unnamed

سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری مایکروسافت در راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی برای راه حل های کووید ۱۹

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

آوریل ۲۰۲۰ ـ مایکروسافت برای پیشرفت استفاده از هوش مصنوعی و علم داده در پژوهش‌های کووید-۱۹، با تمرکز ویژه بر تشخیص، منابع بیمارستانی و دیگر حوزه‌های ضروری، ۲۰ میلیون دلار هزینه می‌کند.

این کمک مالی تلاش‌های طرح هوش مصنوعی برای سلامت مایکروسافت را افزایش می‌دهد، هدف این طرح پنج ساله‌ی ۴۰ میلیون دلاری پیشرفت سلامت افراد و جوامع سراسر دنیاست.

جان کاهان، مدیر دفتر تحلیل داده‌ی شرکت مایکروسافت در وبلاگ خود می‌نویسد: “در حال حاضر که این پست رو می‌نویسم، این موضوع مطرح شد بیش از ۱.۴ میلیون نفر در سراسر دنیا به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده بودند. این بحران متاسفانه روشن کرد که سلامت از مرزها عبور می‌کند و تمام افراد این کره‌ی خاکی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ‌

“با توجه به ضرورت و اورژانسی بودن شرایط، ما تمرکز طرح هوش مصنوعی خود را روی کمک به خط مقدم پژوهش کووید-۱۹ قرار می‌دهیم. ما تلاش‌هایمان را به پنج حوزه‌ی خاص اختصاص دادیم که فکر می‌کنیم داده، تحلیل و مهارت دانشمندان داده‌مان می‌تواند بیشترین اثر را داشته باشد.”

تلاش‌های پژوهشی مربوط به کووید-۱۹ جهت آگاهی از اثرات ایمنی و اقتصادی و همچنین توسعه‌ی واکسن، دارو و تشخیص، بر داده و بینش‌ها متمرکز خواهد بود. همچنین پژوهش‌ها تخصیص منابع در بیمارستان‌های سراسر کشور، انتشار اطلاعات دقیق و مطالعات علمی برای درک کووید-۱۹ را بررسی می‌کند.

اریک هارویتز، مدیر ارشد علمی مایکروسافت می‌گوید: “داده و محاسبات مسیر کاهش پاندمی را روشن می‌کند. ما مشتاقیم تا منابع محاسباتی و تخصصمان را برای قدرت بخشیدن به افرادی صرف کنیم که امیدبخش‌ترین مسیر را طی می‌کنند و در زمینه‌های بیوپزشکی، لجستیک، اپیدمولوژی و سلامت عمومی تلاش می‌کنند.”

این کمک مالی تنها بخشی از تعهد مایکروسافت در مبارزه با این ویروس می‌باشد. این شرکت در تلاش است تا از آموزش در مناطق دوردست و توانبخشی به دانش آموزان سراسر دنیا حمایت کند، به کسب و کارهایی که از خانه کار می‌کنند کمک کرده و منابع مصرفی مورد نیاز پزشکی را ایمن سازد.

کاهان می‌گوید: “با توجه به مقیاس جهانی این پاندمی، تکنولوژی نقش به‌سزایی در تقریبا تمامی جنبه‌های مدیریت کووید-۱۹ دارد، از کاربری هوش مصنوعی جهت پردازش مجموعه‌های عظیم داده‌ گرفته تا تحلیل بردارهای بیماری و شناسایی تاثیرات درمان.”

“ما با پژوهشگران خصوصی، دولتی و دانشگاهی که بر روی راه‌حل‌ها کار می‌کنند، همکاری کرده و تجربه‌مان را در اختیارشان قرار خواهیم داد، همچنین دسترسی به هوش مصنوعی مایکروسافت، متخصصان فنی، دانشمندان داده و دیگر منابع را در دسترس آن‌ها قرار خواهیم داد.”

مایکروسافت در حال حاضر چندین شراکت کلیدی جهت تسریع فرآیند مبارزه با کووید-۱۹ دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کنسرسیوم محاسبه‌ی عملکرد بالا اشاره کرد که یک تلاش عمومی-خصوصی به رهبری دفتر سیاست‌های علمی و تکنولوژی کاخ سفید است. مایکروسافت به عنوان بخشی از کنسرسیوم امکان دسترسی پژوهشگران به قدرتمندترین منابع محاسباتی دنیا را فراهم می‌سازد تا به آن‌ها جهت سرعت بخشی به کشفیات علمی در زمان پاندمی کمک کند.

همچنین مایکروسافت با موسسه‌ی معیار و ارزیابی سلامت (IHME)، یک سازمان جهانی پژوهش سلامت در دانشگاه پزشکی واشینگتون وارد همکاری شده است. این موسسه مجموعه‌ای از داده‌های کووید-۱۹ را منتشر کرده و پیش‌بینی می‌کند که کاخ سفید، دولتمردان و مدیران بیمارستان از آن جهت تامین منابع استفاده کنند.

علاوه‌براین، مایکروسافت با دپارتمان سلامت ایالت واشینگتون نیز در داشبوردی با هدف افزایش سرعت، نظم در زمان بندی و دقت داده‌های گزارش سلامت به عموم همکاری می‌کند. این داشبورد به داده‌های گزارش شده توسط حوزه‌های قضائی محلی سلامت، مراکز مراقبت سلامت و آزمایشگاه‌ها متکی است.

در آخر، برا درک بهتر و پیشرفت در زمینه‌ی کووید-۱۹، مایکروسافت مجموعه‌ای از تجسم‌های تعاملی توسعه داده که کمپانی‌ها آن را با داده‌ها و بینش‌های جدید پیوسته ‌به روز رسانی و اصلاح خواهند کرد.

مبارزه با پاندمی کووید-۱۹ یک چالش جهانی است و اهداف طرح سلامت هوش مصنوعی مایکروسافت برای آن کاملا مناسب است. طرح هوش مصنوعی برای سلامت در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ راه اندازی شد، این طرح برای قدرت بخشی به سازمان‌های و پژوهشگران خصوصی دارای ابزار علم داده هوش مصنوعی طراحی شده است.

کاهان در زمان اعلام این طرح گفت: “به واسطه‌ی این طرح، ما با دانشمندان پیشرو، دسترسی به بهترین ابزار هوش مصنوعی و محاسبات ابری و گرنت نقد از شرکت‌های خصوصی و دانشگاهی خاص حمایت می‌کنیم. به عنوان یک کمپانی تکنولوژی، اطمینان از اینکه سازمان‌ها در زمان سخت ترین مشکلات اجتماعی به آخرین تکنولوژی هوش مصنوعی و تخصصی فنی ما دسترسی دارند، بخشی از مسئولیت ماست.”

“ما امید داریم با پژوهشگران، دانشگاهیان، سازمان‌های خصوصی، افراد حرفه‌ای در صنعت سلامت و سیاست گذاران در سراسر دنیا همراه شویم و فرآیند پژوهش و بینش را تسریع کنیم. ما با کمک یکدیگر می‌توانیم سلامت افراد و جوامع را به صورت جهانی بهبود بخشیم.”

مایکروسافت با کمک مالی ۲۰ میلیون دلاری انتظار دارد سرعت درک و توسعه‌ی راه‌حل‌های کووید-۱۹ توسط پژوهشگران و افراد حرفه‌ای فعال در حوزه‌ی مراقبت سلامت را بالا ببرد.

کاهان ضمن نتیجه گیری می‌گوید: “کووید-۱۹ یک مشکل جهانی است و پیدا کردن راه‌حل نیازمند تمام تلاش ماست. ما مفتخریم تا با پژوهشگران در سراسر دنیا همکاری کنیم و با پشتیبانی بیشتر از سوی طرح هوش مصنوعی برای سلامت به آن‌ها کمک کنیم.”

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram