Skyscrapers of Abu-Dhabi.

شرکت خدمات تجاری Orange و شهرداری ابوظبی برنامه اینترنت اشیا را در شهر هوشمند به اجرا درآورده اند

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

شهرداری ابوظبی و شرکت خدمات تجاری Orange – شرکت خدمات شبکه دیجیتال بومی – جهت تقویت خدمات مدیریت شهری ارائه شده در پایتخت امارات متحده عربی، با همکاری یکدیگر بر روی برنامه پیشرفته شبیه سازی شهرهای هوشمند کار می کنند.

برنامه سفارشی “IoT Cockpit”،از طریق یک رابط کاربری همه جانبه و تعاملی، اجزاء مناظر شهری را جهت نظارت مسئولین شهری به تصویر می‌کشد. رویکرد همکاری نوآورانه خدمات تجاری Orange از دیدگاه شهرداری ابوظبی برای این شهر و برنامه پنج ساله شهر هوشمند آن پشتیبانی می کند تا به ثبات و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و ساکنان آن دست باید.

IoT Cockpit اکنون توسط شهرداری ابوظبی و شرکت خدمات تجاری Orange در امارات به کار گرفته شده و در دهمین مجمع جهانی شهری به میزبانی ابوظبی (۸ تا ۱۳ فوریه) در معرض دید عموم قرار گرفته است. سازماندهی و حمایت مالی این مجمع توسط شهرداری ابوظبی و برنامه UN-Habitat انجام گرفته است– این اولین باری است که یک کشور عربی میزبان مهمترین کنفرانس جهانی در زمینه شهرها و محل سکونت انسان ها می شود. انجمن به طور مشترک توسط معاون دبیر کل سازمان ملل متحد، مدیر اجرایی UN-Habitat محمد شریف و رئیس اداره برنامه ریزی شهری و شهرداری های ابوظبی فلاح الاحبابی افتتاح شده است.

اشیاء متصل و اشیاء قابل لمس با استفاده از راهکار IoT Cockpit در مدیریت شهری، شبیه سازی می شوند. این کار باعث می شود شهرداری ابوظبی بتواند شبکه تأسیسات هوشمند از جمله آب، برق و فیبر نوری را در سراسر شهر مشاهده و مدیریت کند، با آنها در تعامل باشد و در نقاط کلیدی، وضعیت زمین را تصویرسازی کند. به عنوان مثال،IoT Cockpit با افزایش کنترل عناصر حیاتی شهر به شهرداری اجازه می دهد صحت عملکرد چراغ های خیابان و حمل و نقل عمومی را بررسی کند.

رایان محمد المحازن، مدیر پروژه فناوری اطلاعات شهرداری ابوظبی می گوید: “خدمات تجاری Orange از برنامه های شهرداری ابوظبی پشتیبانی می کند تا طیف وسیعی از پروژه ها و ابتکارات، از پارک های عمومی گرفته تا زیرساخت های عمومی در ابوظبی را به انجام برساند و با این کار تجربه زندگی در یکی از هوشمندترین شهرهای جهان را فراهم دهد. شهرداری ابوظبی مشتاق است همکاریهای مؤثری با آنها به عمل آورد و از طریق مشارکت های استراتژیک با شرکتهای پیشرو در بخش خصوصی مانند خدمات تجاری Orange، نوآوری هایی ارائه دهد”.

ساهم اعظم، نائب رئیس خدمات تجاری Orange در خاورمیانه و آفریقا می افزاید: “نوآوری مستمر، شاهرگ حیاتی شهر هوشمند است و همکاری ما با شهرداری ابوظبی در پروژه ‘IoT Cockpit’ مثال بزرگی از همکاری نوآورانه می باشد این راهکار مدیریت شهری در مناطق توسعه یافته، باعث تمرکز جدی ما بر روی امکانات شهرهای هوشمند  شده است”.

او گفت: “امارات متحده عربی یک بستر آزمایشی برای نوآوری در شهرهای هوشمند است و راه را نه تنها برای اتخاذ بلکه برای گسترش راه حل های جدیدی پیش می برد که در حال عوض کردن شهرهایی مانند ابوظبی هستند. مقیاس جاه طلبی شهرهای هوشمند منطقه با بصیرت، رهبری و منابع مورد نیاز برای موفقیت- و تعهد به نوآوری برای هدایت مدلهای جدید تجاری و تفکر جدید در شهر هوشمند مطابقت دارد”.

طی ده سال گذشته، تیم منطقه ای خدمات تجاری Orange در خاورمیانه بر روی شهرهای هوشمند تمرکز کرده است و راهکارهای مناسبی در جهت پیشرفت شهرهای هوشمند مشهور در منطقه خاورمیانه ارائه داده است، از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: شهر دیجیتال عربستان سعودی – ITCC؛ کمیسیون سلطنتی بندر یانبو؛ منطقه مالی ملک عبدالله؛ جاده ملک عبدالعزیز؛ شهر اقتصادی جده؛ و شهر جدید الویدیان؛ و در امارات متحده عربی در توسعه منطقه منطقه سیلیکونی دبی که خدمات تجاری Orange در سال ۲۰۱۷، نمایشگاه شهرهای هوشمند و قطب منطقه ای نوآوری-یک مرکز منطقه ای عالی برای شهرهای هوشمند – را در آن راه اندازی نموده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram