Semios

سرمایه گذاری رو به رشد شرکت ها در اینترنت اشیا در حوزه کشاورزی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

سمیوس، که یک پتلفرم کشاورزی مستفر در کانادا برای چیدن دائمی محصولات است، به تازگی اعلام کرده که در جریان یک سرمایه گذاری، مبلغ ۷۵ میلیون سرمایه جذب کرده است تا توسعه راه‌حل‌های مدیریت بر چیدن محصولات از طریق داده را پیش ببرد.

این شرکت تا به امروز، ۸۸.۴ میلیون پوند سرمایه خارجی دارد. سرمایه گذاری اخیر، توسط گروه مورینگساید انجام شد که یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی در شهر بوستون آمریکا است. دکتر مایکل گیلبرت، بنیان گذار و مدیر فنی این شرکت می‌گوید: این سرمایه گذاری به ما کمک می‌کند تا راه‌حل‌های نوآورانه ارائه دهیم و پرفشارترین چالش‌های پیش‌رو را حل کنیم.

تایتان کلاس که یک شرکت اینترنت اشیای کشاورزی مستقر در استرالیا است، از شرکت سیسکو سرمایه‌ای نامشخص دریافت کرد تا در بخش کشاورزی با این شرکت همکاری کند. شرکت سیسکو اعلام کرد: با پیاده سازی یک تایتان کلاس، کشاورزان می‌توانند از هزاران سنسور بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند. این سنسورها در مزارع واقعی تست شده‌اند تا ارتباطی با قابلیت اعتماد فراوان به میزان کیلومترها فاصله بین برج‌های ارتباطی در مزرعه دیگر داشته باشند و هر سنسور یک باتری کم مصرف دارد که سال‌های زیادی به خوبی کار خواهد کرد.

ابتکارات زیادی در زمینه اینترنت اشیای کشاورزی در حال توسعه هستند. اوزیوم، یک فراهم کننده راه‌حل‌های اینترنت اشیای هندوستانی از دستگاه‌های لورا و زیرساخت ارتباطی مبتنی بر لورا استفاده کرده تا راه حل کشاوری هوشمند آگریبات خود را راه اندازی کند. این راه حل به کشاوزان اجازه می‌دهد که از طریق نظارت بر شرایط خاک، رطوبت و میزان PH، به شکل بلادرنگ از وضعیت سلامت محصولات خود آگاه شوند. مارک پگولو، معاون اینترنت اشیای گروه محصولات بی سیم و سنجشگر سیمتک، گفت: “با داشتن دستگاه های لورا و قابلیت های اثبات شده پروتکل LoRaWAN ، شرکت اوزیوم قادر است سریعا محصولاتی را به بازار ارائه کند تا طیف وسیع و گسترده‌ای از داده‌های مربوط به خاک را در انواع دماهای محیطی مختلف رصد کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram