نظرسنجی اینترنت اشیاء و سلامت

سه فرصت اینترنت اشیا برای کاهش هدررفت و افزایش بهره‌وری در بخش سلامت

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

دنیای مدرن فناوری که در آن ارتباط مجازی بین ماشین‌ها و کامپیوترها افزایش یافته، راه را برای تغییر حوزه سلامت باز کرده است. این صنعت با دستیابی به هر فناوری جدید، باهوش‌تر و کارامدتر شده و باید به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای استفاده از اینترنت اشیاء برای کاهش ضایعات و هدر رفت منابع در طول زنجیره تامین باشد.
در حال حاضر در حوزه تجهیزات پزشکی ناکارامدی زیادی وجود دارد و سالانه میلیاردها دلار هدر رفت منابع گزارش می‌شود که این هدررفت‌ها شامل مواردی نظیر از بین رفتن محصول، محصولات منقضی شده و هزینه‌های غیرضروری حمل و نقل است.
اخیرا نظرسنجی آنلاینی در بخش سلامت امریکا انجام شده که نشان می‌دهد اینترنت اشیاء سه فرصت برای کاهش هدر رفت و افزایش بهره‌وری در زنجیره تامین ارائه می‌کند:

۱-توسعه یک دید جامع از زنجیره تامین، از منبع تا ذخیره‌سازی:
اینترنت اشیاء این امکان را فراهم می‌سازد تا مدیریت موجودی در کل سیستم مبتنی بر فضای ابری تجزیه و تحلیل شود و با این کار محصولات و فرآیندها با هزینه واقعی به هم متصل می‌شوند. زنجیره تامین بخش سلامت تنها به تولید، توزیع و حمل و نقل مربوط نمی‌شود، برای ارزیابی صحیح زنجیره‌ ارزش، باید یک دید جامع به این زنجیره داشت تا هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم شناسایی شوند. ارزیابی داده‌های می‌تواند به ایجاد این دید کلی ختم شود.

۲-سرمایه‌گذاری در فناوری برای بهبود اثرگذاری نیروی انسانی
اینترنت اشیاء و به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها می‌تواند به کاهش بار شغلی پرسنل کمک کند. طبق یک نظرسنجی، ۴۲ درصد از افراد دخیل در زنجیره تامین معتقدند که برخی فعالیت‌های مراقبتی از بیمار زمان زیادی می‌گیرد و ۴۲ درصد نیز کارهای دستی را به عنوان یک عامل منفی برای مراقبت از بیمار می‌دانند. اینترنت اشیاء می‌تواند به کاهش کار دستی و حذف بار اضافی از دوش پرسنل کمک کند تا در نهایت خدمات پرسنل به بیماران به بیشینه مقدار خود برسد.

۳-پذیرش فناوری‌ها برای بهبود دقت، سرعت و بهینه‌سازی هزینه
اینترنت اشیاء می‌تواند به کاهش بار مالی در زنجیره تامین مراقبت سلامت کمک کند. جراحان و پرستاران سهم زیادی در بهبود عملکرد زنجیره تامین دارند. بیشتر پرسنل معتقد به همبستگی شدید میان مدیریت زنجیره تامین با موفقیت مالی هستند. پزشکان می‌توانند از مزایای بهبود در زنجیره تامین بهره‌مند شوند.

گزارشی از این نظرسنجی که توسط شرکت کاردینال هلث (Cardinal Health) انجام شده است، در قالب یک ارائۀ ۲۰ اسلایدی از سایت این شرکت قابل دریافت است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram