Social-Post-Template-22-scaled

عرضه نسل جدید سنسورهای viezo، با هدف توسعه‌ی شبکه‌های IoT پایدار

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید
  • از ماه مه سال ۲۰۲۰، چشم‌انداز داشتن یک خط سنسور شخصی و خودکار در شرکت Viezo متولد شد.

viezo به عنوان یکی از پیشگامان در توسعه‌یِ دستگاه‌های قدرتمند برداشت انرژی با متریال PVDF، از راه‌اندازی نسخه بتا نسل جدید سنسورهای خود خبر داده است. نسخه بتا این سنسورها در تاریخ ۱۴ مه ۲۰۲۱ پس از معرفی به عموم مردم و صنعتگران، به طور رسمی در بازار عرضه شده است.

تولد چشم انداز

viezo پس از بررسی و تحقیق کامل در مورد وضعیت بازار با در نظر گرفتن چالش های جاری بوجود آمده به سبب همه‌گیری Covid-19 که جهان صنعت را تحت تأثیر قرار داده است، فضایی را برای رشد سنسورهای شخصی و خودکار در نظر گرفته است.

در ماه مه سال ۲۰۲۰، تیم Viezo شروع به برنامه ریزی چشم‌انداز جدیدی برای ایجاد اولین خط حسگرهای کاملاً خودکار شرکت کرد. جزئیات طراحی و ویژگی‌ها تا آگوست ۲۰۲۰ به عنوان طرح نهایی پیشنهاد شده است و نمونه اولیه آن در نوامبر سال ۲۰۲۰ ساخته شد.

در بیانه‌ایی که بدین منظور توسط Viezo منتشر شده است، تیم Viezo ابراز خرسندی کرده است که موفقیتی را که در روند توسعه و آزمایشات انجام شده برای دستیابی به نسخه بتا سری سنسورهای لرزش و دما خودکار بی‌سیم Sonora، که بر اساس پروتکل شبکه LoRaWAN تولید شده‌اند، به زودی برای سایر سنسورهای مورد نیاز بازار فراهم نماید.

 Viezo در حال حاضر در حال انجام اثبات مفاهیم، انجام مطالعات امکان‌سنجی برای ارائه‌ی سنسورهای نسل جدید خود به شرکت‌هایی مانند: اپراتورهای راه‌آهن، شرکت‌های صنعتی، تولید‌کنندگان قطار، تولید‌کنندگان ماشین‌آلات صنعتی است.

طراحی سنسورهای منحصر به فرد برای توسعه‌ی شبکه‌های IoT

Viezo اولین شرکت فناوری و تحقیقاتی در جهان است که فناوری جمع‌آوری انرژی لرزشی را در داخل ماده پیزوالکتریک PVDF، به صورت سازگار با محیط زیست و کم‌هزینه تجاری‌سازی می‌کند. این فناوری در طراحی خود سنسور‌ها ادغام شده است.

blank

Viezo از مواد PVDF پیزوالکتریک برای تبدیل ارتعاشات به انرژی الکتریکی استفاده می‌کند. فناوری PolyFilm مبتنی بر ساختار کنسول (کنسول در واقع یک ساختار میله شکل دارد) است و همزمان با لرزش کنسول، انرژی الکتریکی تولید می کند و سپس این انرژی در یک ابر خازن ذخیره می‌شود. پس از آن برق از خازن به سنسور منتقل می‌شود و به این ترتیب می توان از استفاده از باتری در استقرار IoT صنعتی جلوگیری کرد. PolyFilm در حال حاضر در انتظار ثبت اختراع است.

محفظه پلاستیکی جمع و جور سری SONORA به طور خاص برای مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی طراحی شده است. این دستگاه همچنین دارای یک پایه مغناطیسی است، که نصب آسان آن را برای هر کاربردی تضمین می‌کند. دامنه فرکانس برداشت ۲۰-۶۰ هرتز و ذخیره انرژی با ظرفیت ابر خازن ۳۰F است.

سنسورهای خود پایدار SONORA، در مقایسه با سنسورهای IoT مجهز به باتری، ۳ برابر طول عمر بیشتری دارند. سود‌آوری بدست آمده از پشت این فناوری می‌توان به جلوگیری از جابه‌جایی‌های دوره‌ای برای تعمیر و نگهداری سنسورها نام برد. این در حالی است که در بعضی از کاربردها، امکان دسترسی به سنسورها به سختی انجام می‌شود. فناوری جدید بکار گرفته شده در سنسورهای نسل جدید، یه شرکت‌های فناوری اینترنت اشیا کمک می‌کند تا در هزینه های عملیاتی صرفه جویی کنند.

منبع:

https://www.iotforall.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram