اینترنت اشیاء  در بخش سلامت

علاقه ۸۷ درصد سازمان‌های بخش سلامت آمریکا به استفاده از اینترنت اشیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

محصولات مختلفی در بخش سلامت ارائه شده که نشان می‌دهد اینترنت اشیاء از سوی حوزه بهداشت و سلامت پذیرفته شده است. کاهش هزینه‌ها و خطاهای پزشکی از جمله دستاوردهای اینترنت اشیاء برای حوزه سلامت است.

اخیرا پروژه‌های مختلفی در بخش کاربرد اینترنت اشیاء در حوزه سلامت پیاده‌سازی شده که نشان دهنده کاربرد این فناوری در ارتقاء سلامت جامعه است.
شرکت سرنر (Cerner) فناوری موسوم به St. John Sepsis Agent ارائه کرده که با استفاده از آن شانس زنده ماندن در مبتلایان به گندیدگی بافت ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.
شرکت داک‌باکس (DocBox) نیز اقدام به ترکیب اینترنت اشیاء با ادوات پزشکی کرده است که با این دستگاه امکان جمع‌آوری اطلاعات ادوات پزشکی پیچیده فراهم می‌شود و می‌توان فرآیند درمان را با کارایی بالا انجام داد.
علاوه‌براین، دستگاه‌های رهایش انسولین با لوپ بسته می‌توانند اطلاعات مربوط به قند خون را از روی بازدم بیمار شناسایی و مقدار انسولین مورد نیاز برای رهایش را مشخص کنند.
حسگرهای قابل خوردن نیز از جمله فناوری‌های مسیریابی هستند که می‌توانند رو‌ش‌های مراقبتی بنیادین را با اجرای اینترنت اشیاء تغییر دهند.
افزایش پذیرش اینترنت اشیاء در بخش بهداشت و سلامت می‌تواند جان افراد بسیاری را نجات دهد. با جمع‌آوری اطلاعات از ادوات مختلف می‌توان به صورت زنده وضعیت سلامت بیمار را رصد کرد و فرآیند تشخیص را در هر لحظه انجام داد. این مزایا موجب شده تا در سال ۲۰۱۹ بیش از ۸۷ درصد از سازمان‌های مربوط به سلامت در آمریکا نسبت به استفاده از فناوری اینترنت اشیاء ابراز علاقه‌مندی کنند.
با پیر شدن جمعیت جهانی و افزایش بیماری‌های مزمن، هزینه بخش سلامت رو به افزایش است، بنابراین اینترنت اشیاء می‌تواند به کاهش هزینه‌ها در این بخش کمک کند. اینترنت اشیاء از دستگاه اشعه ایکس گرفته تا ادوات رصد سلامتی بیمار می‌تواند به فرآیند مراقبت از بیمار کمک کند.
اینترنت اشیاء می‌تواند جایگزین چکاپ‌های روزمره شود و به جای آن، امکان دریافت و تحلیل دائمی اطلاعات سلامتی را فراهم کند.
بنابراین می‌توان گفت اینترنت اشیاء موجب بازتعریفی در بخش تشخیص بیماری، رصد سلامت و روش‌های درمانی می‌شود که این کار در نهایت منجر به کاهش هزینه‌ها و خطاها در پزشکی می‌شود.
هوش مصنوعی و ترکیب آن با اینترنت اشیاء می‌تواند چشم‌اندازه تازه‌ای در انتقال اطلاعات دیجیتال در حوزه سلامت ایجاد کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram