9805031

ارائه خدمات IoT به شرکت‌های دارویی در بخش کارآزمایی بالینی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت اینتگرون (Integron)، یکی از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت اشیاء، شاخه‌ای در بخش سلامت ایجاد کرده تا به شرکت‌های توسعه دهنده دارو و تجهیزات پزشکی کمک کند.

 

اینترنت اشیاء اکوسیستم وسیعی دارد، آزمون‌ها و کارآزمایی بالینی نیز چشم‌انداز بزرگی دارند، اما این دو در یک چیز با هم مشترک هستند، خارج شدن از حالت پایلوت و تجاری‌سازی در هر دو فناوری دشوار است. براساس مطالعات انجام شده ۸۴ درصد شرکت‌ها در مرحله پایلوت بیش از یک سال می‌مانند، ۲۸ درصد از شرکت‌ها  بیش از دو سال در این مرحله زمان صرف می‌کنند. آزمون بالینی در حوزه پزشکی نیز این شرایط را دارد.

شرکت اینتگرون به مشتریان خود کمک می‌کند تا پروژه‌های پایلوت خود را به مرحله تجاری‌سازی برسانند. این شرکت  مشتریان خود را یاری می‌کند تا مشکلات فنی که موجب تاخیر چندماهه در پروژه‌ها می‌شود را مدیریت کنند.

لاندن گارنر از معاون بازاریابی و راهبرد شرکت اینتگرون می‌گوید: « از نقطه نظر کارآزمایی بالینی، ما انواع سخت‌افزار و فناوری‌ را برای مشتریان فراهم می‌کنیم تا آنها بتوانند از فضای کارآزمایی بالینی خارج شوند.»

تعدا زیادی از مشتریان این شرکت در زمینه تحقیق و تولید دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت و تخصص دارند. شرکت‌های دارویی قطعات سخت‌افزاری اختصاصی برای آزمایش‌های دارویی  نیاز دارند. داروها روی بیماران آزمایش شده و اطلاعات این آزمایش‌ها ثبت و ضبط می‌شود. شرکت اینتگرون روی ایجاد ارتباط میان بخش‌های مختلف تمرکز دارد که با این کار می‌توان نتایج آزمایش در کشورهای مختلف را با هم مرتبط کرد. زمانی که دستگاه برای کارآزمایی بالینی استفاده می‌شود در طول آزمون، دستگاه کار می‌کند و اطلاعات ارسال می‌شود بعد از به پایان رسیدن این دوره، دستگاه غیرفعال می‌شود تا هزینه بیشتری ایجاد نشود. این شرکت به مدیریت اتصال و ارتباط دستگاه‌ها با هم نیز می‌پردازد به طوری که می‌توان دستگاه ضربان‌ساز قلب به یک ایستگاه از طریق بلوتوث متصل شود تا داده‌ها برای استفاده در جای دورتری به اشتراک گذاشته شود. این شرکت با ۶ اوپراتور شبکه مجازی همراه همکاری دارد و امکان دسترسی به ۳۰۰ شبکه همراه را فراهم می‌کند.

اینتگروه تلاش دارد تا رویکرد یک شرکت مشاوره‌ای را ایفا کند اما لاندن تاکید دارد که در فضای کارآزمایی بالینی هم به مشتریان مشاوره برای این که چه باید بکنند ارائه می‌دهد و هم به آنها در انجام این کارها کمک می‌کند.

لاندن می‌گوید: « ما فکر می‌کنیم یکی از مشکلات موجود در فضای کارآزمایی بالینی این است که شما یک سامانه یک‌پارچه‌کننده سیستم دارید که می‌داند چه کاری باید انجام دهد اما نمی‌داند که آن کار را چگونه باید انجام دهد. با بالغ شدن تمام فضای IoT، شما شرکت‌های بیشتری را خواهید دید که علاوه براین که به شما می‌گویند چه کنید، در انجام کار نیز به شما کمک خواهند کرد.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram