network-infrastructure

همکاری غول شرکت اینترنت اشیاء Sigfox با گوگل

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

Google Cloud و Sigfox اعلام کردند که شبکه جهانی و پیشروی  0G  که ارائه دهنده خدمات در بستر اینترنت اشیا است برای مقیاس پذیر کردن زیرساخت های ابری خود و گسترش کارهای خدماتی اینترنت اشیای خود، با Google Cloud همکاری کرده است. این مشارکت Sigfox را قادر می سازد تا برنامه‌ی “Massive IoT” خود را به سرعت شتاب دهد – که در آن پردازش میلیاردها پیام در هر ماه از اشیا متصل به اینترنت با استفاده از داده های ذخیره شده در ابر فراهم می شود.

Sigfox بزرگترین ارائه دهنده خدمات LPWAN در جهان جهت اتصال دستگاه های اینترنت اشیا ساده، کم مصرف و کم هزینه به اینترنت است. شبکه 0G که قبلاً در ۷۲ کشور مستقر شده و بیش از ۱.۳ میلیارد نفر را تحت پوشش قرار داده است، برای طیف گسترده ای از موارد استفاده از اینترنت اشیا از ردیابی کانتینرهای حمل و نقل و نظارت بر شیرهای آتش نشانی، تا ایمن سازی ساختمان ها و کمک به کشاورزان برای کنترل سطح آبیاری استفاده می شود. در سال های اخیر به دلیل افزایش انفجاری و نمایی در تعداد دستگاه های متصل به اینترنت، Sigfox اکنون از میلیون ها شی متصل به شبکه خود، ماهانه میلیاردها پیام را پردازش می کند (افزایش ۱۴۵ درصدی در سال ۲۰۲۰)  – کهاین نشان می دهد که شرکت به مقیاس بیشتری و راه حل طولانی مدت نیاز دارد.

Google Cloud به عنوان ستون فقرات شبکه 0G Sigfox انتخاب شد تا مقیاس پذیری بهتر، افزایش قابلیت اطمینان و رعایت و امنیت بهتر  را برای سیستم عامل Sigfox ایجاد کند. Google Cloud همچنین امکان بهبود سریعتر اتصال، موقعیت جغرافیایی و سایر خدمات ارزش افزوده Sigfox را برای دستیابی به یک شبکه ی اینترنت اشیا فوق العاده کم هزینه و کم مصرف را فراهم می کند. تمایل Sigfox به فضای ابری، بسیاری از برنامه های کاربردی را در سراسر صنایعی که در آن فعالیت می کند از جمله زنجیره تأمین و تدارکات، خودرو ، خدمات پستی و آب و برق دگرگون می کند. این شامل خدمات Sigfox برای شرکت های تاسیساتی که جمع آوری داده های کنتورهای مصرف گاز، واحدهای کنترل شبکه و ویژگی های هوشمند را دیجیتالی می کنند و همچنین خدمات Sigfox برای شرکت های حمل و نقل جهت مسافرت ایمن و ردیاب های هوشمند نیز می شود.

فرنک سیگل، معاون مدیر اجرایی Sigfox پس از اجرایی شدن این همکاری ابراز داشت: “ما Google Cloud را انتخاب کردیم زیرا اشتیاق یکسانی برای هدایت تحول دیجیتال از طریق نوآوری مفید ، قابل اعتماد و پایدار داریم”. “با این مشارکت ، فناوری Google Cloud از ما در تبدیل شدن به رهبر جهانی در زمینه مشاهده و ردیابی دارایی های بسیار کم هزینه ، بسیار کم مصرف حمایت خواهد کرد”.

ساموئل بونامیگو ، مدیر فروش Google Cloud ، گفت: “Google Cloud مفتخر است که از Sigfox پشتیبانی می کند و یک شبکه اینترنت اشیا پیشرو را با قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بیشتر فراهم می کند.” و “استفاده Sigfox از فناوری Google Cloud نمونه کاملی از چگونگی کمک به شرکتهای نوآور در رشد و پیشرفت و خدمات بهتر به مشتریان خود است.”

منبع:

https://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram