MIOTY-1

تولید فناوری مبتنی بر ادغام دوگانه‌ی Mioty و BLE برای اولین بار توسط BehrTech

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

BehrTech، که یک شرکت فناوری تحول‌آفرین در حوزه‌ی اتصال بی سیم اینترنت اشیا نسل بعدی می‌باشد، امروز از انتشار اولین پشته پروتکل دوگانه‌ی mioty و بلوتوث انرژی کم (Bluetooth Low Energy یا به اختصار BLE) خبر داد. در پشته پروتکل دوگانه‌ی Mioty-BLE ،mioty به عنوان جدیدترین فناوری شبکه کم مصرف با جدیدترین نسخه بلوتوث (BLE 5.2) بر روی میکروکنترلر بی‌سیم CC1352R که یک تراشه چند پروتکلی می‌باشد، گرد هم آمده‌اند.

سیستم‌های Mioty و بلوتوث LE در کنار هم، قابلیت بی‌سیم با توان مصرفی بسیار کم، برد کوتاه و برد بلند را ارائه می‌دهند که این امکانات می‌تواند اینترنت اشیا را در محیط‌های تجاری و صنعتی گسترش دهد. این دو پشته مقیاس‌پذیری و مقاومت برنامه‌های اینترنت اشیا موجود را بهبود می‌بخشد و تعداد بیشماری از موارد استفاده از اینترنت اشیا جدید را از ردیابی دارایی و ناوبری داخلی گرفته تا نظارت بر مواد مصرفی و نظارت بر محیط زیست امکان پذیر می‌کند. Mioty که با کارکرد خود یک بستر انتقال (backhaul) قابل اعتماد و قوی برای ارتباط از راه دور در محیط‌های پیچیده داخلی و مکان‌های گسترده از راه دور فراهم می‌آورد، قادر خواهد بود بهره‌وری انرژی و قابلیت‌های انتقال داده بالا را در دستگاه‌های بلوتوث LE افزایش دهد.

Wolfgang Thieme، مدیر ارشد فناوری شرکت BehrTech در این باره اظهار داشت:”فناوری تازه خلق شده‌یMioty-BLE  محدودیت‌های فیزیکی قبلی را برای پیاده‌سازی اینترنت اشیا کاهش می‌دهد و این امکان را برای این شبکه‌های دستگاه اینترنت اشیای کم‌مصرف و برد کوتاه فراهم می‌کند تا بدون نیاز به زیرساخت‌های پرهزینه و پیچیده، تقریباً در هر جایی امکان اسقرار داشته باشند.” “این ترکیب فناوری‌ها امکان بکارگیری شبکه‌های حسگر بی‌سیم را در مقیاس گسترده امکان پذیرتر کرده و دنیای جدیدی از کاربردهای هیجان انگیز صنعتی و تجاری را پیش روی تولیدکنندگان محصولات IoT باز می‌کند.”

معماری پیشرفته تراشه‌یِ CC1352R محصول شرکت فناوری تگزاس اینسترومنتز (Texas Instruments)، همراه با پشته پروتکل دوگانه‌ی Mioty-BLE، امکان استفاده همزمان از طیف ۲.۴ گیگاهرتز بدون مجوز و طیف زیر گیگاهرتز را فراهم می‌کند. ترکیب mioty و با نسخه‌ی جدید بلوتوث کم انرژی، سطح جدیدی از قابلیت همکاری بین اکوسیستم‌ها را از فروشندگان فناوری بی‌سیم گرفته تا تولیدکنندگان سنسورها و توسعه دهندگان سیستم ایجاد می‌کند. به طورکلی این راه‌حل تراشه‌ایی برای حداکثر کردن یکپارچه‌سازی سفارشی، تولید دستگاه‌های کوچکتر و کاهش هزینه‌ها ساخته شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد از طیف آزاد مجوز در فرکانس ها و پروتکل‌ها برای انعطاف‌پذیری کامل در استفاده از اینترنت اشیا استفاده کنند.

ترکیب نقاط قوت دو استاندارد شبکه‌های بی‌سیم متفاوت در این طرح، فرصت های جدیدی را از نظر موارد استفاده و جغرافیایی (محل‌های استقرار) ایجاد می کند. ترکیب دو سیستم Mioty و Bluetooth LE با هم، امکان استقرار شبکه‌های اینترنت اشیا را در یک منطقه جغرافیایی به طور قابل توجهی گسترده‌تر را فراهم می‌کنند. این انعطاف‌پذیری به طور فزاینده‌ای مهم است زیرا می‌توان شبکه‌های حسگر اینترنت اشیا بیشتری در مکان های دوردست صنعتی مانند استخراج از راه دور، تأسیسات نفت و گاز مستقر نمود. همچنین پشته پروتکل دوگانه‌ی Mioty-BLE برای کاربرد‌های مهمی را که به اتصال قابل اعتماد برای تعداد زیادی از گره‌های انتهایی نیاز دارند، می‌تواند از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد. ویژگی‌های Mioty، همچون ارتباط برد بلند، نفوذ عمیق داخلی (indoor) و ایمنی تداخل بالا بر چالش‌های موانع فیزیکی و همچنین تداخل بین کانالی که اغلب در محیط‌های داخلی وجود دارد، به راحتی غلبه می‌کند و بدین تریب ارتباطات داده‌های قابل اعتماد در محیط‌های بزرگ صنعتی یا ساختمان هوشمند ضمین خواهد شد.

منبع:

https://www.newelectronics.co.uk/

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram