شبکه توزیع برق

توشیبا شبکه توزیع برق را با اینترنت اشیا و هوش مصنوعی مدیریت می‌کند

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

توشیبا، غول فناوری ژاپن، اعلام کرد در راستای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای، پیشگامی نیروگاه برق مجازی (VPP) این شرکت از اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد. VPP نیروگاه برقی است که توزیع انرژی در آن با استفاده از فضای ابری انجام می‌شود.
در گزارشی که اخیرا منتشر شده، توشیبا اعلام کرده که شرکت‌های فعال در حوزه انرژی لازم است که سطح تولید انرژی خود را بسته به نیاز مصرف کننده و پیش‌بینی‌های انجام شده برای مصرف تنظیم کنند تا دچار مشکل سوء مدیریت انرژی نشده و افت جریان و قطع برق در شبکه رخ ندهد.
توشیبا می‌تواند با استفاده از اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی اطلاعات خروجی نیروگاه را بررسی کرده و شبکه توزیع و مصرف انرژی را شبیه‌سازی کند و در نهایت از این فناوری برای مدیریت بهینه انرژی در شبکه VPP استفاده کند. با این کار هدررفت انرژی به حداقل رسیده و کمبود برق در شبکه نیز بوجود نخواهد آمد.
با گسترش بازار عرضه‌ انرژی‌، مدیریت انرژی‌های تجدیدپذیر به طور فزاینده‌ای بر موفقیت تامین‌کنندگان انرژی تاثیرگذار خواهد بود و نیروگاه‌های برق مجازی باید مدیریت هوشمند انرژی را برای رسیدن به این موفقیت را پیش‌بگیرند.
توشیبا مزیت دیگری را نیز برای نیروگاه برق مجازی نام می‌برد. براساس اطلاعات منتشر شده توسط توشیبا، نیروگاه برق مجازی می‌تواند با استفاده از مدیریت انرژی خدمات نوآورانه‌ای را ارائه دهد. برای مثال برقی که توسط مصرف کننده به دلیل ارائه مشوق‌های کاهش مصرف برق، مصرف نمی‌شود به عنوان نگاوات خوانده می‌شود که نیروگاه برق مجازی می‌توان این نگاوات را شناسایی و مدیریت کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram