mwc-shanghai-2021-featured

گزارشی از نمایشگاه بین‌الملی MWC شانگهای ۲۰۲۱

در ۴ دقیقه این متن را بخوانید

تاثیرات جهان متصل موضوع MWC شانگهای ۲۰۲۱ بود و GSMA به تازگی اعلام کرده است که این رویداد که در ماه فوریه برگزار شد، ۲۵۰۰۰ شرکت کننده از ۱۱۴ کشور را به خود جلب کرد. با وجود پاندمی Covid که منجر به محدودیت‌های گسترده در سفر شده است، این حجم از استقبال می‌تواند یک دستاورد قابل قبول و برجسته ‌برای برگزارکنندگان این رویداد باشد. پورتال My MWCS Online این رویداد سه روزه را به یک امر واقعاً جهانی تبدیل کرد که تقریباً ۳۰ درصد از مشارکت شرکت‌کنندگان در آن را تشکیل می‌داد. از طرفی، ۱۷۵۰۰۰ نفر دیگر از طریق شریک رسانه‌ای رسمی رویداد، C114، ارائه ها، سخنرانی‌ها و سایر مولفه‌های برنامه را مشاهده کردند. محتوای این رویداد طی چند هفته آینده در دسترس خواهد بود و می توانید به اینجا دسترسی پیدا کنید: برای ورود کلیک کنید.

MWC شانگهای به عنوان پیشروترین نمایشگاه و کنفرانس آسیا برای اکوسیستم موبایل محسوب می‌شود که توجه رهبران صنایع مخابراتی، تلفن همراه و اینترنت اشیای جهان را به خود جلب کرد.

با حضور ۳۵۰ سخنران در بخش کنفرانس و همچنین حضور ۵۷۶ مدیر عامل شرکت‌های مختلف صنایع، این رویداد در مساحتی به وسعت ۵۰،۰۰۰ متر مربع در سراسر نمایشگاه بین المللی شانگهای و هتل کری پودونگ برگزار گردید. این رویداد میزبان ۲۲۰ غرفه بود و بار دیگر با شعار محیطی عاری از کربن وارد عرصه گردید و شامل بحث‌های متنوعی درباره اقدامات صنعت موبایلی و صنایع اینترنت اشیا در کاهش ردپای کربن بود.

blank

John Hoffman، مدیر‌عامل شرکت تخقیقات فناوری GSMA، درباره‌ی رویداد MWC شانگهای ۲۰۲۱ اظهار داشت: “MWC شانگهای ۲۰۲۱ یک موفقیت چشمگیر بود، با وجود محدودیت‌های گسترده سفر و ظرفیت داخلی و بین‌المللی ناشی از همه‌گیری جهانی، با ارائه‌ی تمهیدات اطمینان‌بخش بهداشتی در نماشگاه برای جلوگیری از همه‌گیری Covid، با خیال راحت برگزار شد. این رویداد به عنوان نشانه‌ای مثبت از عزم صنعت ما برای اتصال مردم، صنعت و جامعه بوده و کمک به بهبود جهانی در گام برداشت به سمت “جهان متصل”است” “چین تعهدی خارق‌العاده برای رشد چشم انداز ۵G از خود نشان داده است و بهترین گزینه برای راه‌اندازی سری نخست رویداد MWC در سال ۲۰۲۱ بوده است. من صمیمانه از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات، اداره فضای مجازی چین، مردم شانگهای و شهرداری پودونگ به عنوان میزبان این رویداد صمیمانه تشکر می‌کنم. همچنین از دولت، هیئت مدیره، همکاران، غرفه‌داران، حامیان مالی، سخنرانان، مطبوعات و همه‌ی شرکت‌کنندگان در این رویداد که رویای برگزاری باشکوه MWC شانگهای ۲۰۲۱ در این اپیدمی را به واقعیت تبدیل کردند، سپاسگزارم.”

نمایشگاه ۲۰۲۱، مکانی برای عرضه محصولات جدید

MWC شانگهای ۲۰۲۱ همچون گذشته بستری برای ارئه‌ی دستاوردها و نوآوری‌های خلاقانه در محصولات بود، از جمله طیف وسیعی از دستگاه‌های پیشگام از بازیگران برجسته در این حوزه. در میان این محصولات تلفن همراه و گجت‌های هوشمند، تلفن هوشمند Axon 30 ZTE وجود داشت که آخرین دستاورد شرکت مخابراتی ZTE برای طراحی گوشی با دوربین سلفی مخفی در زیر نمایشگر می‌باشد.

blank

Oppo یک شارژر سریع (fast charger) 125 واتی را به نمایش گذاشت که می‌تواند در مدت زمان ۲۰ دقیقه گجت‌های هوشمند و گوشی‌های همراه را به طور کامل شارژ کند.

blank

شرکت فناوری چند ملیتی STMicroelectronics فعال در زمینه‌ی اینترنت اشیا، امسال هم با محصولات خلاقانه‌ایی وارد رویداد MWC شانگهای شده بود.

خوانش هوشمند کنتور

این نسخه‌ی آزمایشی از نسل جدید ابزارهای خواندن کنتورهای این شرکت بوده است که با استفاده از شبکه‌های عصبی کانولوشن (AI) قادر به خواندن خودکار ارقام دستگاه‌های اندازه‌گیری (کنتور گاز ، کنتور آب ، …) می‌باشد. این نسخه ی آزمایشی مبتنی بر ماژول دوربین STM32WL55JC + SPI است که می‌تواند با یک شبکه LPWAN ارتباط برقرار کند و داده های خوانده شده از یک کنتور به یک سرور مرکزی ارائه دهد.

 

blank

پلتفرم NFC برای شارژ بی‌سیم

تلفن های هوشمند در قلب زندگی روزمره مردم قرار دارند و به طور فزاینده ای در ترکیب با لوازم جانبی مورد استفاده قرار می گیرند: هدفون‌ها، باندهای هوشمند، ساعت‌های هوشمند، عینک و موارد دیگر. با بهره‌گیری از قابلیت‌های پرقدرت راه‌حل IoT مبتنی بر ST54J NFC /eSE، امکان شارژ بی‌سیم لوازم جانبی با استفاده از فناوری NFC به صورت استاندارد فراهم گردیده است.

blank

منبع:

https://www.gsma.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram