TRANSFORMATION01_170729892_AR_-1_POXAFQIRTFTJ

تشخیص کووید-۱۹ با دستیار صوتی الکسای آمازون

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

آمازون اعلام کرده است که هم اکنون کاربران الکسای آمازون در ایالات متحده آمریکا می‎توانند از این دستیار صوتی به عنوان اولین قدم برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ استفاده کنند، بیماری‌ای که به واسطه ویروس کرونای جدید ایجاد شده است. با پرسیدن پرسش‌هایی همچون “الکسا، فکر می‌کنم ویروس کرونا دارم، باید چه کار کنم؟” یا “الکسا، فکر می‌کنم کووید-۱۹ دارم، باید چه کار کنم؟” این دستیار صوتی بی‌درنگ سوالاتی در مورد علائم، تاریخ سفرها، و احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس از شما می‌پرسد. پس از آن توصیه‌هایی را بر اساس اطلاعات مراکز رسمی کنترل و پیشگیری از بیماری ارائه می‌دهد.

این عملکرد، یک مرحله پس از اطلاعات ارائه شده توسط الکسا ایجاد شده است. اوایل این ماه، ووکس گزارش کرد که الکسا حقایق ساده را به لیست خود افزوده است. اعلامیه آمازون پس از یک حرکت مشابه از سوی اپل منتشر شد که سیری، دستیار صوتی این شرکت نیز به روز رسانی شده و توصیه‌هایی را برای تشخیص این بیماری ارائه می‌دهد.

الکسا علاوه بر ارائه توصیه‌هایی در مورد علائم، می‌تواند آهنگی به مدت ۲۰ ثانیه برای شما بخواند تا متوجه شوید که چه زمانی دست‌های شما به خوبی شسته شده‌اند. صدای خاص موسیقی الکسا باعث می‌شود کمتر فردی را مشاهده کنید که از این ویژگی برای خودش استفاده کند، اما این صدا می‌تواند به کودکان انگیزه ببخشد. آمازون می‌گوید که این ویژگی در استرالیا، برزیل، کانادا، فرانسه، هند، انگلستان و آمریکا در دسترس است. سی نت گزارش می‌کند که گوگل نیز یک زمان سنج مشابه برای شستن دست‌ها را به دستیار صوتی خود افزوده است.

به طور کلی، آمازون انبارهای بسته بندی خود را فعال نگه داشته است، که باعث می‌شود مردم در خانه‌هایشان بمانند. گرچه در برخی از موارد نگرانی‌هایی نیز در این مورد وجود دارد. کارگران انبار این شرکت که هنوز هم در حال کار برای ثبت سفارشاتی از جمله کیت‌های آزمایشی کووید-۱۹ در انگلستان هستند، گزارش کرده‌اند که مدیریت آن‎ها را از مثبت بودن تست بیماری همکارانشان مطلع نکرده است. بلکه این کارگران تنها شایعاتی از همکاران خود می‌شنیده‌اند. علاوه بر این، این شرکت با وجود اطمینان دادن به کارگران در مورد افزایش فرآیند نظافت، به دلیل فراهم نکردن وسایل نظافتی کافی در انبارهایش مورد انتقاد قرار گرفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram