Astrocast_Cubesats_2020

همکاری اسپیس فلایت و یک استارت آپ برای راه اندازی منظومه نانو ماهواره ها با پوشش جهانی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

آستروکَست اعلام کرد که برای پرتاب ۱۰ نانو ماهواره‌ی مبتنی بر اینترنت اشیا، قرارداد جدیدی را با اِسپِیس فلایت به امضا رسانده است. این قرارداد جدید ششمین پرتاب برای آستروکَست است که با اِسپِیس فلایت انجام می‌گیرد. تست‌های آستروکَست و ماهواره‌های کاملا کاربردی آن در سال گذشته نیز با اِسپِیس فلایت انجام شد.

به طور کلی، در حال حاضر اِسپِیس فلایت قرار است پرتاب ۳۰ ماهواره از ۱۰۰ ماهواره‌ای که شبکه‌ی نانو ماهواره‌های اینترنت اشیا آستروکَست را کامل می‌کند را انجام دهد. قرار است این پرتاب ها در اواخر سال ۲۰۲۱ صورت گیرد.

کورت بلِیک، مدیر عامل و رئیس اِسپِیس فلایت می‌گوید: ” اِسپِیس فلایت جهت ارائه‌ی خدمات پرتاب ایمن و مقرون به صرفه برای کمپانی‌های کوچک مانند آستروکَست تاسیس شده است. ما از ادامه‌ی همکاری با آستروکَست بسیار هیجان زده‌ایم، چراکه هر دو کمپانی بنا دارند دسترسی خدمات نوآورانه را گسترش دهند.”

امروزه تنها ۱۰% از زمین به شبکه‌های ارتباطی زمینی دسترسی دارد. هرچند دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا در دورترین مناطق هنوز در برقراری ارتباط دو طرفه برای ارسال داده‌هایی مانند اطلاعات وضعیتی و به روز رسانی‌ها ناتوان هستند. شبکه‌ی نانو ماهواره‌ای اینترنت اشیا آستروکَست با ۱۰۰ کیوب‌سَت، به طور ویژه برای انتقال و دریافت داده‌هایی با پهنای باند کم از دستگاه‌های اینترنت اشیا در هر نقطه‌ای از دنیا طراحی شده‌اند. آستروکَست به کمپانی‌ها این امکان را می‌دهد تا با میلیون‌ها دستگاه در سراسر دنیا داده رد و بدل کنند، چه یک شناور دریایی در عمق دریا باشد و چه مقر تصفیه‌ی آب در دور افتاده‌ترین روستا.

آستروکَست اولین صورت فلکی نانوماهواره‌ای مبتنی بر اینترنت اشیا است که خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

  • پوشش صد در صدی کره‌ی زمین از جمله مناطق دور دست
  • شبکه‌ی نانو ماهواره‌های مبتنی بر اینترنت اشیا با کم‌ترین تاخیر
  • فرکانس‌های باند L جهانی
  • رمزگذاری ۲۵۶ بیتی با امنیت چند مرحله‌ای
  • پروتکل‌های پتنت شده‌ی داده‌ توسعه یافته و بهینه شده برای اینترنت اشیا ماهواره‌ای در همکاری با ایرباس
  • ماژول ارتباطی کوچکتر از یک کارت اعتباری با استفاده از تراشه‌ی پتنت شده با توان بسیار کم و هزینه‌ی خیلی پایین که در همکاری با سی‌‌ای‌اِ‌ِی توسعه یافته
  • آنتن مینیاتوری و کم هزینه
  • برنامه‌های داده‌ی کم هزینه
  • اپلیکیشن وب برای نظارت بر دارایی‌ها و برنامه‌ی اشتراک

کییِل کارلسن، مدیر مالی آستروکَست، می‌گوید:” دسترسی به فضا اولین چالش این صنعت است. آستروکَست رشد سریعی را تجربه می‌کند و استفاده از صورت فلکی ما توسط همکاران بسیار مهم است.  اِسپِیس فلایت از اولین پرتاب، همکاری مطمئن خود را ثابت کرده است. این شرکت بهترین سرویس مدیریت پرتاب و ماموریت برای ما است.”

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram