همکاری غول‌های دیجیتال برای اتصال دستگاه‌های هوشمند خانگی

آمازون، اپل، گوگل و انجمن زیگبی برای انجام یک فعالیت گروهی به یکدیگر پیوسته‌اند. این شرکت‌ها در تلاش اند تا برای افزایش سازگاری میان دستگاه‌های هوشمند خانگی، یک استاندارد اتصال جدید و بدون حق امتیاز ایجاد کنند، که به افزایش امنیت نیز کمک کند.

علاوه بر شرکت‌هایی که در بالا نام بردیم، شرکت‌های جهانی مهم دیگری نیز در این پروژه همکاری دارند: از جمله اعضای انجمن زیگبی که به این گروه ملحق شده‌اند، می‌توان ایکیا، لگرند، NXP، رزیدیو، سامسونگ اسمارت تینگز، اشنایدر الکتریک، سیگنیفای (پیشتر فیلیپس لایتینگ نام داشت)، سیلیکون لبز، سامفی و وولیان را نام برد.

این پروژه که “خانه متصل از طریق IP” نام دارد، دو هدف اصلی را دنبال می‌کند: آسان سازی پیاده سازی راهکارهای خانه هوشمند برای تولید کنندگان، و افزایش سازگاری برای مصرف کنندگان. این شرکت‌ها می‌دانند که مشتریان خواهان امنیت، قابل اعتماد بودن، و آسانی استفاده از دستگاه‌های هوشمند خانگی هستند. از آن‌جایی که در این پروژه از پروتکل اینترنت (IP) استفاده می‌شود، برقراری ارتباط میان دستگاه‌های خانگی هوشمند، اپلیکیشن‌های موبایلی و خدمات ابری تسهیل می‌شود. این شرکت‌ها می‌خواهند مجموعه خاصی از فناوری‌های شبکه سازی مبتنی بر IP را برای دستگاه تعریف نمایند.

این گروه صنعتی برنامه دارد تا برای ایجاد و اجرای یک پروتکل اتصال کاملا جدید و یکپارچه، رویکرد متن باز را در پیش بگیرد. این پروژه می‌تواند با کمک فناوری‌های خانگی هوشمند تست شده آمازون، اپل، گوگل، انجمن زیگبی و دیگران، ساخت این پروتکل را سرعت بخشیده و این مزایا را سریع‌تر در اختیار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار دهد.

همچنین این پروژه قصد دارد تا ساخت دستگاه‌های سازگار با خانه هوشمند و خدمات صوتی همچون الکسای آمازون، سیری اپل، دستیار گوگل و دیگران را برای سازندگان دستگاه ها تسهیل نماید. این پروتکل برنامه‌ریزی شده،  مکمل فناوری‌های موجود می‌باشد. حضور در پروژه “خانه متصل از طریق IP” برای سازندگان دستگاه‌ها و دیگر توسعه دهندگان از سرتاسر صنعت خانه هوشمند امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیتشر از این پروژه می تولنید به این آدرس مراجعه نمایید.

منابع خبر :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =