_MG_6932 (2)-min

پلتفرم اینترنت اشیا سمیوس راهی برای کنترل دقیق کشاورزی مبتنی بر داده حجیم

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

سِمیوس، پلتفرم پیشرو در زمینه‌ی کشاورزی دقیق برای محصولات زراعی دائمی، به منظور افزایش توسعه‌ی راه‌حل‌های مدیریت داده محور محصولات زراعی، در بخش بودجه‌ی سهام خصوصی شاهد رشد ۷۵ میلیون دلاری بوده است. تامین مالی به عهده‌ی گروه مورنینگ‌ساید، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر و سهام خصوصی واقع در بوستون بوده است. از زمان تاسیس این شرکت در سال ۲۰۱۰، سرمایه‌ی خارجی سِمیوس ۱۱۵ میلیون دلار بوده است.

میانگین درآمد سمیوس از سال ۲۰۱۵، سالانه دو برابر می‌شود. رشد سریع این کمپانی حاصل تمرکز پیوسته‌ی آن روی ارائه‌ی راه‌حل‌های دقیق کشاورزی است که به چالش‌های تولید مانند آسیب‌های حشرات به محصولاتی مانند بادام، سیب، پسته و انگور می‌پردازد.

مایکل گیلبرت، مدیرعامل و بنیان‌گذار سمیوس می‌گوید:

”شبکه‌ی اینترنت اشیا سمیوس که در بخش کشاورزی بزرگترین شبکه محسوب می‌شود، با بهره‌گیری از داده‌ی حجیم، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، بینش‌های اساسی در زمینه‌ی رابطه میان ارگانیسم‌ها و محیط‌های آن‌ها ارائه می‌کند.“

ما با ارائه‌ی تصویری روشن از نحوه‌ی تاثیرگذاری فاکتورهای محیطی و زراعی بر بازده و کیفیت محصولات، تجربه و اعتماد به نفس کشاورزان را افزایش می‌دهیم. این سرمایه‌گذاری به ما کمک می‌کند به تحویل راه‌حل‌های نوآورانه برای بیشتر مشکلات مبرمی که کشاورزان به ما گفته‌اند ادامه دهیم.

سمیوس در مورد هر هکتار داده‌های حسی را به صورت تقربیا بلادرنگ جمع‌آوری می‌کند، بدین صورت به کشاورزان کمک می‌کند بیوسیستم‌های پیچیده‌ی باغ‌های میوه را مدیریت کرده و پایداری و بازدهی محصولات خود را بهینه سازند. پلتفرم تحلیلی مبتنی بر ابر سمیوس داده‌های دانه دانه را از بیش از یک میلیون سنسور اینترنت اشیا در زمین زراعی جمع‌آوری و شرایط خاک و گیاهان را هر ده دقیقه یکبار اندازه‌گیری می‌کند. روزانه از ۳۵۰ میلیون نقطه داده‌ای که جمع آوری می‌شود مدل‌های اختصاصی تشکیل می‌دهند که کشاورزان را جهت بهبود اقدامات زراعی با توجه به چالش‌های مدیریت آب و هوا، حشرات، بیماری و آب راهنمایی می‌کند.

blank

بودجه‌های جمع‌آوری شده به سمیوس اجازه می‌دهد تا سرعت پژوهش، توسعه، شراکت یا تملک شرکت‌ها را افزایش دهد تا از داده‌های مربوط استفاده کند و به کشاورزان در سراسر دنیا کمک کند تا ورودی‌های شیمیایی را کاهش دهند، مدیریت آب را بهبود بخشند و بازدهی محصولات را افزایش دهند.

میک ساوکا، مدیر سرمایه گذاری گروه مورنینگ ساید می‌گوید: “سرمایه گذاری در کمپانی‌هایی که از طریق داده به دنبال حل مشکلات مهم و پیچیده هستند، حوزه‌ی تمرکز تیم سرمایه‌گذاری ماست.”

رکوردهای ثبت شده از سمیوس در زمینه‌ی افزایش درآمد از طریق نوآوری مثال زدنی است. کار آن‌ها کشاورزی را از لحاظ محیط زیستی پایدارتر و پربازده‌تر کرده و بالتبع امنیت زنجیره‌ی غذایی را افزایش داده است.

سمیوس به مدیریت بیش از ۱۵۰۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی محصولات دائمی از جمله ۵۰۰ مزرعه در ایالات متحده کمک کرده است. داده‌های میدانی و سیستم‌های کنترل، پذیرش تکنولوژی برای مدیریت مشکلات مبرم کشاورزان در زمینه‌ی تولید را برای آن‌ها ساده‌تر و کارآمدتر کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram