تله‌متری موبایل قلب

اینترنت اشیا چگونه به مقابله با بیماری‌های قلبی کمک می‌کند؟

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

اینترنت اشیاء می‌تواند به جلوگیری از مشکلات مربوط به قلب کمک کند. حوزه پزشکی در حال ترکیب کردن اینترنت اشیاء با ادوات قابل پوشیدن است تا با این کار به پزشکان کمک کند مشکلات قلب را به حداقل برسانند. اطلاعات به دست آمده با این روش می‌تواند به مدیریت بهتر بیماری کمک کند.
اولین مزیت ترکیب اینترنت اشیاء با ادوات پوشیدنی، تسریع فرآیند تشخیص بیماری است. با این کار برخی بیماری‌ها یا شرایط که به سادگی قابل تشخیص نیستند، شناسایی می‌شوند. اینترنت اشیاء به پزشک کمک می‌کند تا به صورت دائمی برخی علائم بالینی مربوط به قلب را رصد کند. تله‌متری موبایل قلب(Mobile cardiac telemetry) در دوره‌های زمانی طولانی، کار قلب را تحت نظر می‌گیرد و به شناسایی ناهنجاری یا مشکلات ضربانی می‌پردازد.
دومین مزیت ترکیب اینترنت اشیاء با ادوات پوشیدنی، مدیریت بهتر و بهبود فعالیت پزشکی است. ادوات پوشیدنی پس از دریافت و رصد اطلاعات، با توجه به شرایط بیمار و نتایج به دست آمده می‌توانند به بیمار برای بهبودی کمک کنند. در صورتی که نشانه‌هایی از بیماری یا مشکل در نتایج وجود داشت هشداری به پزشک و بیمار ارسال می‌شود. این داد‌ه‌ها برای پزشک و بیماری قابل استفاده بوده و به آنها کمک می‌کند تا برای رفع مشکل دارو یا تغییراتی در روش زندگی داشته باشند. این فناوری برای کسانی که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند و فاصله زیادی تا پزشک متخصص دارند بسیار مفید بوده چرا که به آنها کمک می‌کند تا پزشک اطلاعات دقیق و سریعی از وضعیت بیماری آنها داشته باشد.
ترکیب هوش مصنوعی نیز می‌تواند به بهتر شدن فرآیند کمک کند. اخیرا محققان دانشگاه آکسفورد از هوش مصنوعی برای بهبود دقت تشخیص بیماری‌های قلبی استفاده کردند. هوش مصنوعی می‌تواند با بررسی نشانه‌های بالینی امکان بروز سکته قلبی را مشخص کند اخیرا این کار منجر به افزایش ۹۰ درصدی دقت تشخیص بیماری شده است.
بنابراین می‌توان گفت ترکیب اینترنت اشیاء با ادوات پوشیدنی به بهبود مدیریت بیماری‌های قلبی کمک می‌کند و در این بین استفاده از هوش مصنوعی نیز به این هم‌افزایی کمک شایانی خواهد کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram