توسعه اولین سیستم اندازه‌گیری خودکار آب در ساقه برای آبیاری هوشمند

شرکت کرلینک که متخصص در زمینه راهکارهای اختصاصی اینترنت اشیا است، به همراه شرکت سترس که توسعه‌دهنده یک سیستم اندازه‌گیری آب در ساقه برای کشاورزی کارآمد می‌باشد، اعلام کرده‌اند که در زمان راه‌اندازی تجاری این فناوری سترس، کرلینک نرم‌افزار و سخت‌افزارهای مبتنی بر لورا را در اختیار این شرکت قرار خواهد داد.

کرلینک یکی از ارائه‌دهندگان پیشرو جهانی در زمینه راهکارهایی برای طراحی، راه‌اندازی و اجرای شبکه‌های خصوصی و عمومی اینترنت اشیای لوراوان است. این شرکت، نمونه محصولات جامعی از ابزار شبکه صنعتی، بهترین هسته شبکه، عملیات و نرم‌افزارهای مدیریتی و برنامه‌های ارزش افزوده را ارائه می‌دهد.

استارتاپ سترس به ارزش ۹ میلیون دلار رسیده است، که شامل کمک هزینه معتبر H2020 یک‌ونیم میلیون یورویی از سوی کمیسیون اروپا در سال ۲۰۱۹ می‌باشد که برای حمایت از سیستم حسگرهای مینیاتوری تعبیه شده در درختان اعطا شده است. این حسگرها به صورت مداوم به اندازه‌گیری پتانسیل آب موجود در ساقه درختان و گیاهان می‌پردازند.

پتانسیل آب ساقه از نظر علمی به عنوان معتبرترین سنجش فشار آب، و یک ابزار کارآمد مهم برای مدیریت آبیاری شناخته شده است. سترس اولین شرکتی است که سیستمی را برای سنجش خودکار پتانسیل آب ساقه توسعه داده است، که جایگزینی برای دستگاه‌های دستی سنگینی است که دهه‌ها مورد استفاده باغداران بوده اند. حسگرهای کوچک لورا تی‌ام (LoRaTM) این شرکت با استفاده از ایستگاه‌های کرلینک، داده‌های پردازش شده را به سیستم‌های کنترل آبیاری خودکار مرکزی ارسال می‌کنند که باعث تطبیق آبیاری با نیاز واقعی محصولات زراعی می‌شود.

استقرار حسگرهای سترس توسط کرلینک با استفاده از سخت‌افزارها و نرم افزارهایی انجام می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: آی‌استیشن وایرنت خورشیدی کرلینک، مرکز مدیریت ونزی که راهکاری قدرتمند برای مدیریت شبکه‌های خصوصی اینترنت اشیا است، و شبکه سرویس-مانند ونزی که یک راهکار جامع با ترکیب زیرساخت‌های کلیدی، عملیات، امنیت و خدمات حرفه‌ای است.

موسس و مدیرعامل سترس، آنات هالگو سالامن می‌گوید: “کشاورزی با دقت که توسط آبیاری دقیق میسر می‌شود، یک بخش تجاری حیاتی در جهان است که به سرعت رشد می‌کند، و نرخ رشد سالانه آن بیش از ۲۰% تخمین زده شده است. سترس در صدد است تا حضور قدرتمندی در این بازار به هم رساند، و در این راه باید با قابل‌اطمینان‌ترین شرکت‌های پیشرو در زنجیره عرضه همکاری نماید. کیفیت راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کرلینک، بارها در شرایط متنوع و چالشی در سرتاسر جهان به اثبات رسیده است، و مورد مناسبی برای راه‌اندازی تجاری جهانی ما می‌باشد.”

رومن وریک، مدیر روابط اصلی کرلینک می‌گوید: “کشاورزی هوشمند یا فناوری کشاورزی، یکی از مهم‌ترین بازارهای اینترنت اشیا است، که برای رسیدن به اهداف خود به نوآوری‌های جدیدی احتیاج دارد، و شرکت‌هایی همچون سترس این نوآوری‌ها را به مزارع و باغ‌ها می‌آورند. ابزار و نرم‌افزارهای کرلینک با انعطاف‌پذیریشان در پشتیبانی از شبکه‌های خصوصی سفارشی‌سازی شده، ستون اصلی شبکه‌های اینترنت اشیا در بیش از ۱۲۰۰۰۰ تاسیسات نصب شده در ۶۹ کشور هستند.”

 

منابع خبر :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + سه =