iran-oil-show

خلاصه آنچه که در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گذشت

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می‌گردد. کامپیوتر، ارتباطات و مخابرات، سیستم های اطلاعاتی از زیرگروه های تخصصی نمایشگاه بودند که به صورت مستقیم به فاوا مرتبط می‌باشد. یکی از نقاط قوت نمایشگاه امسال، مورد توجه قرار گرفتن شرکت‌های دانش‌بنیان و غرفه‌های استارتاپی بود. موضوعی که وزیر نفت نیز در افتتاحیه به عنوان ضرورت همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپها تاکید کرد.

رویداد اویل استارز در راستای معرفی و رقابت استارتاپ های فناورانه انرژی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. هدف این رویداد ایجاد فرصتی برای دیده شدن و جذب سرمایه همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بوده است. طی چهار روز نمایشگاه در غرفه‌های استارتآپی برنامه‌های متنوعی حول محور بلاکچین، اینترنت اشیاء، بهینه سازی مصرف و … در صنعت انرژی برگزار شد. برگزاری کارگاه های آموزشی اینترنت اشیا و کاربردهای آن در صنعت و گاز، کلان‌ داده و کاربردهای آن در صنعت و گاز و معرفی فناوریها و پلتفرمهای نوظهور جزو این برنامه‌ها بوده است. اختصاص کانتر به استارتاپ های فناورانه حوزه انرژی نیز جزو مزایای این رویداد بود.

برخی از شرکتها و محصولات مرتبط با اینترنت اشیا در این نمایشگاه حضور داشته‌اند که از آنها می‌توان به شرکت آریا همراه و معرفی راهکارهای مرتبط این شرکت، Itech به عنوان شتابدهنده  تخصصی حوزه انرژی و فعال در زمینه فناوریهای نوظهور مانند اینترنت اشیا، کنتورهای هوشمند گاز بوده است. در رویداد اویل استارز فضای نسبتا مناسبی برای استارت اپها اختصاص داده شده بود که البته استقبال مناسبی انجام نگرفته بود. حضور چندین محصول و شرکت و شتابدهنده تخصصی فعال در حوزه هوشمندسازی نشان از آغاز بازار صنعت بزرگ نفت و گاز به روی اینترنت اشیا می‌باشد.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram