پایش مصرف انرژی در ماشین های خرده فروشی و یخچال ها به کمک شبکه اینترنت اشیا

شرکت سِمتِک اعلام کرد ایزی ریچ، کمپانی تکنولوژی متمرکز بر توانمند سازی کاربردهای اینترنت اشیا برای حوزه‌های خرده فروشی و صنعتی، بر اساس دستگاه‌های لورا و پروتکل لوراوان شرکت سمتمک، راه‌حل جدیدی برای کنترل انرژی و وضعیت استفاده از آن توسعه داده است.

“ایزی پلاگ” از راه حل منحصربفرد دستگاه‌های لورا که برای اجرای ساده و کنترل مطمئن و بلادرنگ داده‌ها تنظیم شده است بهره می‌برد تا تغییرات وضعیت استفاده‌ی وسایل را تشخیص دهد.

آمول وِداک، بنیان گذار و مدیرعامل ایزی ریچ می‌گوید:” ایزی ریچ با استفاده از دستگاه‌های لورا و پروتکل لوراوان توانسته محصولی تولید کند که کنترل مطمئن انرژی در وسایل مختلف را امکان پذیر می‌کند.”

“ایزی پلاگ در حدود ۱۰ دقیقه نصب می‌شود و قابلیت‌های توان پایین سنسور مبتنی بر باتری، کنترل ابزارها را امکان پذیر می‌سازد، حتی زمانیکه خاموش هستند.”

سنسور مبتنی بر لورای ایزی پلاگ ظرف ۱۰ دقیقه به سیم مصرف انرژی وسایل وصل شده و بلافاصله شروع به جمع آوری داده در زمینه‌ی مصرف انرژی وسیله، وضعیت روشن/خاموش و داده‌ی موقعیت مکانی بلادرنگ می‌کند. پلتفرم مبتنی بر وب ایزی ریچ در مورد داده‌ی جمع آوری شده جهت تحلیل تمایلات کاربر گزارشاتی تهیه می‌کند که بینشی در مورد کارآیی کاربردها ارائه می‌دهد. علاوه بر این، هشدارهای خودکار سیستم، تغییرات در کاربری تجهیزات را به مدیران اطلاع می‌دهد و از سرقت، استفاده‌ی بیش از حد یا ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌کند. بازده سرمایه گذاری پس از نصب و با پایش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ی قبض شروع می‌شود. ایزی پلاگ تا به امروز چندین کاربرد را با موفقیت تحت پوشش قرار داده، از جمله یخچال‌های خرده فروشی، دستگاه‌های اشعه‌ی ایکس بیمارستان‌ها، دوربین‌های امنیتی، کامپیوترها، صفحه‌ی نمایش دیجیتالی و تجهیزات اداری.

مارک پگولو، معاون اینترنت اشیا گروه محصولات وایرلس و سنجش سمتک می‌گوید:” کاربردهای هوشمند اینترنت اشیا که از دستگاه‌های لورا بهره می‌برد به مشتریان داده‌های در دسترس و قابل ردیابی ارائه داده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا هدررفت انرژی و هزینه‌ی قبض را کاهش دهند. دستگاه‌های لورا و پروتکل لوراوان اجرای ساده‌ای برای راه‌حل‌های منعطف جهت کنترل کارآمد و مطمئن مصرف انرژی ارائه می‌دهد و کارآیی‌های عملیاتی جدیدی فراهم می‌کند.”

منابع خبر :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − دو =