980602

پیاده‌سازی پلتفورم IoT در دو کارخانه تولیدی در بریتانیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء، که برای رهیافت خود در متصل کردن اجزاء کارخانه و ایجاد قابلیت رهگیری این بخش‌ها جایزه‌ای نیز از بنیاد نوآوری بریتانیا دریافت کرده است، قصد دارد این پلتفورم را در دو کارخانه پیاده‌سازی کند.

 

دیجیتال کتاپولت (digital Catapult) برای اثبات پتانسیل‌های اینترنت صنعتی اشیاء، با دو تولیدکننده بریتانیایی یعنی شرکت‌های دایر اینجینیرینگ و اسپشال متالز ویجین وارد همکاری مشترک شده تا پروژه‌ای صنعتی در حوزه اینترنت اشیاء را در این دو کارخانه پیاده‌سازی کنند.

در این پروژه، آنها از نوآوری‌های مربوط به استارت‌آپ‌های متصل به هم برای افزایش بازده، تسهیل فرآیندها، بهبود عملکرد و افزایش کنترل کیفیت استفاده خواهند کرد.

این کنسرسیوم به دنبال بررسی این موضوع است که چگونه فناوری‌های شبکه‌ای آینده نظیر LPWAN می‌تواند موجب بهبودی طول عمر محصولات شود.

دیجیتال کتاپولت برای یافتن کارآفرینان و استارت‌آپ‌های مبتنی بر فناوری‌های IoT، فراخوانی داده است و از آنها دعوت کرده تا به‌صورت آنلاین به این کنسرسیوم متصل شوند و با همکاری هم برخی چالش‌های مربوط به اندازه‌گیری فرآیند، بهینه‌سازی و کنترل و ردیابی درون کارخانه‌ها را حل کنند.

شرکت اسپشال متالز ویجین تولیدکننده آلیاژ‌های نیکل برای صنعت هوافضا، انرژی، خودروسازی و صنایع هسته‌ای است. این شرکت نیاز دارد تا تجهیزات خود را در فضای ۴۷ هکتاری داخل کارخانه ردیابی کند. دیجیتال کتاپولت نشان داده که سیگنال‌های جی‌پی‌اس در داخل و خارج کارخانه وجود دارد.

جاناتان سیلک، مدیر فنی و کیفیت این شرکت می‌گوید: «پیش‌بینی می‌کنیم که با معرفی فناوری بی‌سیم بتوانیم پیشرفت چشمگیری در کنترل فرآیندها و ردیابی دارایی‌ها انجام دهیم و با این کار موقعیت رقابت‌پذیرتری در بازار آلیاژ‌های نیکل خواهد داشت.»

شریک دیگر این طرح، گروه مهندسی دایر است که یک شرکت ساخت و تولید قطعات سازه‌های فلزی است. دارایی این شرکت باید در انبارهای مختلف ردیابی شود در حالی که سیگنال جی‌پی‌اس در این کارخانه وجود ندارد. ریچارد لاردر، مدیر عملیات شرکت دایر می‌گوید: «استفاده از فناوری دیجیتال صنعتی از اهمیت ویژه‌ای برای حمایت از تولیدکنندگان در انگلستان برخوردار است.»

جرمی سیلور، مدیرعامل شرکت دیجیتال کاتاپولت می‌گوید: «تاثیر فناوری‌های پیشرفته دیجیتال را نمی‌توان نادیده گرفت. ما مشتاقانه منتظر همکاری با شرکت دایر و ویجین هستیم تا پتانسیل‌های فناوری‌های شبکه‌ای را در همکاری با این دو تولیدکننده، به اثبات برسانیم.»

سال ۲۰۱۸ شرکت دیجیتال کاتاپولت موفق به دریافت حمایت مالی از بنیاد نوآوری بریتانیا برای ارائه فناوری کارخانه‌های متصل به هم شد.

هدف این شرکت، پیاده‌سازی IoT در صنعت تولید بریتانیا است، صنعتی که بسیار آهسته‌تر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد پذیرای اینترنت اشیاء است. این شرکت امیدوار است که با همکاری شرکاء صنعتی خود بتواند فناوری اتصال کارخانه‌ها را برای افزایش بهره‌وری و کارایی پیاده‌سازی کند.

این شرکت از استارت‌آپ‌هایی که رهیافت‌هایی برای کمک به کنترل از راه دور کارخانه‌ها دارند، دعوت می‌کند تا راهکارهای خود را ارائه دهند و چنانچه این راهکارها مورد پذیرش قرار گیرد، استارت‌آپ‌ها فرصت پیاده‌سازی این رهیافت‌ها را در کارخانه‌های صنعتی بریتانیا خواهند داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram