healthcare-lab-virus

نقش اینترنت اشیا در کاهش فشار بر سیستم درمانی

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) که توسط برخی از افراد به عنوان واقعه تعیین کننده نسل ما معرفی شده است، در حال حاضر مرزها را تعطیل کرده است، مدارس و مشاغل مختلف را به تعطیلی کشانده و بسیاری از افراد را تحت انزوای اجتماعی یا قرنطینه قرار داده است تا شیوع ویروس محدود شود.

از آن جا که در این زمان که این ویروس ظاهر شده و خدمات درمانی و بیمارستانی را تحت تاثیر قرار داده است، بدون شک بزرگترین و شدیدترین فشار در این دوران، بر روی بخش خدمات درمانی است. در چنین شرایط ناامید کننده‌ای، دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند با اجرای درمان از راه دور، برخی از بزرگترین فشارهای پزشکان و پرستاران را کاهش دهند و این افراد می توانند اطمینان حاصل کنند که بیماران دچار به بیماری های حاد، برای دریافت معالجه معمول خود مجبور نیستند خانه خود را ترک کنند.

اینترنت اشیا در بیمارستان‌ها

اتصال سیستم‌های بهداشتی به هم می‌تواند تعداد زیادی از کارهای مدیران را با تلفیق EMRها (سوابق پزشکی الکترونیکی)، سیستم‌های برنامه ریزی و نظارت بیمار در یک مکان کاهش دهد. از آنجا که تمام منابع بیمارستان‌ها در حال کم شدن هستند، داشتن ابزاری برای نظارت بر بیماران در خارج از بیمارستان و اطمینان از تحویل موثر دارو، کمک بزرگی خواهد بود.

جدا از اینکه بیماران کرونایی بخش های زیادی از بیمارستان را به خود اختصاص داده اند و وقت و توجه زیادی از پرسنل بیمارستان را می گیرند، سایر بیماران که در خانه ها هستند هنوز هم به همان سطح از مراقبت نیاز دارند. دستگاه‌هایی که سطح گلوکز را برای بیماران دیابتی کنترل می‌کنند، فشار خون و ضربان قلب را چک می‌کنند و یا دستگاه هایی که میزان هوشیاری را تعیین می کنند، می‌توانند به کارمندان بیمارستان اجازه دهند تا در حالی که در بخش دیگری از بیمارستان هستند از این بیماران مراقبت کنند.

دستگاه‌های کمک کننده به بیماران در خانه نیز می‌توانند به EMR (پرونده پزشکی الکترونیکی) وصل شوند تا بیماران مزمن در حالی که هنوز تحت نظر کادر پزشکی هستند، از مراجعه به بیمارستان یا مرکز پزشکی بی نیاز شوند.

داروهای کنترل از راه دور و مراقبت در منزل

دستگاه‌های اینترنت اشیا پزشکی که در خانه در کنار بیماران هستند در حال حاضر برای بهبود مراقبت‌های خارج از بیمارستان و کاهش مراجعه مکرر به بیمارستان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وسایل کنترل گلوکز و فشار خون فوق می‌توانند توسط بیماران در خانه استفاده شوند تا اطمینان حاصل شود که مراقبت‌ از آن‌ها برای هفته‌های آینده بدون وقفه ادامه یابد. نمونه هایی از این مراقبت از راه دور، شامل مواردی مانند یادآوری ورزش و هشدارهای مصرف دارویی و اتصال مستقیم با دستگاه‌های پزشکی است تا اطمینان حاصل شود که اختلالات مهم مانند بی‌نظمی قلب یا حمله دیابتی سریعا تحت کنترل قرار می گیرد.

دستگاه های یادآوری مصرف دارو یک روش دیگر برای کاهش فشار کارکنان پزشکی است. پزشکان و مراقبان با دادن هشدار به طور منظم به بیماران نسبت به مصرف داروهای خود و تشویق آن‌ها برای ادامه روند بهبودی می توانند این اطلاعات را به صورت بلادرنگ در اختیار داشته باشند و از این طریق پیشرفت روند درمان بیمار را پیگیری کنند. این امر به ویژه برای بیماران در معرض خطر یا کسانی که از آلزایمر یا زوال عقل رنج می‌برند بسیار مهم است که بدون مراجعه به طور منظم در منزل، پیگیری مصرف دارو را انجام دهند. پیروی از یک دوره منظم مصرف دارو در هر زمان ضروری است، اما وقتی منابع پزشکی به انتها می رسند، اطمینان از این که بیماران در خانه نیازی به کمک اضافی ندارند، مهم است.

استفاده از این دستگاه ها، گذشته از کمک به کاهش بار خدمات پزشکی، می‌تواند به رشد سریع واکسن نیز کمک کند. محققان با اندازه‌گیری پیشرفت بهبود بیمار و تأثیر داروهای جدید به صورت بلادرنگ، می‌توانند آزمایشات از راه دور را انجام دهند و به طور بالقوه پیشرفت کشف واکسنی را سرعت ببخشند که مبتنی بر جامعه آماری وسیعتری از افراد است.

به حداکثر رساندن بازده و به حداقل رساندن استرس

در مورد این بحران فعلی ، هیچ چیز قطعی نیست، ما نمی‌دانیم چه موقع به پایان می‌رسد یا پیامدهای بعدی آن چگونه خواهد بود. اما ما می‌دانیم که ابزارهای موجود را در اختیار داریم تا در حد امکان خطر را کاهش دهیم و در کاهش نیازهای خدمات بهداشتی در صورت نیاز بیشتر به آنها کمک کنیم.

اینترنت اشیا می تواند به سادگی با به حداکثر رساندن تعداد بیمارانِ بدون نیاز به مراجعه و به حداقل رساندن مراجعه‌های مکرر به بیمارستان، بار بسیار زیادی را از دوش کارکنان پزشکی بردارد.

اینترنت اشیا با وقوع اتفاقات این چنین، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش فشار سیستم‌های مراقبت‌ بهداشتی ما داشته باشد، تنها زمان می‌‌تواند بگوید که آیا مراقبت از راه دور برای چنین کاری به اندازه کافی بالغ شده است یا خیر.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram