000000

۷ دلیل برای این که چرا شرکت‌ها باید از IoT استفاده کنند

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

اینترنت اشیا به شکل واضحی در کسب و کارها موثر است و در حال حاضر با سرعت زیادی در حال وارد شدن به صنایع مختلف است. در اینجا هفت دلیل برای این که چرا شرکت‌ها باید از اینترنت اشیا استفاده کنند، آمده است.

۱-بهره‌وری و ارتقاء کارایی: هر کسب و کاری با دانستن نیازهای مشتریان می‌تواند کارایی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این امر می‌تواند با استفاده از دستگاه‌های هوشمند انجام شود به طوری که این دستگاه‌ها در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را به صاحبان کسب و کار ارائه می‌دهند.

۲-پیگیری و مدریت موجودی: اینترنت اشیا این پتانسیل را دارد که شیوه پیگیری شرکت‌ها در مدیریت موجودی را تغییر دهند. کسب و کارهایی که در بخش تولید فعالیت دارند می‌توانند با خودکار کردن فرآیند رصد موجودی انبار، زمان زیادی را صرفه‌جویی کرده و این زمان را صرف کارهای مهم‌تر کنند.

۳-به اشتراک‌گذاری داده‌ها: دستگاه‌های هوشمند برای ردیابی رفتار مشتری می‌توانند به کار گرفته شوند. اینترنت اشیا موجب شده تا جمع‌آوری، تبادل اطلاعات و نحوه برخورد با مشتری تغییر کند. دستگاه‌های اینترنت اشیا نه تنها دسترسی به داده‌های مصرف‌کننده را فراهم می‌کنند بلکه الگوی استفاده از آنها برای تعامل مصرف‌کننده با این ادوات را از طریق یادگیری ماشینی تسهیل کند.

۴-دور کاری: اعتقاد براین است که اینترنت اشیا می‌تواند راه را برای دورکاری باز کند. امکان اتصال چندین دستگاه به هم باعث شده تا کارمندان بتوانند از راه دور کار کنند. چنین کارمندانی می‌توانند با اتصال به یکی از دستگاه‌های موجود در طبقه اداری یا کارخانه، وظایف خود را از راه دور انجام دهند.

۵-چرخه تصمیم‌گیری خرید کوتاه‌تر: اینترنت اشیا قصد دارد تا شیوه خرید مصرف‌کنندگان محصولات را تغییر دهد چرا که گفته می‌شود چرخه خرید کوتاه‌تر می‌شود. تبلیغات هدفمند شده با اینترنت اشیا، روند تصمیم‌گیری خرید را تسهیل می‌کند.

۶-ایجاد تقاضای جدیدی برای مصرف: با گسترش اینترنت اشیا مصرف‌کنندگان با این فناوری آشنا شده و مطالبات تازه‌ای را طلب خواهند کرد، آنها پیش از این درباره این فناوری نمی‌دانستند و این آشنایی باعث ایجاد تقاضای جدیدی در بازار می‌شود که شرکت‌ها باید برای آن آماده باشند.

۷-تخصص اینترنت اشیا: از آنجا که سازمان‌های اینترنت اشیا در مشاغل خود به اینترنت اشیا نیاز دارند، باید متخصصان اینترنت اشیا استخدام شود. در نتیجه تقاضا برای کسب تخصص در حوزه اینترنت اشیا بیشتر می‌شود چرا که افراد بیشتری برای وارد شدن به بازار نیاز به آموزش دارند.

اینترنت اشیا برای تسهیل زندگی موفق بوده و اکنون زمان آن فرارسیده است که در محل کار بیشترین بهره را از این فناوری برد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram