smart-electric-meters

دو سوم از کنتورهای برق مشترکین در آمریکای شمالی هوشمند هستند

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

در سال‌های اخیر استفاده از کنتورهای هوشمند برای اندازه‌گیری منابع مصرفی انرژی افزایش چشمگیری داشته است. براساس یک گزارش تحقیقاتی جدید از شرکت تحلیلگر فناوری Berg Insight، درصد استفاده‌ی شهروندان آمریکای شمالی از کنتورهای برق هوشمند در در سال ۲۰۲۰ به ۶۸ درصد رسیده است.

به طور کلی، پایه نصب شده کنتورهای برق هوشمند در طی سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۵ با رشد سالانه ۵.۷ درصدی افزایش خواهد یافت تا تعداد آن در پایان این دوره پیش بینی شده به ۱۵۳.۸ میلیون واحد برسد.

طی پنج سال آینده ، با افزایش رشد نفوذ کنتورهای هوشمند در ایالات متحده این رقم به سطح ۸۴ درصد می‌رسد در حالی که رقم مربوط به بازار پیشرفته‌تر کانادا به ۹۲ درصد خواهد رسید.

Levi Ostling، تحلیلگر اندازه‎‌گیری هوشمند شرکت فناوری Berg Insight، اظهار داشت:

“طی چند سال آینده موج اولِ استقرار به رشد چشمگیر خود ادامه خواهد داد و تا حدود زیادی با راه اندازی پروژه‌های بزرگ جدید توسط پذیرندگان اخیر در شمال شرقی ایالات متحده و شرق کانادا انجام می‌شود. در همین حال، به تدریج دوره‌های نوسازی برای پذیرندگان اولیه آغاز شده و سهم آنها از حجم محموله‌های سالانه را از حدود ۱۰ درصد در سال ۲۰۲۰ به حدود ۷۰ درصد در سال ۲۰۲۵ افزایش می دهد.”

بر اساس این مطالعه، ارسال سالانه کنتورهای برق هوشمند در آمریکای شمالی از ۹.۸ میلیون واحد در سال ۲۰۱۹ به ۱۷.۴ میلیون واحد در سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد یافت. بیماری همه‌گیر Covid-19 با کاهش سالانه ۱۳ درصدی در حجم تجارت سالانه، تأثیر قابل توجهی در کاهش استقرارها داشت. با این وجود انتظار می رود بازار در سال ۲۰۲۱ با حجم پیش بینی شده ۱۰.۷ میلیون واحد بهبود یابد.

در چند سال گذشته همزمان با افزایش پروژه‌های تازه‌سازی کنتورهای هوشمند، سازمان توسعه فناوری اندازه‌گیری هوشمند در بازار آمریکای شمالی تمرکز خود را به سمت تأمین تقاضای تأسیسات متمرکز کرده است که قرار است موج دوم فعالیت های کنتورهای هوشمند را آغاز کنند. این شرکت‌ها اکنون در تلاشند تا از نفوذ شبکه موجود خود برای مجموعه وسیعی از برنامه‌های شهر هوشمند فراتر از کنتورهای هوشمند استفاده کنند در عین حال سعی در یافتن راهکاری برای ادغام تعداد روزافزون وسایل نقلیه الکتریکی و توزیع منابع انرژی در زیرساخت های شبکه دارند.

این رقابت در حال حاضر در میان فروشندگان برتر در حال توسعه‌ی موج دوم فناوری‌های اندازه گیری هوشمند به طور جذابی دنبال می‌شود. افزایش قدرت محاسباتی و قابلیت های تجزیه و تحلیل لبه، مجموعه کاملا جدیدی از مزایا را فراهم می‌کند که هنوز توسط ارائه دهندگان راه حل برای استقرار و بکارگیری تجاری اثبات نشده است.

منبع:

https://www.smart-energy.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram