روشنایی هوشمند

سامسونگ از اینترنت اشیا برای هوشمندسازی سیستم‌های روشنایی استفاده می‌کند

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

سامسونگ همکاری مشترکی با شرکت ویسیلیکا (WiSilica) آغاز کرده است. ویسیلیکا یکی از شرکت‌های ارائه دهنده راهکارهای مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء است که در این پروژه با تیم کسب و کار بخش LED سامسونگ الکترونیک همکاری دارد تا در قالب این برنامه راهبردی مشترک، نسل جدیدی از رهیافت‌های اینترنت اشیاء برای حوزه روشنایی استفاده شود.
در این برنامه مشترک، طرفین به دنبال ایجاد سامانه‌های روشنایی انسان محور، کنترل بی‌سیم و افزایش کارایی انرژی در بخش روشنایی هستند.
شرکت ویسیلیکا برای ارائه پلتفورم‌ اینترنت اشیاء موسوم به ARIXA شهرت دارد که در آن روشنایی هوشمند و خدمات موقعیت‌یاب زنده (RTLS) ترکیب می‌شوند. RTLS نوعی از خدمات است که در آن سیستم‌های الکترونیکی موقعیت اجسام یا انسان را با استفاده از ادوات کوچک الکترونیکی مشخص می‌کنند.
در سامانه ARIX، سخت‌افزار، میان‌افزار، فضای ابری و اینترفیس‌ها با هم ترکیب شده تا در نهایت کاربرد جدیدی از آن به‌دست آید. شرکت‌ها و مشتریان می‌توانند با استفاده از این سامانه، سیستم روشنایی سنتی خود را به هم مرتبط کرده، به صورت خودکار در آورده و امنیت سیستم را افزایش دهند.
شرکت سامسونگ با فناوری LED خود، در حوزه روشنایی هوشمند پیشرو است. سورش سینگامستی، مدیرعامل شرکت ویسیلیکا می‌گوید: « ما بسیار مفتخریم که اعلام می کنیم همکاری مشترک دراز مدتی با تیم کسب و کار LED سامسونگ الکترونیک آغاز کرده‌ایم. تجربه غنی چند دامنه‌ای شرکت ویسیلیکا و پیشگامی سامسونگ در بازار با فناوری اینترنت اشیاء ویسیلیکا ادغام شده و ترکیب قدرتمندی را ایجاد می‌کند. ما معتقدیم که این کار به تولید محصولات و پلتفورم‌های پیشرو در بازار کمک می کند.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram