amp-robotics-ai-arm-iot-recycling-green-tech-artificial-intelligence

سرمایه گذاری کمپانی AMP Robotics برای ساخت دومین سامانه ی بازیافت و تفکیک زباله

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

کمپانی  AMP Robotics واقع در دنور (مرکز ایالت کلرادو در ایالات متحده) ۵۵ میلیون دلار برای سیستم مجهز به هوش مصنوعی خود جهت کاهش ضایعات و زباله های جهانی، سرمایه جمع آوری کرده است.

داغترین سال ثبت شده در حالی به وقوع می پیوندد که ایالات متحده اولین “گیگافایر” خود را تجربه کرده است، بدترین آتش سوزی آمازون در یک دهه گذشته، و توفان های ویرانگری که از شبه قاره هند می آیند- این تنهاچند فاجعه مربوط به آب و هوا که ذکر شد- این واضح است که بیش از هر زمان دیگری ما می خواهیم تأثیرات محیطی خود را کاهش دهیم، در این صورت باید ایده ها را از حرف به عمل تبدیل کنیم.

استفاده از پیشرفت های فناوری برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و در عین حال به حداقل رساندن اختلال آنها در زندگی ما، نکته کلیدی خواهد بود. بنابراین رفع سیستم های ناکارآمد گذشته یک شروع عالی در این حوزه می باشد.

سامانه AI (هوش مصنوعی) متعلق به AMP Robotics قادر است با استفاده از سه روبات با بازوهای جمع کننده زباله و ضایعات که بالای تسمه نقاله قرار دارند، مواد قابل بازیافت را به طور خودکار مرتب و دسته بندی کنند.

در سال ۲۰۱۵ ، آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین زده است که حدود ۲۶۲ میلیون تن زباله شهری در ایالات متحده ایجاد شده و ۹۱ میلیون تن بازیافت و کمپوست (پوسال) شده است. در سطح جهان سالانه بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار مواد بازیافتی قابل بازیافت نیستند. در این صورت با سامانه هایی نظیر سامانه بازیافت طراحی شده توسط شرکت AMP Robotics قادر خواهیم بود که حجم زباله های بازیافت شده به مقدار قابل توجهی افزایش یابد.

ماتانیا هوروویتز، بنیانگذار و مدیرعامل AMP Robotics ، گفت: “ما در حال آماده کردن دور بعدی سرمایه گذاری هستیم تا بلافاصله برای ایجاد فناوری جدید برای صنعت زباله کار کنیم و به طور معنی داری به کاهش تأثیر جامعه بر محیط زیست کمک کنیم.”

پیش بینی می شود با کمک ربات های تفکیک زباله تا سال ۲۰۲۴ به ۱۲.۲۶ میلیارد دلار سودآوری از بازیافت مواد برسد، که با رشد ترکیبی سالانه ۱۶.۵۲ درصد افزایش می یابد. شرکت های نوآور در این فضا می توانند سرمایه های قابل توجهی را جذب می کنند.

در مورد AMP Robotics، باید گفت که این استارتاپ موفق شده است ۵۵ میلیون دلار منابع مالی برای توسعه ی سری B (دور دوم تولید محصول سامانه رباتیک تفکیک زباله) با مشارکت سرمایه گذاران جدید Valor Equity Partners و GV و همچنین سرمایه گذاران فعلی Sequoia Capital ، Sidewalk Infrastructure Partners ، Congruent Ventures و Closed Loop جذب نماید. گوراو کاپادیا، بنیانگذار صندوق تامین منابع XN، اظهار داشت: “ما از همکاری با AMP بسیار هیجان زده هستیم زیرا ماتانیا و تیم همراه او، به ایجاد یک تجارت استثنایی دست زده اند.” وی همچنین افزود: “فناوری AMP اقتصاد و کارایی بازیافت را کاملاً بهبود می بخشد و برای مشتری ، اقتصاد و محیط زیست سودآوری بلند مدت ایجاد می کند.”

یکی از افتخارات این شرکت این است که پلتفرم طراحی شده که مجهز به هوش مصنوعی می باشد، می تواند  آیتم ها را با سرعت ۸۰ در دقیقه انتخاب کند – این سرعت بسیار بالاتر از فرآیندهای دستی فعلی است. AMP Robotics ادعا می کند که سیستم عامل آن ها اکنون بیش از یک میلیارد مورد بازیافت را پردازش کرده است که به معنی کاهش گازهای گلخانه ای در حدود نیم میلیون تن است.

منبع:

www.iottechnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram