1578182220400

ادعای شرکت فناوری Jeeval برای ساخت کم‌مصرف‌ترین تراشه‌ی بی‌سیم برای IoT

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید
  • Jeeva امروز کم مصرف‌ترین تراشه بی‌سیم دنیا را برای ارسال مستقیم داده‌های حسگرها در زمان واقعی را معرفی کرد.

توان مصرفی تراشه Parsair متعلق به شرکت فناوری Jeeval، در حدود ۱۰۰ برابر کمتر از توان مصرفی بلوتوث متداول است و بسیاری از موارد استفاده جدید را که قبلاً به دلیل محدودیت هزینه، اندازه و قدرت از دسترس خارج شده بودند، امکان پذیر می‌کند. کم مصرف بودن این تراشه بی‌سیم جدید می‌تواند حسگرهای مستقر را در مقیاس بی‌سابقه‌ای برقرار کند.

با وجود آنکه تقاضا برای “اشیای متصل” به طور نمایی در حال رشد است، فناوری‌های رادیویی کم مصرف و فناوری باتری‌ها موفق نشده‌اند در مقیاس گسترده ای به منظور استقرار اینترنت اشیا (IoT) بکار گرفته شوند.

Scott Bright، مدیر عامل Jeeva، در این باره اظهار داشت: “تا کنون، دستگاه‌ها می‌توانستند یا داده‌های بی‌سیم را به طور مداوم انتقال دهند، که در این صورت باتری‌های خود را به سرعت تخلیه می کردند، یا می‌توانند داده‌ها را به طور متناوب منتقل کنند تا عمر باتری را افزایش دهند.  Parsairامکان جریانی زمان واقعی و بدون وقفه‌ی داده‌ها را بدون تخلیه باتری امکان‌پذیر می‌کند، که برای بسیاری از صنایع و برنامه‌های مختلف منجر به تغییر رویه اساسی خواهد شد.”

تراشه جدیدِ Jeeva ،Parsair، با ایجاد امکان برقراری ارتباط با استفاده از بازتاب و نه تولید سیگنال رادیویی برای خود، این موفقیت مهم را به دست می‌آورد. یک روتر بی‌سیم نزدیک، سیگنال‌های رادیویی را که تراشه برای انتقال داده منعکس می‌کند را انتقال می‌دهد. از آنجا که انعکاس انرژی به میزان قابل توجهی انرژی کمتری نسبت به انرژی ساطع شده مصرف می‌کند، این روش می‌تواند ارتباط بی‌سیم را با دوام باتری چندین دهه فراهم کند. با استفاده از فناوری پیشگام Jeeva، سیگنال منعکس شده دقیقاً مانند یک بسته رادیویی استاندارد در یکی از چندین پروتکل رادیویی پشتیبانی شده ایجاد می‌شود، که این امکان ادغام آسان با سخت افزار و اکوسیستم محصولات موجود فراهم می‌کند.

امکان ارسال مداوم داده‌ها، طیف وسیعی از دستگاه‌ها و برنامه های جدید را قادر می‌سازد، دستگاه‌های صوتی با جریان کم برق، سنسورهای شتاب سنج با پهنای باند بالا یا سایر دستگاه های تعاملی زیاد، سالها بدون توقف با باتری سلولی کوچک سکه‌ای دوام بیاورند.

تراشه Parsair با ابعاد سیلیکونی کمی بیش از ۱ میلی‌متر مربع و با توانی کاملاً پایین‌تر از هر سیستم رادیوی متداول، می‌تواند از سرعت داده تا ۱۰۰۰ کیلوبیت بر ثانیه و برد اتصال تا ۱۰۰ متر پشتیبانی کند.

blank

علاوه بر فعال‌کردن برنامه‌های کاربردی جریان داده، از این تراشه می‌توان برای ایجاد شبکه‌های حسگر بی‌سیم برای حل چندین مشکل مهم تجاری استفاده کرد. این برنامه ها شامل نظارت بر محصول مصرفی و ردیابی زنجیره سرد برای محصولات فاسدشدنی و واکسن‌ها است. این تراشه توسط مشتریان مصرف‌کننده و کالاهای پزشکی در حال استفاده است تا امکان جبران خودکار، مدیریت موجودی و ردیابی دارایی را فراهم کند.

Bright، در این باره بیان داشت: “این تراشه داده‌هایی با تأخیر کم را از مکان‌ها و چیزهایی فراهم می‌کند که قبلاً هرگز امکان پذیر نبوده اند.” “این به صنعت نشان می‌دهد که می توان از مصالحه‌های متداول (به مانند مصرف توان و نرخ ارسال اطلاعات) عبور کرد و از اتصال بی‌سیم کاملاً برجسته با انرژی بسیار کم و هزینه بسیار کم برخوردار شد.”

از آنجا که این تراشه در طیف گسترده‌ای از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تقاضای زیادی در بازار به دنبال خواهد داشت. بنابراین با توجه به سیاست‌های سرمایه‌گذاری Jeeva، این تراشه در ابتدا در دسترس گروهی از مشتریانی قرار می گیرد که Jeeva با آنها همکاری نزدیک دارد.

آقای Bright، همچنین افزود: “ما از مشتریان واجد شرایط برای سرعت بخشیدن به توسعه، یکپارچه‌سازی و آزمایش راه‌حل‌های اتصال لبه به ابر، پشتیبانی می‌کنیم.” “ما چندین طرح اصلی داریم که به تسریع برنامه‌های خاص کمک می‌کند. پلتفرم و تراشه بی‌سیم ما اکنون برای استقرار در مرحله آزمایشی آماده است و اواخر امسال قصد داریم میزان دسترسی به حجم بالایی را فراهم نماییم.”

منبع:

https://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram