IDNOW-LEFT-960x430

تشخیص کووید ۱۹ در ۵ دقیقه !

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت ابوت مجوز استفاده اضطراری (EUA) از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را برای سریع‌ترین تست مراقبت در محل برای تشخیص ویروس کرونا (COVID-19) دریافت کرده است و این تست در عرض ۵ دقیقه تشخیص ویروس کرونا را اعلام می‌کند و اگر نتیجه منفی باشد سیزده دقیقه طول می‌کشد تا پاسخ منفی اعلام شود.

آنچه این آزمایش را بسیار متفاوت می‌کند این است که می‌توان خارج از یک بیمارستان، مطب پزشک یا کلینیک های مراقبت فوری از آن استفاده کرد. تست جدید کویید۱۹ بر روی بستر Abbott ID NOWTM  اجرا می‌شود که یک جعبه سبک (با وزن ۶.۶ پوند و به اندازه یک توستر کوچک) است که می‌تواند در مکان‌های مختلفی قرار بگیرد.

از آن جایی که اندازه این دستگاه بسیار کوچک است، می‌توان از آن در مکان‌های مختلفی استفاده کرد و افراد مختلف می‌توانند در چند دقیقه نتیجه تست خود را مشخص کنند و جایگزینی برای تکنولوژی‌های مقابله با ویروس کرونا باشد.

آن‌ها در حال آماده‌سازی محصول خود هستند تا هفته‌ی آینده آن را برای انجام ۵۰۰۰۰ تست تحویل سیستم سلامت آمریکا بدهند. این مسئله، هفته پیش پس از اعلام رسمی در دسترس بودن این تست بلادرنگ سارس-کووی۲ شرکت آبوت تحت لیسانس سازمان غذایی اروپا مشخص شد. این تست توانست روی سیستم مولکولی m2000 برای تمرکز روی محیط‌های آزمایشگاهی به خوبی جواب بدهد. شرکت آبوت انتظار دارد که ۵ میلیون تست در آپریل توسط این دستگاه‌ها انجام شود.

این تست یک قدم مهم در کنترل بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ است. اولویت اصلی مسئولان بهداشت عمومی و ارائه دهندگان  مراقبت‌های بهداشتی، ادامه تولید فن‌آوری‌های جدید برای کمک به مهار شیوع این بیماری است.

انجام آزمایشات مولکولی در نزدیک‌ترین جا به محل زندگی بیمار

آزمایش مراقبت در محل از بیمار، به کارمندان بخش مراقبت‌های بهداشتی نتایجی سریع را با دقت بیشتری ارائه می‌دهد. این فن‌آوری‌های مراقبت در محل از بیمار با شناسایی بخش کوچکی از ژنوم ویروس، به شناسایی ویروس کمک می‌کنند و سپس آن بخش را منبسط می‌کنند تا آنجا که بیماری به خوبی تشخیص داده شود. این فرآیند می‌تواند زمان انتظار برای دریافت پاسخ تست کرونا را از چند روز و چند ساعت به چند دقیقه کاهش بدهد.

ID NOW نه تنها برای کرونا به کار می‌رود، بلکه پیشروترین آزمایش مراقبت در محل برای بیماری آنفلوانزا A&B ، Strep A و ویروس مختل کننده سیستم تنفسی (RSV) است. این پلتفرم بهترین شکل مراقبت در محل مولکولی را در ایالات متحده را اجرا می‌کند و هم اکنون در مطب پزشکان، کلینیک‌های مراقبت فوری و بخش‌‎های اورژانس بیمارستان در سراسر کشور به طور گسترده در دسترس است.

کریس اسگگینز، معاون ارشد بخش تشخیص سریع شرکت گفت: ” ما انتظار داریم با توجه به تلاش‌های فوق العاده متخصصان شرکتمان، روزانه ۵۰،۰۰۰ تست کووید ۱۹ را به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در همان جایی تحویل دهیم که قابلیت‌های این آزمایش مورد نیاز است. آزمایش مولکولی قابل حمل، ظرفیت بخش سلامت را برای سریع‌تر پاسخ دادن به مردم گسترش می‌دهد.”

شناسه NOW COVID-19 EUA به صورت کلی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید نشده است. اما این شناسه توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای استفاده اورژانسی در آزمایشگاه‌های دارای مجوز و اماکن مراقبت از بیمار مجوز دارد. این آزمایش فقط برای تشخیص اسید نوکلئیک SARS-CoV-2 مجاز است، نه برای ویروس‌ها یا پاتوژن‌های دیگر. همچنین استفاده از این تست فقط برای مدت زمان اعلام شده مجاز است تا مقامات تصمیم دیگری بگیرند. طبق قانون آمریکا، این تست فعلا فقط برای تشخیص سریع کووید ۱۹ است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram