Nok-Nok-Labs

معرفی پروتکل اعتبارسنجی چند مرحله‌ای برای اشیای متصل

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت بین المللی داده (IDC) تخمین می زند که تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۴۱.۶ میلیارد دستگاه اینترنت اشیا متصل به اینترنت وجود داشته باشد که ۷۹.۴ زتابایت داده تولید می‌کنند. این داده‌ها شامل ساعات ورود و خروج کارمندان، ضربان قلب، مکان خودرو، تراکنش‌های انجام شده از طریق بلندگوهای خانه‌های هوشمند و هزار نوع اطلاعات دیگر است که به پروتکل‌های امنیتی قوی احتیاج دارند.

هرچقدر که استقرار دستگاه‌های اینترنت اشیا بیشتر می‌شود، خطر هک آن‌ها بیشتر می‌شود. این در حالی است که ایمنی استفاده از متدلوژی احراز هویت مبتنی بر نام کاربری و رمز عبور  کمتر از گذشته نیز شده است.

بسته توسعه نرم افزاری اینترنت اشیا ناک ناک قصد دارد با ارائه راه حل های تأیید اعتبار دستگاه کاربر به کاربرِ انعطاف پذیر و ایمن از طریق برنامه های تلفن همراه، دسکتاپ، وب و ساعت‌های هوشمند، به اصلاح فرآیند‌های سازمان‌ها کمک کند و این امر می‌تواند از طریق واحد‌های میکروکنترلر موجود و اجرای ملزومات قانونی جهانی و استانداردهای صنایع امن اجرا شود.

این بسته توسعه نرم افزاری علاوه بر پشتیبانی از دو دستگاه مستقل و متصل به ابر، از چند روش بیومتریک نیز استفاده می‌کند. تاد پترسون ، یک تحلیلگر ارشد در شرکت Aite می گوید: در حالی که سازمان‌ها در تلاش هستند تا با راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا با موج فزاینده نقض احراز هویت در این فضا مقابله کنند، تعداد دستگاههای معرفی شده به بازار مانع از ادامه کار آنها می‌شوند. ساخت یک استاندارد در داخل دستگاه، مانند بسته توسعه نرم افزاری اینترنت اشیا ناک ناک، به طور فزاینده پتانسیل‌هایی را برای ایجاد محیط های کاری از راه دور در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی و تولیدی ایجاد می‌کند.

از آنجا که به طور مداوم دستگاههای جدیدی در اینترنت اشیا معرفی می‌شوند، زیرساخت‌های تأیید هویت ناک ناک هزینه ادغام موارد استفاده جدید را کاهش می دهد. علاوه بر این، پروتکل هویت سنجی ناک ناک ۳ در ترکیب با بسته توسعه نرم افزاری می تواند سازمان‌ها را قادر سازد تا تمام نیازهای تأیید اعتبار خود را از طریق یک API واحد، در تعدادی از برنامه‌ها برطرف کنند. این واحد‌ها همگی توسط FIDO و سایر استانداردهای جهانی پشتیبانی می‌شوند.

دکتر رولف لیندمان، معاون کل بخش محصولات شرکت ناک ناک می‌گوید: امروزه بسیاری از دستگاه‌ها حاوی رمزهایی پیشفرض هستند که در خطوط تولید محصول برای احراز هویت کاربران ایجاد می‌شوند. این کار نه امنیت ایجاد می‌کند و نه کار درستی محسوب می‌شود. ما اکنون شاهد اولین مقررات منع رمزهای پیش فرض مشترک و ترویج استفاده از کلمات عبور پیش فرض فردی یا احراز هویت چند عاملی هستیم. شرکت ناک ناک به عنوان مخترع مشخصات FIDO، نیاز به راه حل های تأیید اعتبار مبتنی بر استانداردها را برطرف می‌کند. ما می‌توانیم از این تخصص یک بازار جدید ایجاد کنیم و از تکرار نام‌های کاربری ضعیف و شیوه تایید گذرواژه مرسوم در گذشته اجتناب کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram