SK_Telecom_worlds_first_standalone_5G_data_session

اخبار جدید فناوری ۵G پس از گذشت یک ماه از ۲۰۲۰

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

بنابر عقیده چندین غرفه‌دار در نمایشگاه بین المللی CES، با اینکه تنها چند هفته از آغاز سال جدید میلادی گذشته است، شرکت‌های بسیاری در حال پیشرفت در زمینه ۵G هستند تا ۲۰۲۰ را به “سال ۵G” تبدیل نمایند. برخی از این پیشرفت‌ها هنوز در مرحله قطعات ریز قرار دارند، برخی در سطوح شبکه‌ای رخ می‌دهند، و باقی آن‌ها نیز زیرساخت‌های عظیمی را برای اجرای فناوری‌های هوشمند در ۵G آماده سازی می‌نمایند.

در ادامه برخی از گام‌های مهم که در جهت ۵G برداشته شده است را بیان می‌کنیم.

دستیابی SK تلکام به داده ۵G مستقل

در دومین هفته ماه ژانویه، SK تلکام توانست اولین تماس مستقل با داده ۵G را از بوسان کره برقرار سازد، و این کار را با استفاده از شبکه ۵G تجاری به کار گرفته شده در آن منطقه انجام داد. SK تلکام ادعا می‌کند که این تماس اولین دوره اطلاعات مستقل در جهان بوده است که در یک شبکه ۵G تجاری چندفروشنده‌ای اجرا شده است. بنابر گفته این کمپانی، آن‌ها با استفاده از ایستگاه‌های پایه غیرمستقل ۵G از طریق نرم‌افزار مستقل نیو رادیو موفق به برقراری تماس شدند. پس از آن، این شرکت با ابزار شبکه سامسونگ و اریکسون، قابلیت همکاری چند فروشنده‌ای را تکمیل کرد.

برش شبکه و پردازش لبه‌ای سیار

SK تلکام برای دستیابی به این اهداف، از فناوری‌های کلیدی ۵G استفاده کرده است. برش شبکه، با تجزیه یک شبکه فیزیکی به چندین شبکه سیار مجازی، پشتیبانی از خدمات ۵G را فراهم می‌نماید. پردازش لبه‌ای سیار با تامین یک راه سریع‌تر برای انتقال داده‌ها، تاخیر را به حداقل می‌رساند. دستیابی به این هدف با نصب یک مرکز داده کوچک مقیاس در راس روتر یا ایستگاه پایه ۵G ممکن می‌شود. پارک جونگ کوان معاون و مدیر آزمایشگاه‌های ۵GX در SK تلکام، امیدواری خود را نسبت به شاهکار شرکتش اعلام نمود: “با تماس موفق مستقل داده‌های ۵G بر شبکه ۵G تجاری چند فروشنده‌ای ما، هم اکنون در آستانه‌ی راه اندازی خدمات ۵G مستقل قرار داریم، که یک عامل اساسی در ایجاد تغییرات و نوآوری‌های انقلابی در تمامی صنایع می‌باشد. SK تلکام بهترین خدمات و شبکه‌های ۵G را ارائه خواهد کرد، تا درک بهتری از یک سطح کاملاً جدید از تجربه مشتریان در عصر ۵G را القا نماید.”

چیپست‌های دیمنسیتی ۸۰۰ ۵G مدیاتک، ویژگی‌های گوشی‌های پرچمدار را به گوشی‌های میان‎‌رده می‌آورد!

مدیاتک نیز با سیستم‌های رو تراشه ۵G که دارای مودم‌های یکپارچه ۵G هستند، به این جنبش پیوسته است. ادعا می‌شود که این راهکار تک قطعه‌ای، نسبت به دو قطعه‌ای ها در مصرف انرژی صرفه جویی می‎کند. این دستگاه‌های ۷ میلیمتری که از ترکیب دو سیگنال حامل پشتیبانی می‌کند، پوششی با سرعت بیشتر، ۳۰% عریض‌تر، و میانگین توان عملیاتی بالاتر را ارائه می‌دهد. سیستم‌های روی تراشه دیمنسیتی ۸۰۰ از هر دو شبکه مستقل و غیرمستقل زیر۶ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند. همچنین پشتیبانی چندین حالته برای تمامی نسل‌های اتصال سلولی از نسل دوم تا نسل پنجم را فراهم کرده و در سرتاسر شبکه‌ها اتصال را ممکن می‌سازد.

به نظر می‌رسد که چیپست ۸۰۰ نسخه‌ای برش خورده از دیمنسیتی ۱۰۰۰ انتشار یافته باشد. هر دوی این گزینه‌ها برای بخش زیر ۶ گیگاهرتز طراحی شده‌اند. بنابرگفته لی، رئیس واحد کسب‌وکارهای بیسیم مدیاتک، “مدیا تک هم اکنون راهکار گوشی هوشمند پرچمدار ۵G خود را با نام دیمنسیتی ۱۰۰۰ ارائه کرده است، و با خانواده چیپست سری ۸۰۰، فناوری ۵G را به گوشی‌های میان‌رده و بازار انبوه می‌آورد.”

وی ادامه می‌دهد: “سری ۸۰۰ دیمنسیتی، بخش جدید پریمیوم ۵G را قدرت بخشیده و امکان بهره‌وری از ویژگی‌ها و عملکرد گوشی‌های پرچمدار با قیمت گوشی‌های میان‌رده را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌سازد.”

مرکز پزشکی سامسونگ و KT تلکام بیمارستان هوشمند ۵G می‌سازند!

کا-تی تلکام که بزرگ‌ترین شرکت ارتباطات کره‌ای است، به کمک مرکز پزشکی سامسونگ شتافته است تا بتواند وارد حوزه ۵G گردد. اولین قدم‌های این سفر طولانی شامل آسیب شناسی تشخیصی دیجیتال، دسترسی سریع‌تر به اطلاعات حیاتی، مراقبت از بیمار با هوش مصنوعی، ربات‌های خودکاری که باعث حذف زباله‌های پزشکی می‌شوند، و ربات‌های خودکار در اتاق‌های عمل می‌باشد.

با استفاده از یک شبکه نسل پنجم با سرعت بسیار بالا و تاخیر بسیار کم، اطلاعات بلافاصله میان آسیب‌شناسان و جراحان مبادله می‌شود، و همین امر تاخیرهایی که می‌تواند برای بیمار مضر و یا گاهی مرگبار باشد را حذف می‌کند. این شبکه همچنین دسترسی به اطلاعات سی تی اسکن، ام آر آی، و پروتون تراپی را به سرتاسر دانشگاه می‌دهد.

ربات‌های خودکار که توسط شبکه‌های نسل پنجم کنترل می‌شوند، برای حذف زباله‌های خطرناک پزشکی در دسترس خواهند بود. این امر خطر انتقال بیماری را کاهش می‌دهد، که همواره احتمال وجود آن در زمان انجام این کار پرخطر وجود دارد.

آموزش از راه دور. دیگر نیازی نیست که دانشجویان برای دسترسی به مکان مناسب با پرسنل بیمارستان رقابت کنند. جراحان می‌توانند دوربین‌های همگام سازی شد را بر روی سر خود قرار داده، و به لطف شبکه نسل پنجم، گروه‌های زیادی از دانشجویان پزشکی قادر به تماشای عمل جراحی از زاویه دید خود جراح خواهند بود.

مراقبان هوشمند، خدمات هوش مصنوعی را در موتور گیگاجینی (GiGAGenie) KT ارائه می‌دهند. بیماران می‌توانند اتاق بیمارستان خود را با استفاده از فرمان صوتی کنترل کنند. در نتیجه، کارکنان بیمارستان می‌توانند زمان بیشتری را به دیگر بیماران اورژانسی اختصاص دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram