iot-statistics-featured-image

فهرستی از آمار عمومی اینترنت اشیا برای سال ۲۰۲۱

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

اینترنت‌ اشیا صرفا به عنوان یک مفهوم در اوایل دهه ۲۰۰۰ ظهور کرد و با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۱، روند‌ها نشان می‌دهد که این فناوری برای ما ماندگار است. گزارش‌ها حاکی از آن است که ۳۵.۸۲ میلیارد دستگاه اینترنت ‌اشیا تا سال ۲۰۲۱ و ۷۵.۴۴ میلیارد دستگاه تا سال ۲۰۲۵ در سراسر جهان نصب خواهد شد. دستگاه‌های اینترنت ‌اشیا در همه جا وجود دارد، از ساعت‌های هوشمند گرفته تا دستیار‌های صوتی، و نحوه کار، گفتگو و تعامل با یکدیگر را شکل می‌دهند.

چه تعداد دستگاه اینترنت‌ اشیا در سال ۲۰۲۰ وجود داشت؟
اینترنت ‌اشیا همه جا وجود دارد. از لحظه برخاستن از رختخواب همه جا است و ما را محاصره می‌کند. به زبان ساده، اینترنت ‌اشیا به تمام ابزار‌ها، ماشین آلات، ساختمان‌ها و سایر مواردی که به وب متصل می‌شوند اشاره دارد. همه این وسایل در مقیاس جهانی به صورت دیجیتالی وصل شده و اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند.
طبق آمار Statista، تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت ‌اشیا در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۵، ۳۸.۶ میلیارد خواهد بود. علاوه بر این، پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۳۰ حدود ۵۰ میلیارد از این دستگاه‌های اینترنت ‌اشیا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک شبکه عظیم از دستگاه‌های بهم پیوسته ایجاد می‌کند. پوشاندن همه چیز، از تلفن‌های هوشمند گرفته تا لوازم آشپزخانه.

 

آمار عمومی اینترنت ‌اشیا:

• خانوار‌ها به طور متوسط ده دستگاه متصل به اینترنت اشیا دارند و در سال ۲۰۲۱ به ۵۰ دستگاه افزایش می‌یابد:
پیش بینی می‌شود که به طور متوسط هر خانوار تا پایان سال ۲۰۲۱ دارای ۵۰ دستگاه متصل باشد. فناوری‌هایی مانند تلفن‌های هوشمند، بلندگو‌ها و ۵G به طور قابل توجهی بر نحوه مدیریت و تعامل ما با خانه‌ها و مشاغل خود تأثیر می‌گذارد. Statista حتی فراتر رفته و پیش بینی می‌کند که فناوری ۵G به تنهایی ۱.۳ میلیارد دستگاه تلفن همراه متصل به اینترنت ‌اشیا را تا سال ۲۰۲۳ تأمین خواهد کرد و این امر به شبکه اینترنت ‌اشیا کمک می‌کند.

• هزینه‌های اینترنت ‌اشیا در سراسر جهان فقط در سال ۲۰۲۰ از ۱‌ تریلیون دلار عبور کرد:
بینش حاصل از پیش بینی اینترنت ‌اشیا در ۲۰۲۰ نشان داد که هزینه‌های جهانی فقط در سال ۲۰۲۰ ممکن است از ۱‌ تریلیون دلار فراتر رفته باشد. پیش بینی می‌شود که هزینه‌های اینترنت ‌اشیا در طول دوره پیش بینی ۲۰۲۰-۲۰۲۲ دو برابر رقم رشد داشته باشد. این گزارش همچنین موارد استفاده از اینترنت ‌اشیا را مورد بررسی قرار می‌دهد و می‌گوید که عملیات تولید، مدیریت تولید و خانه‌های هوشمند هزینه‌های اصلی صنعت در سال ۲۰۲۰ هستند. هزینه‌های مصرف اینترنت ‌اشیا در سال ۲۰۲۰ به ۷۴۵ میلیارد دلار رسید.

• هزینه‌های مربوط به راه‌حل‌های امنیتی اینترنت ‌اشیا تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۶۳۱ میلیون دلار خواهد رسید:
با ادامه رشد اکوسیستم اینترنت ‌اشیا، اهمیت امنیت این شبکه‌های اینترنت‌ اشیا نیز افزایش می‌یابد. طبق گفته Gartner، هزینه‌های راه‌حل‌های امنیتی اینترنت ‌اشیا به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار خواهد رسید. این یک جهش قابل توجه از ۹۱ میلیون دلار است که در سال ۲۰۱۶ هزینه شده است، و این آمار هزینه‌ی سالانه‌ی جهانی نشان می‌دهد که راه حل‌های اینترنت ‌اشیا طی یک دهه آینده به سمت یک رونق گسترده پیش ‌می‌روند.

• در هر ثانیه، ۱۲۷ دستگاه برای اولین بار به اینترنت متصل می‌شوند:
مصرف‌کنندگان اکنون بیش از هر زمان دیگری به اینترنت اشیا متصل شده اند و در هر ثانیه ۱۲۷ دستگاه به اینترنت متصل می‌شوند. در واقع، دلایل زیادی برای هیجان‌زده شدن در مورد آینده اینترنت اشیا وجود دارد.

• تا سال ۲۰۲۴، ۱.۹ میلیارد اشتراک شبکه ۵G وجود دارد:
با گسترش سریع ۵G، Ericsson پیش بینی می‌کند که ۵G همچنان به رشد اینترنت‌ اشیا ادامه خواهد داد. پیش بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۴، ۱.۹ میلیارد اشتراک ۵G همراه باشد و انتظار می‌رود بازار آمریکای شمالی با ۶۳ درصد اشتراک تلفن همراه، بیشترین رشد را داشته باشد.

تقریباً هر دستگاهی که بتواند به دستگاه دیگری متصل شود اینترنت اشیا در نظر گرفته می‌شود و در چند سال گذشته دید اینترنت اشیا از تئوری به اولویت اصلی بسیاری از سازمان‌ها تبدیل شده است.

 

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram