StarlingX_Logo_RGB_Horizontal_2color

معرفی استارلینگس برای محاسبات لبه و اینترنت اشیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

استارلینگس یکی از ابزارهای متن باز محاسبات لبه و پلتفرم ابری اینترنت اشیا است که برای خدماتِ نیازمند به تاخیر کم و عملکرد بالا، بهینه سازی شده است. این ابزار، زیرساختی قابل اطمینان و مقیاس پذیر در لبه ایجاد می‌کند، فرآیندها را تست می‌کند و به شکل یک مجموعه ارائه می‌دهد.

این خدمات شامل اینترنت اشیای صنعتی، ارتباط از راه دور، تحویل فیلم و دیگر کاربردهای نیازمندِ تاخیر بسیار کم هستند.  استارلینگس سازگاری بین مؤلفه های متن باز متنوع را تضمین می‌کند و مؤلفه های منحصر به فرد پروژه را برای مدیریت خطا و خدمات فراهم می‌کند.

در اوایل این ماه ، تیم سازنده استارلینگس آخرین نسخه خود را منتشر کرد:  استارلینگس ۳.۰

استارلینگس با حمایت بنیاد اوپن استک، تکنولوژی کوبرنتس و Ceph (فضای ذخیره سازی توزیع شده) را به منظور فراهم ساختن زیرساخت های مبتنی بر محتوا برای کمک به گسترش کاربردهای پلتفرم‌های اینترنت اشیا و محاسبات لبه ترکیب می‌کند.

نکات برجسته نسخه استارلینگس ۳

شبکه حساس به زمان (TSN) مجموعه ای از استانداردهای در حال تکامل است که توسط IEEE تهیه شده است تا ترافیک حساس به زمان را در شبکه های محلی  مبتنی بر اترنت فراهم کند. استفاده از شبکه حساس به زمان، تاخیر را کم می‌کند. اگر چه این فناوری جدید نیست (و از سال ۲۰۱۲ مورد استفاده قرار گرفته) ولی یک فناوری کلیدی برای صنایعی مانند خودرو و سایر صنایعی است که به مفهوم زمان نیاز دارند اما دسترسی آن‌ها به این مسئله محدود است.

زیرساخت و نظارت بر کلاستر

نسخه ۳ مانیفست جدید آرمادا را معرفی می کند که مؤلفه ها و خدمات نرم افزاری لازم را برای استقرار یک راه حل تعریف می‌کند و نظارت بر کلاستر و خدمات مربوط به آن را فراهم می‌کند.

ادغام با اوپن استک ترین

بیستمین نسخه از اوپن استک ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدیدی را به ویژه برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به همراه آورد. استارلینگس ۳ طبق آخرین نسخه و با بهره مندی از ویژگی‌های آن ساخته شده است.

یکپارچه سازی ابرهای توزیع شده با کلاسترها

اکنون استارلینگس ۳ ادغام ابرهای توزیع شده با اوپن استک را راحت تر می‌کند و برای ایجاد ابرهای ترکیبی مناسب است.

گزینه‌های جدید برای پشتیبانی از شتاب دهنده سخت افزار

اکنون استارلینگس ادغام اولیه Intel FPGA را در پلتفرمش پیاده سازی می‌کند. این پیاده‌سازی و پشتیبانی جدای از خدمات پیشتبانی از شتاب دهنده سخت افزار دیگر استارلینگس است و به طور گسترده‌ای‌ پردازش داده‌های سنگین نیز پردازش می‌کند.

جامعه‌ای در حال رشد

از زمان اجرای این پروژه در سال پیش، بیش از ۵۹۲۸ مقاله از ۱۸۷ نویسنده در مورد این پروژه منتشر شده است. امروز که نسخه سوم این تکنولوژی بعد از گذشت ۴ ماه از ارائه نسخه دوم منتشر شده است، ۸۷۶ نوشته دیگر به نمایندگی از ۷۰ شرکت مانند اینتل، ۹۹کلاد، فایبرهوم، ویند ریور، بنیاد اپن استک و غیره به آن اضافه شده است.

شروع کار با استارلینگس

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد استارلینگس در اینجا و صفحه اصلی پروژه کسب کنید.

شروع به کار با استارلینگس به عنوان یک ابزار زیرساخت توزیع شده بالقوه پیچیده، لزوما ساده نیست و به مورد کاربری و نحوه راه اندازی مورد نظر شما بستگی دارد. مستندات پروژه دارای مراحل مقدماتی و اصلاحات مربوطه برای کاربردهای مختلف و راهنمای نصب کوبرنتس است. نصب آن احتمالاً ساده ترین مرحله است ولی پیکربندی همان جایی است که ابزارهای زیرساختی پیچیدگی بیشتری را نشان می‌دهند. با این حال صفحات اسناد مربوط به پیکربندی و راهنماهای عملیات به بهترین شکل در خدمت شما خواهند بود.

اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید ، می توانید این پست وبلاگ را از ویند ریور پیدا کنید و از آن به عنوان یک راهنمای مفید استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram