Companion Medical InPen Fixed Dose Calculator

محاسبه گرهای دوز دارویی متصل در خدمت بیماران دیابتی

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

بنا به گزارش شرکت کامپنییِن مدیکال تنها ۴۲% از افراد مبتلا به دیابت نوع یک برای تعیین دوز انسولین وعده‌ی غذایی خود، مقدار کربوهیدرات را محاسبه می‌کنند. شمارش اشتباه دوز کربوهیدرات و انسولین معمولا به هایپو یا هیپرگلیسمی می‌انجامد.

این ماشین حساب کوچک طراحی شده تا با بررسی سطح گلوکز فعلی و ” انسولین فعال”، افراد مبتلا به دیابت نوع یک و دو که به مصرف انسولین وابسته هستند دیگر مجبور نباشند دوز انسولین خود را حدس بزنند.

این ماشین حساب کوچک بخشی از سیستم بزرگتر این‌پِن (InPen) است که شامل قلم هوشمند و اپلیکیشن متصل به بلوتوث بوده و به بیماران کمک می‌کند مقدار دوز انسولین خود را محاسبه، زمان دوز را یادآوری، انسولین فعال را ردیابی و گزارش‌ها را به شخص مراقب ارسال کنند.

مایک مِنسینگر، مدیر بخش فناوری و بنیان گذار کمپانی کامپنیِن مدیکال می‌گوید:” بزرگترین معیار افراد مبتلا به دیابت برای کنترل بهتر، تعداد دوزهای روزانه‌ی انسولین است. بیمارانی که وسیله‌ای برای محاسبه‌ی دوز و ردیابی انسولین فعال ندارند سال‌ها آموزش دیده‌اند تا حداقل چهار ساعت جدا از هم دوز را تزریق کنند، چراکه انباشتگی انسولین خطراتی را به دنبال دارد، به این صورت آن‌ها حداکثر سه یا چهار بار در روز می‌توانند دوز مصرفی را تزریق کنند. این‌پِن به واسطه‌ی حالت‌های جدید محاسبه، تجربه‌ای مطابق با درمان فعلی بیماران ارائه می‌کند و به صورت خودکار بر اساس سطح گلوکز فعلی آن‌ها ضمن لحاظ انسولین فعال، توصیه‌های پزشکی را تنظیم کرده تا امکان تصحیح قند خون بالا میان وعده‌ها را به صورت کاملا ایمن امکان پذیر سازد.”

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram