mayo-clinic-covid-19-coronavirus-tests-driverless-cars-autonomous-vehices-iot

استفاده از وسایل نقلیه خودران برای حمل تست های کووید ۱۹

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

کلینیک مایو برای تحویل تست‌های مهم کووید-۱۹ به آزمایشگاه‌ پردازش از وسایل نقلیه‌ی خودران استفاده می‌کند. این ابتکار در جکسون‌ویل، فلوریدا حاصل همکاری میان مقامات حمل و نقل محلی، ناویا و بیپ می‌باشد.

ابتدا چهار وسیله‌ی نقلیه‌ی بدون راننده مورد استفاده قرار می‌گیرند و تست‌های کووید-۱۹ را از مرکز آزمایش تا آزمایشگاه پردازش در کمپ کلینیک مایو حمل می‌کنند. این ماشین‌ها از ۳۰ام مارس، هر روزه در حال فعالیت هستند.

یکی از شاتل‌ها را مقامات شرکت حمل و نقل جکسون‌ویل (جِی‌تی‌اِی) فراهم کرده است، این مرکز از سال ۲۰۱۷ به منظور گسترش ماشین اتوماتیک جکسون‌ویل اسکای‌وِی برای جابه‌جایی افراد، وسیل نقلیه‌ی بدون راننده را آزمایش می‌کند.

ناتانائیل پ.فورد، مدیرعامل جکسون‌ویل (جِی‌تی‌اِی) می‌گوید: “این توسعه برای کمپانی ما یک لحظه‌ی تاریخی است.”

“ما همراه با همکاران خود بیپ، ناویا و کلینیک مایو از دانش سه ساله‌ی خود در آزمایش وسایل نقلیه‌ی خودران بهره می‌بریم.”

استفاده از وسایل نقلیه‌ی بدون راننده احتمال آلودگی تجهیزات حیاتی را کاهش می‌دهد.

کِنت تیلِن، مدیرعامل کلینیک مایو در فلوریدا می‌گوید: “استفاده از هوش مصنوعی به ما اجازه می‌دهد تا با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ی وسایل نقلیه‌ی خودران از کارمندان خود در مقابل تماس با این ویروس مسری محافظت کنیم و زمان آن‌ها را برای درمان مستقیم و کمک به بیماران آزاد کنیم. ما از جِی‌تی‌اِی، بیپ و نایوا برای همکاری در این زمان پر چالش متشکریم.”

در این همکاری کمپانی‌ها مسیرهایی را برای خدمات ساختند و آزمایش کردند که از مسیر رفت و آمد خودروها و عابران پیاده جدا است.

متاسفانه، برای پیاده‌سازی فعلی محدودیت‌هایی وجود دارد. فردی در یک خودروی شاسی‌بلند ماشین‌ها را دنبال می‌کند تا از امنیت عملیات‌ها مطمئن شود.

درحال‌حاضر، این آزمایش چشم‌انداز اولیه‌ی امیدبخشی دارد که چگونه وسایل نقلیه‌ی بدون راننده در آینده می‌توانند به سرعت سازگار شوند و در لحظات غیرقابل پیش‌بینی بحران بدون به خطر انداختن جان افراد بیشتر، به ما کمک کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram