multiple_cards_blue

نسل جدید کارت های شناسایی مبتنی بر تراشه های بیومتریک

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت آیدکس بیومتریک اقدام به راه اندازی یک تراشه بیومتریک بر روی چیپ (BSoC) کرده که نویدبخش کاهش هزینه های تولید کارتهای هوشمند بیومتریک تا جایی است که امکان تولید انبوه آن برای بازار فراهم شود. خانواده جدید محصولات تراستد بایو با فناوری BSoC نه تنها توانایی ضبط تصاویر را دارند بلکه پردازش ، مدیریت انرژی و انرژی الکتریکی اضافی را نیز ادغام می کنند.

آنتون ایتان، مدیر اجرایی شرکت آیدکس بیومتریک در یک مصاحبه تلفنی گفت سیستم­های یکپارچه شرکت آن­ها اساسا یک پیشرفت مهم در زمینه تکنولوژی سنسورهای خارج از چیپ هستند. این سیستم تمام اجزای الکترونیکی مورد نیاز را برای انجام فرآیندهای بیومتری در داخل یک SoC جمع کرده و این کار را با بهره بردن از سیلیکون انجام می­دهد که ممکن است برای سازندگان سنسورهای تشخیص دهنده اثرانگشت در داخل چیپ کم هزینه باشد. در غیر این صورت اجرا باید در یک ماژول یا یک مدار انعطاف پذیر به یکدیگر متصل شوند که این کار ساخت و تولید فاکتور فُرم کارت را دشوار و گران می‌کند.

وی توضیح می دهد: با خانواده تراستد بایو آنچه ما انجام می دهیم همان چیزی است که از آن به عنوان” ادغام بیومتریک ” یاد می­شود. ما تمام قطعات الکترونیکی موجود در پلاستیک را بین سنسور و عنصر ایمن تعبیه می‌کنیم و آنها را در سیلیکون ادونسد برای رویکرد بیومتریک سیستم روی تراشه خود پیاده سازی می کنیم.

مدیر عامل شرکت آیدکس ، استن سوارینگن، مزایای استفاده از رویکرد چیپ­های خارجی را توضیح داد. در این چیپ­ها از یک پلیمر زیرسطحی برای ضبط تصویر اثر انگشت استفاده می شود و آپدیت­ بیومتریک در مسیری قرار گرفته که در بازار تولید انبوه شود.

کاهش هزینه­ها تا کنون چالش بر انگیز بوده است چرا که نیازهای این فناوری از نظر سنسور مورد استفاده و چندین مولفه ضروری دیگر برای ایجاد یک سیستم، نه تنها کاربردی نبوده بلکه اثربخش و ایمن نیز نبوده است. ایتون می­گوید شرکت آیدکس با یکپارچه سازی این سیستم پیچیده روی سنسورهای پیشرفته با درجه بالای یکپارچگی، می‌تواند علاوه بر تفاوت عمده قیمت، عملکرد و امنیت بهتری نیز ارائه دهد.

او می­گوید: از نگاه ما، این مسئله یک قدم کلیدی رو به جلو است تا پیچیدگی تولید کارت­ها کاهش یاید. همچنین هزینه تولید و هزینه تهیه مواد کاهش می­یابد. یکپارچه کردن قطعات به علت استفاده از سیلیکون ادوانسد، قابل اجرا است. این سیلیکون ممکن است برای برای رقبایی که سیلیکون­های ۶۰ میلی متر مربعی یا بیشتر از آن تولید می­کنند، بسیار گران باشد. از آنجا که تراشه سیلیکون ما از زیر لایه­ها جدا می شود، ما می­توانیم از یک فناوری پیشرفته سیلیکون استفاده کنیم و از رقبا از نظر هزینه جلو بزنیم. مدل سازی آیدکس تخمین می‌زند که هزینه کلی تولید می‌تواند ۵۰ درصد یا بیشتر کاهش یابد، در این مرحله ممکن است هزینه زیر حد آستانه لازم برای اتخاذ دستور تولید انبوه قرار گیرد.

با توجه به سیلیکون پیشرفته ، “ما می توانیم چیزهای بیشتری را در آنجا قرار دهیم ، سطح ادغام می تواند بسیار بالاتر باشد، راندمان انرژی می تواند بسیار بهتر شود”.

تغییر در مواد همچنین به سیستم اجازه می‍‌دهد تا بطور قابل توجهی سریعتر کار کند و این مسئله به امنیت کمک می‌کند. ایتون می‌گوید سرعت تطبیق در آستانه بحرانی یک ثانیه، به خوبی کاهش می یابد و از فناوری های بدون تماس نیز چنین انتظار می رود. با آوردن پردازنده به همان سیستم به عنوان یک سنسور، امنیت بهبود می‌یابد ، زیرا “اساساً می‌توانید سنسور را به زنجیره اعتماد وارد کنید، و یکپارچگی و حفظ حریم خصوصی داده های بیومتریک را بهبود ببخشید. با این کار، رمزگذاری و سایر ویژگیهای امنیتی نیز فعال می‌شود.

“این یک روش عالی برای تصحیح سیستم در آینده است، زیرا ما اساساً امنیت را یک رقابت تسلیحاتی می بینیم.” ایتون خاطرنشان می کند: افزایش مداوم بار همیشه وجود خواهد داشت. رهنمودهای امنیتی که امسال از برنامه های پرداخت دریافت می کنیم سفت و سخت تر از مواردی است که از سال گذشته یا سال قبل از آن به ما داده می­شد.

وی گفت: این یک قابلیت جدید برای این بازار است، زیرا این بازار بسیار محدود است و اضافه کردن هر قابلیت جدید مثل محاسبه اسب بخار در کارتهای هوشمند، تأثیر گسترده ای بر روی سیستم دارد، و این همان کاری است که ما قادر به انجام آن هستیم.

پیش بینی می شود نمونه برداری اولین عضو خانواده تراستد بایو در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز شود و تا پایان سال به تولید انبوه برسد. سایر محصولات به دنبال سازگاری با استراتژی های مختلف تولید کنندگان کارت و یکپارچه کنندگان خواهند بود. بعنوان مثال برخی از آنها مایل به استفاده از الگوریتم خود هستند ، در حالی که برخی دیگر راه حل میانبر را ترجیح می دهند.

ایتون با تاکید بر اهمیت استراتژی­های متفاوت سازی گوناگون در بین مشتریان می گوید: ما طیف وسیعی از مشتریان را داریم و با محصولات خانواده تراستد بایو طیف وسیعی از محصولات را داریم که در این خانواده محصولات می­توانیم آن را فراهم کنیم.

کارتهای هوشمند بیومتریک علاوه بر پرداخت، همچنین میتوانند برای کنترل دسترسی یا شناسایی استفاده شوند. پیش بینی می شود ۵۷۹ میلیون کارت هوشمند بیومتریک فقط برای پرداخت در سال ۲۰۲۳ صادر شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram