parking-parked-cars

حل مشکلات پارکینگ در شهر هانتینگتون با کمک راه حل های اینترنت اشیا

در ۴ دقیقه این متن را بخوانید

هر کسی که وقت زیادی را صرف رانندگی می کند می داند که یافتن پارکینگ می تواند کاری طولانی و ناامیدکننده باشد. با افزایش ازدحام، محدودیت ظرفیت پارکینگ ها و مسیرهای توقف کمتر، یافتن نقاط موجود جهت پارک کردن برای رانندگان دشوارتر می شود. چالش پرداخت هزینه پارکینگ پس از حل چالش یافتن جای پارک، مشکل دیگری است، که با آن رو به رو خواهند بود. در بعضی مناطق ، یافتن کنتور (دستگاه پرداخت هزینه پارکینک) آسان نیست، به سکه احتیاج دارد یا حتی گاهی شکسته می شود، بنابراین پارک کننده با ناامیدی بیشتری روبرو می شود. همه این چالش ها باعث شد که شهر هانتینگتون پارک به ایجاد یک برنامه پارکینگ جدید با کاربرد آسان برای شهروندان خود دست بزند.

برای تحقق این امر ، شهر با شرکت Nobel Systems که یک ارائه دهنده راه حل ها و خدمات ابری در بستر اینترنت اشیا برای خدمات شهری و شهرداری ها است، قراداد همکاری ببندد. Tanmay Thakur، مهندس حوزه ی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در Nobel Systems اظهار داشت: “این شهر می خواست از محل های پرداخت هزینه به صورت دستی خلاص شود و مسئولین انتظامات شهری نیز به یک روش بهتر برای ردیابی و اجازه دادن به مشتری برای پرداخت آسان نیاز داشتند. پس از این درخواست، ما برای استفاده از تخصص خود در فن آوری های ابری هیجان زده شدیم تا به آنها در یافتن بهترین راه حل کمک کنیم.”

طرح پیشنهادی  Nobel Systems این بود که از سنسورهایی استفاده می شد که داده های سنسور از طریق یک برنامه کاربر پسند به کاربران ارسال می شد. در شروع کار این پروژه در شهر، استفاده از LoRaWAN®، که یک پروتکل ارتباطی شبکه گسترده کم توان (LPWA) که برای اتصال بی سیم “اشیا” با باتری به اینترنت و سرویس های پشتیبانی کننده آن طراحی شده است، پیشنهاد گردید. علاوه بر این، متخصصین این شرکت همچنین توصیه های مختص ارائه خدمات در بستر بی سیم و دروازه (Gateway) نیز داشتند. در اوایل روند، مشخص شد که شبکه “هلیوم” (“Helium“)، بزرگترین شبکه عمومی LoRaWAN در جهان، گزینه آنها برای شبکه بی سیم و MultiTech به عنوان یک گزینه ایده آل برای ارائه دهنده دروازه خواهد بود. Thakur در این باره اظهار داشت “ما از همان ابتدا می دانستیم که استفاده از LoRaWAN بهترین اقدام ما است. هلیوم صد در صد با دروازه های MultiTech سازگار است ، بنابراین واقعاً این مناسب بود “

Stefan Lindvall، مدیرعامل شرکت فناوری MultiTech بیان داشت: “فناوری LoRaWAN فرصت های جدیدی را در طیف وسیعی از صنایع ایجاد کرده و در موارد گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر شهرهای جهان از نحوه اجرای شهر هانتینگتون یاد می گیرند و هیچ راه اثباتی برای موثر بودن آن جز دیدن آن در عمل وجود ندارد. گسترش قابلیت دسترسی دستگاه های LoRa به مشاغل این امکان را داده است که کارایی را افزایش دهند و در عوض هزینه های عملیاتی را کاهش دهند. ما مفتخریم که محصولاتی را ارائه می دهیم که بخشی از این راه حل های تغییر دهنده زندگی روزمره ما هستند. “

Nobel همچنین با در نظر گرفتن ملاحظات موجود در طرح ها و راه حل های شرکت های رقیب، طرح خود را در حوزه ی ارتباط با دروازه ها را بر اساس پلتفرم  MultiTech پیاده سازی نمود. Thakur ادامه داد: “ما به راه حل مورد نیاز برای اطمینان از مقاومت در شرایط مختلف بیرونی (مانند شرایط آب و هوایی) نیاز داشتیم. دروازه MultiTech برای این کار مناسب بودن. اضافه بر اینکه با شبکه ی LoRaWAN نیز سازگاری بالایی داشت.”

در یک بررسی میدانی (site survey) از برد دروازه ها، دروازه های MultiTech برد بسیار بالاتری برای ارتباطات داشتند که این تعداد دروازه های مورد نیاز را کاهش می دهد و از هزینه شهر در این پروژه می کاهد. اگر آنها فروشنده دیگری را انتخاب می کردند، به دروازه های بیشتری احتیاج داشتند. در پایان، آنها برای شهر هانتینگتون تصمیم گرفتند که کانال  Conduit® IP67 متعلق به MultiTech  انتخاب اولین شان باشد. 

سنسورهای PlacePod متعلق به شرکت PNI که سنسورهای پارک هوشمند مجهز به IoT برای مدیریت پارکینگ عمومی و خصوصی در خیابان و خارج از خیابان می باشند، به عنوان بهترین سنسورهای موجود برای این راه حل انتخاب شدند. Nobel می تواند با بکارگیری از توانایی همه شرکای خود، برای تحقق هر چه بهتر  این طرح تلاش کند. استفاده از شبکه ی LoRaWAN به آنها این امکان می دهد تا تعداد زیادی از حسگرهای اینترنت اشیا را به صورت مقرون به صرفه به ابر متصل کنند، بنابراین اولین سفارش این بود که یک مدل اختصاصی برای سنسورهای پارکینگ ایجاد شود تا در نهایت اطلاعاتی را که  کاربران نهایی لازم دارند؛ در اختیارشان قرار گیرد.

برای پیشبرد هر چه بیشتر این طرح، Nobel برنامه ای به نام GeoViewer را توسعه داد که از API های اختصاصی هلیوم برای نظارت و مانیتورینگ داده های جدید دریافت شده توسط دروازه ها از سنسورهای نصب شده IoT استفاده می کنند. سنسورهای تعبیه شده در پرداخت، جاهای خالی یا اشغال شده پارکینگ ها را کنترل می کنند. سپس اطلاعات سنسورها با استفاده از یک باند اختصاصی فرکانس رادیویی LoraWAN (RF) به دروازه های MultiTech ، واقع در بالای زمین در تیرهای چراغ راهنمایی، ارسال می شوند. دروازه ها ، با استفاده از سیم کارت تلفن همراه یا WiFi، بسته های داده را از طریق سنسورها به ابر منتقل می کنند. هنگامی که داده جدید (محتوای داده شامل اشغال بودن یا خالی بودن پارک است) برای هر مکان پارک دریافت می شود، API بلافاصله آن را در برنامه پارکینک GeoViewer به روز می کند و بدین ترتیب به کاربران نهایی اجازه می دهد اطلاعات فوری در مورد فضای موجود را به صورت در لحظه (real time) دریافت کنند.

اکنون شهر هانتینگتون پارک مجهز به سنسورهایی است که در ۱۴۶۰ مکان پارکینگ مورد نیاز نصب شده است. دروازه های MultiTech نصب شده و در حال کار هستند و داده های در لحظه را از همه سنسورها دریافت می کنند. در این موقعیت، شهروندان این شهر از داشتن راه حل IoT که زندگی آنها را آسان تر می کند، رضایت دارند و مقامات شهری نیز از داشتن راه حلی برای پرداخت کارآمدتر هزینه های پارکینگ ها و مدیریت آن خوشحال هستند.

منبع:

https://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram