kid-in-headset

سنجش فعالیت های مغزی به وسیله هدست متصل

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

از الکتروانسفالوگرام (EEG) برای تشخیص فعالیت الکتریکی در مغز به منظور ارزیابی انواع شرایط عصبی استفاده می‌شود. با این حال، اجرای EEG دشوار است. علت این مسئله این است که فرآیند کاشت آن‌ها در سر بیمار باید توسط تکنیسین های ماهری انجام شود.

شرکت Zeto ، یک شرکت واقع در سانتا کلارای کالیفرنیا بوده و امیدوار است EEG را ساده‌تر کند و آن را به طور گسترده‌تری در دسترس قرار دهد. محصول اصلی این شرکت، یعنی zEEG، یک هدست EEG راحت است که تقریباً بدون هیچ گونه آمادگی برای پوشیدن و بدون نیاز به سیم می توانید از آن استفاده کنید. این محصول همچنین به ابر متصل می‌شود، امکان بارگذاری فوری داده ها و تفسیر از راه دور توسط متخصصان مغز و اعصاب را نیز فراهم می کند. این هدست دارای ۲۰ الکترود خشک است که می‌توانند طبق سیستم ۱۰-۲۰ EEG قرار بگیرند.

به گفته این شرکت، فناوری پشت این ZEEG ترکیبی از مواد الکترود اختصاصی و تکنیک‌های الکتریکی نوآورانه مانند فناوری فعال الکترود (AET) و نویزگیر دینامیک (DNC) است. سه مطالعه جداگانه در ۵۰ مورد نشان داد که کیفیت سیگنال EEG دستگاه نسبت به سیستمهای EEG سنتی دارای تاییدیه FDA کمتر نیست.

محصول zEEG در سال گذشته برای استفاده های بالینی به FDA معرفی شد، و این محصول، اولین هدست EEG الکترود خشک واقعی است که دارای چراغ سبز تنظیم کننده است. Zeto همچنین اخیراً اعلام کرد که ۷.۳ میلیون دلار سرمایه در سرمایه گذاری نوع A جمع آوری کرده است و این مبلغ برای تسریع در تجاری سازی هدست zEEG و تولید محصولات جدید برای گسترش سبد سهام شرکت استفاده می شود.

آسوین گوناسکار مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار Zeto گفت: “از زمان راه اندازی تجارت ما، ما چندین مشتری پیدا کردیم که محصول را دوست دارند و از آن با نرخ های بالایی استفاده می‌کنند. ما خوشحالیم که بازار محصول را برای ZEEG پیدا کردیم. هدف ما ارائه یکپارچه‌ترین و هوشمندانه‌ترین تجربه EEG برای هر نوع نیاز بالینی است. محصولات فعلی مورد نیاز کاربران نیستند و Zeto در حال ساخت مجموعه ای از محصولات مناسب و بصری برای از بین بردن فعالیت‌های پر زحمت وقت‌گیر در EEG سنتی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram