بازار بخش سلامت اینترنت اشیاء در اروپا

رشد ۳۵.۹ درصدی بازار بخش سلامت اینترنت اشیا در اروپا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

بر اساس گزارشی که شرکت تحقیقات بازار دیتا بریج (Data Bridge Market Research) منتشر کرده است، بازار بخش سلامت اینترنت اشیاء در اروپا از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ رشد ۳۵.۹ درصدی را تجربه می کند و به رقم ۹۹۳۵۴ میلیون دلار خواهد رسید.
از جمله مهمترین عوامل موثر در رشد این بازار را می‌توان افزایش بیماری‌های مزمن، افزایش سرمایه‌گذاری روی رهیافت‌های اینترنت اشیاء در بخش سلامت، دسترسی بیشتر و بهتر به اینترنت پرسرعت، پیاده‌سازی راهکارهای اینترنت اشیاء برای کاهش هزینه و رشد تقاضا برای روش‌های درمانی ارزان دانست.
از سوی دیگر فقدان صلاحت برای استفاده از اینترنت اشیاء در برخی پروژه‌ها و پیامدهای نظارتی، از جمله مسائلی است که می‌تواند به عنوان مانع در مسیر رشد بازار این حوزه باشد.
شرکت‌های زیادی نسبت به فناوری اینترنت اشیاء علاقه‌مند شده‌اند و پذیرش کنترل از راه دور در حال افزایش است به طوری که شاهد همکاری‌های مشترک زیادی برای استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در بازار سلامت هستیم.
شرکت‌هایی نظیر IBM، مایکروسافت، کوالکوم لایف، هانیول لای، دیابتایز، ادهیرتک و اپل از جمله شرکت‌های مشهوری هستند که در حال حاضر به عنوان شرکت‌های کلیدی این حوزه شناخته می‌شوند.
پزشکی از راه دور (Telemedicine)، مدیریت نیروی کار و عمل‌های کلینیکی، مدیریت دارو، توسعه دارو، اندازه‌گیری میزان سلامت و تناسب اندام از جمله کاربردهایی است که اینترنت اشیاء در حوزه پزشکی و سلامت دارد. ارتباط میان ادوات در این کاربردها از طریق وای‌فای، بلوتوث با انرژی کم (BLE) ماهواره و NFC می‌تواند برقرار شود.
سازمان‌های هدف بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، مراکز جراحی، سازمان‌های تحقیقات بالینی، سازمان‌های دفاعی و دولتی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و آزمایشگاه های تشخیص طبی می‌توانند باشند.
با توجه به اینکه پیشرفت‌های حاصل در زمینه پزشکی، امکان تشخیص بیماری‌ها در مراحل اولیه را فراهم آورده، انتظار می‌رود که تمایل برای سرمایه‌گذاری در حوزه اینترنت نانواشیاء نیز بیشتر شود. ضمن اینکه عواملی همچون بیشتر شدن انتظارات از سطح کیفی زندگی، بالا رفتن میانگین سنی جمعیت و تغییر در سبک زندگی افراد، باعث شده‌ تا میزان تقاضا برای دریافت خدمات درمانی مؤثرتر و ارزان‌تر، افزایش یابد.

گزارش بازار بخش سلامت اینترنت اشیاء اروپا تا سال ۲۰۲۴ که در ۳۵۰ صفحه تنظیم شده است و حاوی ۶۰ جدول و ۲۲۰ تصویر است، با قیمت ۲۵۰۰ دلار از سایت شرکت تحقیقات بازار دیتا بریج به نشانی https://databridgemarketresearch.com/reports قابل خریداری است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram