Processed with VSCO with f2 preset

شرکت هواپیماهای بدون سرنشین Atmos

در ۵ دقیقه این متن را بخوانید

ATMOS – با دقت برنامه‌ریزی کنید

موقعیت مکانی Delft, Zuid-Holland, The Netherlands
تعداد افراد مشغول به کار ۱۱-۵۰ نفر 
نوع شرکت خصوصی
وبسایت https://www.atmosuav.com
سال تاسیس ۲۰۱۳
منطقه مرکزی فعالیت اتحادیه اروپا (EU)
بنیانگذاران Dirk Dokter, Joost Bouman, Ruud Knoops, Sander Hulsman
وضعیت فعالیت فعال

پهپاد Atmos برای کاربران حرفه‌ای راه‌حل‌های جمع آوری داده‌های هوایی قابل اعتماد و پیشرفته را طراحی و تولید می‌کند. تیم تحقیق ‌و توسعه آن‌ها متشکل از مهندسان خبره با طیف گسترده‌ای از زمینه‌های فنی است که اشتیاق مشترکی به هوانوردی و کار در لبه‌ی نوآوری دارند. به همین دلیل در سال ۲۰۱۲، Atmos برای اولین بار در جهان هواپیمای بدون سرنشین مستقلی را طراحی کرده و ساخت که با موفقیت پرواز و فرود عمودی و پرواز افقی کارآمد را با هم ترکیب کرد. علاقه به خلق چیزی منحصر به فرد که فراتر از یک اثر هنری و فناورانه باشد، عمیقا در این شرکت نهفته است. این شرکت از دل طرحی در دانشگاه فنی دلفت (Delft) که یک هواپیمای بدون سرنشین برای آن ساخته شد بیرون آمده است. با الهام از دانش عملی به دست آمده در این پروژه، با حمایت دانشکده مهندسی هوافضا و کارمندانش، این پروژه به شرکت پهپاد Atmos تبدیل شد.

ارزش‌های شرکت:

تیم پرشور ما با توجه به پیشرفت فناوری‌های جدید هدایت می‌شود و صنایع دیگر را قادر می‌سازد تا با دقت برای آینده‌ی خود برنامه‌ریزی کنند. ما بالاترین کیفیت را در نقشه‌برداری استاندارد صنعتی و نقشه برداری با هواپیماهای بدون سرنشین VTOL ارائه می‌دهیم و قادر به کار حتی در سخت ترین شرایط آب و هوایی هستیم.

 

افراد شاخص:

René Worms                           مدیر عامل

Ruud Knoops                          رئیس خدمات پس از فروش

Sander Hulsman                     کارشناس ارشد فنی

Dirk Dokter                             رئیس تحقیق‌و‌توسعه و صدور گواهینامه

Joost Bouman                         رئیس تولید و تدارکات

 

blank

 

محصولات:

پهپاد مارلین (Marlyn):

مارلین پهپادی است که با بررسی مناطق وسیع تا ۳۰ برابر سریع‌تر از روش‌های سنتی نقشه برداری زمین و تا ۱۰ برابر سریع‌تر از هواپیماهای بدون سرنشین دیگر، سرعت جمع‌آوری اطلاعات شما را افزایش می‌دهد.

فضای کوچکی برای پرواز دارید؟ مشکلی نیست، مارلین برای بلند شدن و فرود آمدن فقط به یک منطقه مسطح دو متر در دو متر نیاز دارد تا به شما امکان انعطاف پذیری در کارها را بدهد. حمل و نقل آسان با استفاده از  کوله پشتی برای افرادی که در طول مسیر قصد پیاده روی دارند، میسر است.

 

نرم‌افزار ناوبری (Navigator):

Navigator به گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن آسان باشد و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید روی کار مورد نظر تمرکز کنید. فقط ناحیه نقشه برداری و پارامترهای نظرسنجی خود را تنظیم کنید و نرم افزار بقیه کارها را انجام می‌دهد.

هر کار نقشه برداری متفاوت است، به همین دلیل با Navigator شما کنترل کاملی بر پارامترهای لازم برای انجام صحیح کار دارید، از هم‌پوشانی گرفته تا انتخاب مسیر تا GSD و الگوهای متقاطع پروازی، همه چیز در دسترس شماست.

ایمنی در هر ماموریت پهپاد از اهمیت بالاتری موارد ذکرشده برخوردار است. به همین دلیل Navigator مجموعه کاملی از گزینه‌های ایمنی را برای برنامه پرواز شما شامل یک لیست کامل بررسی قبل از پرواز و طیف وسیعی از گزینه‌های ایمنی در پرواز را ارائه می‌دهد، تا اطمینان حاصل شود که مارلین همیشه به خانه می‌آید.

 

blank

نرم‌افزار ناوبری (Navigator)

خدمات این شرکت:

نقشه برداری و GIS:

 • زمان بازدید میدانی را کاهش دهید.

مارلین با پرواز در بالای منطقه بررسی شما، می‌تواند داده‌های نقشه برداری زمین را تا ۵ برابر سریعتر از هواپیماهای بدون سرنشین مولتی موتور و تا ۸ برابر سریعتر از روش‌های سنتی بررسی زمینی ثبت کند و در این کار صرفه جویی در وقت و هزینه می‌کنید.

 • به جایی بروید که دیگران نمی‌توانند.

امکان برخاستن و فرود آمدن در هر جایی، قرار دادن همه چیز در کوله پشتی و امکان پرواز در هر مکانی با هواپیمای تجاری به این معنی است که هر مکانی با مارلین در دسترس شما خواهد بود.

 • پوشش کامل را بدست آورید.

در مقایسه با روش‌های بررسی زمینی، یک بررسی هواپیمای بدون سرنشین یک ابر نقطه‌ای را تشکیل می‌دهد که میلیون‌ها نقطه داده‌ی دقیق دارد. نتیجه این است که سایت شما اطلاعات کاملی را که می‌خواهید از آن استخراج کند، تحت پوشش کامل قرار می‌دهد.

 

معادن و مخازن:

 • خطرات را شناسایی و کاهش دهید.

مارلین با ثبت میلیون‌ها نقطه داده، قادر است ناپایدار‌های زمین شناختی ناپایدار را قبل از اینکه به یک تهدید تبدیل شوند‌، تشخیص دهد. کنترل کاملاً از راه دور همچنین به این معنی است که هیچ اپراتوری برای انجام نقشه‌برداری در معرض خطر نیست و باعث می‌شود کل سایت شما ایمن‌تر باشد.

 • گردش سریع داده ها.

آیا به محاسبه حجمی قبل و بعد از انفجار نیاز دارید؟ عجله دارید تا گزارش سه ماهه خود را تمام کنید؟ با استخراج سریع داده‌ها، سازگاری آسان نرم‌افزار و مدیریت استاندارد داده‌ها، مشکلی برای پیشبرد سرعت در سایت نخواهید داشت.

 • بدون مرز کاوش کنید.

بررسی‌های اکتشاف معدن در حین بررسی زمینی دشوار است، زیرا این موارد اغلب در مناطق بزرگ و دور افتاده انجام می‌شود. با مارلین می‌توانید با مدل‌سازی DTM از بیش از صدها هکتار زمین بدون خروج از نقطه اصلی، از دشواری‌‌های اکتشاف معدن بکاهید.

 

حفاظت از محیط زیست:

 • زمان و هزینه‌ها را کاهش دهید.

مارلین در هر پرواز مناطقی به اندازه ۱۵۰ هکتار را تحت پوشش قرار می‌دهد و به طور موثری زمان بررسی شما را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، برای خرید مارلین یک بار هزینه می‌کنید و در نتیجه نسبت به هواپیماهای با سرنشین هزینه‌ی بسیار کمتری در هر هکتار پرداخت خواهید کرد.

 • بینش جدیدی کسب کنید.

مارلین  با داشتن داده‌های حرارتی چند طیفی و همچنین رادیومتریک، قادر به ارائه بینش جدیدی در مورد سلامت گیاه، رفتار حیوانات و موارد دیگر است که قبلاً غیرممکن تصور می‌شد.

 • نظارت و کنترل.

مارلین منطقه مدنظر شما را به طور کامل با پایش دقیق میلیون‌ها نقطه داده‌ی مجزا تحت پوشش قرار می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد داده‌های مختلفی را جمع‌آوری کنید تا هم نظارت داشته باشید و هم اقدامات اصلاحی را برای حوزه مطالعه خود ارائه دهید.

 

blank

 

کشاورزی دقیق:

 • بهره‌وری مزرعه خود را بهبود ببخشید.

از طریق جمع آوری اطلاعات عمیق در مناطقی به وسعت ۱۵۰ هکتار در یک ساعت پرواز، مارلین شما را قادر می‌سازد تا سالم‌ترین محصولاتی را که می‌توانید، رشد دهید و بهترین بازده را بدست آورید.

 • بیماری را زود تشخیص دهید.

سنسورهای چند طیفی مارلین می‌توانند اندازه‌گیری دقیق NDVI/NDRE از محصول را در اختیار شما قرار دهند و شما را قادر به شناسایی و کاهش مشکلات قبل از ایجاد بیماری کنند.

 • آبیاری و باروری را برنامه ریزی و مانیتور کنید.

NDVI/NDRE فقط برای بیماری نیست، این شاخص‌ها می‌توانند به طور دقیق تنظیمات مورد نیاز آبیاری و کود دهی را نیز مشخص کنند، در وقت شما صرفه جویی کنند و عملکرد شما را به حداکثر برسانند.

 

برخی از مشتریان این شرکت:

Cyberhawk:

این گروه علاوه بر ارائه دهنده در بخش انرژی، برای داده‌های بصری نیز راه‌حل‌هایی ارائه می‌کند. ما به مشاغل بخش‌های مختلفی چون نفت، پتروشیمی گاز، تولید برق و شبکه‌های برق کمک می‌کنیم تا از داده‌های تصویری مدیریت شده از طریق نرم افزار مبتنی بر iHawk، آگاهی پیدا کنند.

CJR Renewables:

گروه CJR که در حال حاضر در بیش از ۲۵ کشور جهان در پنج قاره جهان حضور دارد، از زمان اجرای خود، یک مدل تجاری پایدار و رو به رشد را بر اساس تجربه خود (که با هر پروژه در حال افزایش است) حفظ کرده‌ است.

Globe-Flight:

ما با سال‌ها تجربه، برای رفع نیازهای فردی شما، چه در بخش سطحی و چه در بخش حرفه‌ای، بهترین تجهیزات را به شما ارائه می‌دهیم. از پروازهای خالص FPV گرفته تا عکس‌های هوایی و حتی پخش زنده – شما همیشه راه حل مناسب را در فروشگاه آنلاین ما پیدا خواهید کرد.

 

توضیحات تکمیلی

منابع:

https://www.atmosuav.com

https://www.crunchbase.com/organization/atmosuav

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram