3219819026-AdobeStock_223353513_future_engineer_SUPERSIZE

آغاز “ساخت و ساز هوشمند” توسط گروه ساخت و ساز Bouygues

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

“ساخت و ساز هوشمند” که با هدف حداکثر رساندن کارایی، کاهش هزینه ها و بهبود نتایج تجاری، در حال بکارگیری فنآوری ها و تکنیک های جدید می باشد، به شکل فزاینده ای در حال محبوب شدن است. “ساخت و ساز هوشمند” اجرای راه حل های مدیریت دارایی کار در سایت های ساخت و ساز، کنترل کارگران از راه دور و جمع آوری و دسترسی به داده های عملکرد حیاتی دارایی در لحظه (real time) را آسان می کند؛ که این می تواند منجر به کاهش چشمگیر هزینه و محافظت در برابر کمبود و از دست رفتن منابع شود. منظور از دارایی ها در صنعت ساخت و ساز، نیروی انسانی، مصالح ساختمانی، ماشین آلات ساختمانی و صنعتی و اصولاً تمام منابعی بالقوه ای است که سرمایه گذار برای ساخت و ساز به آن نیاز دارد و  برای آن هزینه کرده است.

یکی از بزرگترین گروه های جهانی ساخت و ساز، گروه ساخت و ساز فرانسوی Bouygues می باشد که بکارگیری محصول خلاقانه ی Omniscient را با هدف راه حلی جهت  ردیابی دارایی ها آغاز کرده است. در اولین گام راه اندازی “ساخت و ساز هوشمند” توسط Bouygues SA، فناوری جدید Omniscient توانست با اتصال بیست هزار دستگاه به شبکه های اینترنت اشیا ارائه شده توسط Bouygues Telecom LoRaWAN که از حسگرهای قدرتمند و هوشمند شرکت Actility بهره می برد، امکان مدیریت و بهینه سازی در لحظه و از راه دور را برای مدیران Bouygues SA فراهم کند.

Patrick N’Kodia، مدیر Bouygues Construction Matériel، اظهار داشت: “من از طریق این همکاری می خواستم تا مدیران Bouygues Construction Matériel بر روی ارزش افزوده ی شرکت (ارزش سهام شرکت) تمرکز کنند بدون اینکه خود را خیلی درگیر جزئییات وقت گیر کنند. “IoT سازی” ( IoTization) تجهیزات، ما را قادر می سازد تا به طور همزمان به دو نوع سود دست یابیم؛ اولین مورد مربوط به بهینه سازی عملکرد مدیریت ذاتی در ساختار تجهیزات با قابلیت ردیابی و شاخص های بصری در لحظه می باشد، دوم اینکه با فراهم آمدن اهرم های اضافی نظارت بر سایت ها و به لطف هشدارهای قابل تنظیم، می توان از بروز بعضی از نابسامانی ها می توان پیشگیری کرد. بنابراین از به لحاظ بهره وری، یک موقعیت برد-برد خواهد بود”.

مدیران ارشد Bouygues با هدایت کل ناوگان تجهیزات، باید اطمینان حاصل کنند که هر یک از سایتهای ساختمانی متعدد در فرانسه به درستی مجهز شده اند تا نیروی کار به طور مداوم ثمربخش عمل می کند. برای تضمین بهره وری بیشتر جهت تأمین این تقاضا، سیستم Omniscient در کل ناوگان و کنسول های فرانسوی در اجزای اصلی برج های جرثقیل ها و پنل های جدید B20 در حال استفاده است.

در این پروژه مقیاس بزرگ حدوداً صد کارمند در پنج پایگاه مانیتورینگ برای نظارت بر تجهیزات و عملکرد کارگران در بیش از هزار سایت ساخت و ساز، استخدام شده اند. همچنین در این پروژه، حسگرهای Abeeway بر روی بیش از ۲۰،۰۰۰ قطعه تجهیزات نصب گردیده و میلیون ها داده های GPS توسط Omniscient مورد پردازش قرار گرفته است.

دو شرکت Actility و Abeeway به عنوان دو شریک معتبر در این پروژه، مسئول تهیه سنسورهای موقعیت یاب مکانی قابل انعطاف، بهینه شده برای شبکه LoRaWAN هستند. دستگاه های Abeeway به دلیل استفاده از سیستم موقعیت یاب مکانی چند فناوری، که تلفیق GPS ، GPS کم مصرف (ثبت اختراع شده توسط این شرکت)، WiFi و بلوتوث کم انرژی است،به خوبی چه در در فضای باز و چه در داخل منزل کار می کنند. این سنسورها با سالها عمر باتری ، با الگوریتم های پیشرفته با وضوح مکان ، رفتار چند حالته و پیکربندی هوشمندانه ای دارند. ردیاب های Abeeway اطلاعات موقعیت جغرافیایی را برای طیف گسترده ای از موارد استفاده در ساخت و ساز ، صنعت یا زنجیره تأمین فراهم می کنند. در این پلتفرم، علاوه بر حسگرها دارای باتری هایی با عمر طولانی، از الگوریتم های پیشرفته ای با رزولوشن مکانی بالا، جهت دست یافتن به اطلاعات موقعیت جغرافیایی منابع در ساخت و ساز، صنعت یا زنجیره تأمین بهره برده می شود.

نتایج بدست آمده در ماه های نخست از پیاده سازی طرح عملیاتی دیجیتالی شدن در شرکت Bouygues نشان می دهد که با استفاده از داده های موقعیت مکانی جغرافیایی برای بهینه سازی در مدیریت میلیون ها یورو تجهیزات، مزایای قابل توجهی را به همراه داشته است. با اتخاذ این رویکرد جدید مبتنی بر پردازش داده و مانیتورینگ،پیش بینی می شود که در بخش تجهیزات در ساخت و ساز غول پیکر، صرفه جویی مستقیم سالانه ای در حدود ۵ تا ۱۰٪ در تعمیر و نگهداری و مدیریت ناوگان عاید این شرکت خواهد شد و همچنین نرخ بازگشت سرمایه گذاری (ROI)  این راه حل فناوری اینترنت اشیا در حدود سه سال خواهد بود.

منبع:

https://www.iotevolutionworld.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram