Nokia-5G

همکاری نوکیا و سافت بانک برای تکمیل آزمایش اولین خودروی متصل ۵G

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

نوکیا اولین شرکت ارتباط از راه دوری است که موفق به تکمیل آزمایش استفاده از فناوری غیرمستقل ۵G برای فعالیت‌های تجاری خودروهای متصل، شده است. این آزمایش توسط سافت بانک در مرکز تحقیق و توسعه هوندا ژاپن در هوکایدو صورت گرفته است.

سافت بانک که خریدار تمامی نمونه‌کارهای ۵G نوکیاست، به نصب شبکه‌های غیرمستقل ۵G پرداخته است که برای آزمایش وسایل حمل و نقل متصل مناسب هستند. با توجه به اینکه نسخه پانزده ۳GPP نوکیا سازگار با سطح تجاری ۲۵۶QAM با فرکانس بالا و تجهیزات رادیویی MIMO 4×4 است، این آزمایش موفقیت آمیز بوده است.

به عنوان بخشی از آزمایشات، سافت بانک چهار مورد استفاده را آزمایش کرد که عبارت‌اند از مخابره اطلاعات موقعیت مکانی از وسایل نقلیه اطراف در چهارراه‌هایی که دید کمی دارند، فرآیند شناسایی و هشدار سقوط اشیا در جاده، و همچنین ارسال و استفاده ثانویه از ویدئو و تصاویر با کیفیت ۴K که توسط دوربین‌های داخل خودرو ضبط شده است.

نوکیا بر این عقیده است که ۵G کلیدی برای دستیابی به سرعت و ظرفیت لازم برای اطمینان از تعامل ایمن و کارآمد وسایل نقلیه در شبکه‌های جاده‌ای خواهد بود.

اخیراً به نورو (Nuro) مجوز داده شده است که وسایل نقلیه خودران خود را در هوستون تگزاس آزمایش کند. این وسایل نقلیه عاری از هرگونه ابزار اساسی کنترل انسانی، همچون فرمان، پدال، یا آینه‌های طرفین هستند. سازمان حمل و نقل ایالات متحده آمریکا نظارت بیشتری را بر این آزمایش اعمال خواهد کرد، و نورو ملزم به گزارش در مورد آزمایشات خود و نظارت اجتماعاتی است که در آن‌ها وسایل نقلیه خودران خود را آزمایش می‌نماید. برگ اینسایت پیش‌بینی می‌کند که بازار حمل و نقل عمومی برای سیستم‌های حمل و نقل هوشمند، تا سال ۲۰۲۳ در اروپا و آمریکای شمالی به ۳.۷ میلیارد یورو خواهد رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram