iot

مدیریت بهینه انرژی در محیط‌های اداری، خانگی و بیمارستانی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

ویسیلیکا (WiSilica) یکی از شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء برای محیط‌های هوشمند است. شرکت انوشین (EnOcean) نیز توسعه دهنده فناوری بی‌سیم است. این دو شرکت اعلام کردند که همکاری مشترکی برای ترکیب سوئیچ بلوتوث EasyFit Bluetooth® (برای شرکت انوشن) و حسگرهای شرکت ویسیلیکا آغاز کرده‌اند. این سوئیچ قادر است انرژی مورد نیاز خود را تامین کند و بدون نیاز به اُپراتور کار کند. این حسگر به صورت هوشمند اقدام به کنترل نور محیط اطراف می‌کند بدون این که نیاز به مراقبت یا مدیریت از سوی کسی باشد.
سورش سینگامستی مدیرعامل شرکت ویسیلیکا می‌گوید: «این همکاری مشترک منجر به تولید محصولی شد که مشتریان ما می‌توانند از آن برای مدیریت انرژی به شکل هوشمند استفاده کنند. با این فناوری دیگر نیاز به فرآیندهای نصب و نگهداری پیچیده نیست. تخصص ما و مسیری که مشتریان ما در حال طی آن هستند در نهایت منجر به ارتقاء سیستم‌های روشنایی هوشمند شده و کارایی انرژی را در بیمارستان‌ها، ادارات و شهرها افزایش می‌دهد.»
ARIXA پلتفورم پتنت شده اینترنت اشیاء بوده در آن نرم‌افزار و سخت‌افزار با هم ترکیب شده‌اند تا در کسب و کارهای مختلف استفاده شود. این رهیافت هوشمند به مشتریان کمک می‌کند تا به سادگی سیستم‌های سنتی خود را به یک اکوسیستم امن و خودکار متصل کنند، اکوسیستمی که در آن میلیون‌ها دستگاه حضور دارند.
این حسگرهای هوشمند می‌توانند انرژی مورد نیاز خود را از محیط پیرامون دریافت کنند. همچنین اطلاعات مورد نظر برای کنترل هوشمند را نیز به صورت زنده از اطراف جمع‌آوری کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند.
این فناوری مبتنی بر بلوتوث بوده و از انرژی بسیار کمی استفاده می‌کند، همچنین به دلیل استفاده از سامانه‌های ارتباطی رمزگذاری شده، امنیت بالایی نیز دارد.
شرکت ویسیلیکا رهیافت‌های مختلفی مبتنی بر اینترنت اشیاء دارد که می‌توان با آن شرایط محیطی نظیر دما، رطوبت و نور را منطبق با نیاز مشتری تنظیم کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram