photo_2019-07-17_20-24-05

گزارش رویداد فین استارز و نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ۲۰۱۹

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که به عنوان بزرگترین رویداد ایران در زمینه بورس، بانک و بیمه که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه بورس، بانک و بیمه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.

این نمایشگاه به عنوان معتبرترین رویداد مالی کشور در سطح منطقه شناخته شده و با مشارکت گسترده فعالان، کارشناسان  و متخصصان بازار مالی مواجه شده است. توسعه صنایع و خدمات موضوع نمایشگاه در حوزه‌های مکانیزه نمودن و استفاده از فن‌آوری‌های حوزه IT یکی از اهداف نمایشگاه است که مرتبط با موضوعات هوشمندسازی و اینترنت اشیا می‌باشد.

رویداد فین استارز که به عنوان مجموعه رویدادهای تخصصی و فرآیندهای متنوع مربوط به استارت‌آپ‌های فعال در حوزه فنارویهای  مالی (فین تک) ایران است، در حاشیه نمایشگاه برگزار شد. در این برنامه دائمی صاحبان ایده، نوآوران، استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذار و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه مجالی برای شبکه‌سازی، دیالوگ سازنده‌، معرفی ایده‌ها و فرصت‌آفرینی در فضایی تعاملی پیدا می‌کنند. در حاشیه این رویداد بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی برای استارت‌اپها برگزار شد که از کارگاه‌های مرتبط با هوشمندی می‌توان به فینتک و هوش مصنوعی اشاره کرد. البته کارگاه مرتبط با موضوعات توسعه استارت اپها و نوآوری و فناوریهای نوین دیگر مانند بلاکچین نیز در حاشیه نمایشگاه برگزار شده بود. در رویداد فین استارز ۲۰۱۹ نیز حدود ۴۰ استارت‌اپ در حوزه‌های بورس، بانک و بیمه شرکت داشته‌اند.

بر اساس بررسی انجام گرفته در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه محصول مشخصی در حوزه اینترنت اشیا معرفی نشده بود. بنابراین علی رغم مزایای انترنت اشیا در حوزه‌های بانکداری و خصوصا بیمه، هنوز هیچ محصول و شرکتی خود را در بزرگترین رویداد مرتبط با ابنکداری و بیمه ارائه نکرده است. استارت‌اپهای حاضر در رویداد فین استارز نیز هیچیک به صورت مستقیم در حوزه مرتبط با اینترنت اشیا فعالیت نداشته است. البته چندین استارت‌اپ در حوزه‌ مرتبط با هوش مصنوعی، تحلیل داده و بلاکچین حضور داشته‌اند. به عبارتی می‌توان نتیجه گرفت هنوز بازار این صنعت به روی اینترنت اشیا باز نشده است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram