card12.max-1000x1000

همکاری تاریخی گوگل و اپل در طراحی سامانه ای برای مقابله با کووید ۱۹

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

دولت‌ها و مقامات سلامت در سراسر دنیا جهت پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای مقابله با پاندمی کووید-۱۹، محافظت از مردم و بازگرداندن جامعه به حالت قبل با یکدیگر همکاری می‌کنند. توسعه دهندگان نرم افزار با ساخت ابزار فنی به فرآیند مبارزه با ویروس و نجات جان‌ها کمک می‌کنند. در این روحیه‌ی مشارکتی، گوگل و اپل از همکاری مشترکی خبر دادند که برای کمک به دولت و مقامات سلامت جهت کاهش شیوع ویروس، با در نظر گرفتن حریم شخصی و امنیت کاربر از تکنولوژی بلوتوث استفاده می‌کند.

از آنجاییکه این ویروس با نزدیکی زیاد به افراد مبتلا منتقل می‌شود، سازمان بهداشت عمومی جهت جلوگیری از شیوع، از پیگیری ارتباطات به عنوان ابزاری ارزشمند استفاده می‌کنند. تعدادی از مقامات بلند مرتبه‌ی بهداشت عمومی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در سراسر دنیا برای توسعه‌ی تکنولوژی پیگیری ارتباطات دست به اقدامات مهمی می‌زنند. برای گسترش این امر، اپل و گوگل  راه‌حل جامعی عرضه خواهند کرد که شامل رابط برنامه نویسی کاربردی و اجرای تکنولوژی سیستمی جهت کمک به اجرای رویکرد پیگیری ارتباطات می‌شود. با توجه به نیازهای ضروری، تصمیم بر پیاده سازی این راه حل در دو گام و در عین حال محافظت شدید حریم شخصی کاربران است.

نخست دو کمپانی در ماه مه رابط‌های برنامه نویسی کاربردی عرضه خواهند کرد که قابلیت همکاری میان دستگاه‌های اندروید و آی‌اواس که از اپلیکیشن‌های مقامات سلامت عمومی استفاده می‌کنند را فعال می‌کند. این اپلیکیشن‌های رسمی در اپ استور و گوگل پلی برای دانلود ارائه خواهد شد.

دوم، در ماه‌های جاری، اپل و گوگل برای ارائه‌ی پلتفرم پیگیری ارتباطات مبتنی بر بلوتوث، با ساخت این قابلیت در پلتفرم‌های اساسی همکاری خواهند کرد. این مورد نسبت به رابط برنامه نویسی کاربردی، راه‌حل قوی‌تری بوده و به افراد بیشتری اجازه‌ی مشارکت می‌دهد، همچنین با اکوسیستم گسترده‌تر اپ‌ها و مقامات دولتی سلامت در تماس خواهد بود. حریم شخصی، شفافیت و رضایت در این تلاش مشترک بیشترین اهمیت را دارند و ما در انتظار ساخت این قابلیت طی مشورت با ذی‌النفعان علاقه‌مند هستیم. ما اطلاعات مربوط به کارمان را به صورت عمومی منتشر می‌کنیم تا دیگرن تحلیل کنند.

تمامی همکاران در کمپانی‌های اپل و گوگل بر این باورند که برای همکاری جهت حل یکی از پرفشارترین مشکلات دنیا، تاکنون هیچ لحظه‌ای مهمتر از حالا نبوده است. به واسطه‌ی این همکاری و مشارکت با توسعه دهندگان، دولت‌ها و ارائه دهندگان خدمات سلامت عمومی، امیدواریم جهت کمک به کشورهای سراسر دنیا جهت کاهش سرعت شیوع کووید-۱۹ و بازگردان روند طبیعی به اجتماع‌ها، از قدرت تکنولوژی استفاده کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram