حسگرهای هوشمند ccp

فروش حسگرهای اینترنت اشیا به شش بیمارستان در استرالیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت سی‌سی‌پی تکنولوژیز (CCP Technologies) یکی از ارائه دهندگان محصول در حوزه اینترنت اشیاء، اخیرا اعلام کرده که دامنه کاربرد محصول رهگیری این شرک در صنایع مختلف در حال افزایش است.
سی‌سی‌پی تکنولوژیز در حال حاضر حسگرهای هوشمندی تولید می‌کند که قادر به کنترل دمای محیط بوده و این اطلاعات را به یک پلتفورم نرم‌افزاری ابری منتقل می‌کند. همچنین اطلاعات مرتبط دیگر نیز جمع‌آوری و مورد تحلیل قرار می‌گیرد تا در نهایت کاربر از آنها برای مقاصد مختلف نظیر ایمنی، افزایش کارایی و کاهش هدررفت انرژی استفاده کند.
در حال حاضر از حسگرهای هوشمند این شرکت در شش بیمارستان در سیدنی و ملبورن استفاده می‌شود. این حسگرها در ابتدا برای صنعت مواد غذایی طراحی و تولید شدند اما شرکت سی‌سی‌پی تکنولوژیز در ادامه از این محصولات برای بخش سلامت نیز استفاده کرد و این حسگرها با استفاده از اینترنت اشیاء اقدام به رصد دمای داروهای بسیار حساس به دما می‌کنند.
با رصد دائمی دما و ثبت تاریخچه و دسترسی نزدیک به این داده‌ها می‌توان مانع از بروز مشکلاتی نظیر فساد و از بین رفتن داروها شد. یکی از مزایای اولیه این فناوری استفاده از حسگرها برای اطمینان از سلامت محصولاتی نظیر واکسن، خون و داروهای حساس است که این کار موجب می‌شود تا کارایی درمان افزایش یافته و هزینه‌های بیمه و پزشکی نیز کاهش یابد.
این شرکت می‌گوید که در دانشگاه موناش از این حسگرها برای رصد دمای یخچال‌های نگهدارنده نمونه‌های تحقیقاتی باارزش زیستی استفاده می‌شود. این فناوری در این دانشگاه برای چند دانشکده مختلف استفاده شده و عملکرد آن مورد تایید قرار گرفته است.
همانند حسگرهای بیمارستانی، این حسگرهای دانشگاهی نیز به یک پلتفورم نرم‌افزاری متصل هستند. از دیگر کاربردهای این حسگرها می‌توان به مراقبت از سالمندان اشاره کرد. شرکت سی‌سی‌پی تکنولوژیز، ۱۴ مرکز نگهداری سالمندان را به عنوان مشتری‌های خود معرفی کرده است.
این فناوری شرکت سی‌سی‌پی تکنولوژیز در حوزه بهبود ایمنی مواد غذایی و نوشیدنی نیز قابل استفاده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram