1234567890

راه‌اندازی موسسه آموزشی اینترنت اشیا در دانشگاه نورث‌وسترن

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

برای کمک به تحقق پتانسیل‌های وسیع اینترنت اشیا، دانشگاه نورث‌وسترن اقدام به تاسیس موسسه اموزشی ویژه اینترنت اشیا کرده است.

این موسسه به طوری رسمی به نام موسسه بی‌سیم اینترنت اشیا نام‌گذاری شده است که بخشی از دپارتمان علوم و مهندسی بین رشته‌ای این دانشگاه محسوب می شود.

توماس ملودیا از اساتید این دانشگاه که به عنوان مدیر این مرکز فعالیت خواهد کرد می‌گوید: «اینترنت اشیا شامل بخش‌های مختلفی است و راه‌های مختلفی نیز برای درک محیط پیرامون ارائه می‌دهد. کار ما در این موسسه جدید این است که روی سیستم‌های مستقل شبکه بی‌سیم کار کنیم و نوآوری را در جاهایی که اتصال بی‌سیم اهمیت زیادی دارد به کار ببریم.»

براساس بیانیه‌ای که توسط دانشگاه نورث‌وسترن منتشر شده این موسسه متخصصان مختلفی را زیر چتر یک برنامه به گرد هم می‌آورد تا حوزه‌هایی نظیر حسگری، برداشت انرژی، ارتباطات و شبکه‌سازی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی را در بر گیرند. انتظار می‌رود بیش از ۱۰۰ محقق از دانشگاه نورث‌وسترن در فعالیت‌های این موسسه درگیر باشند کسانی که در حوزه‌های مختلف از امنیت سایبری گرفته تا علوم دریایی فعالیت می‌کنند.

ملودیا می‌گوید: « آنچه منحصر به فرد است این است که ما در تلاش هستیم تا همه این تخصص‌ها را گرد هم آوریم و از آنها برای حل برخی از چالش‌ها استفاده کنیم. از جمله این چالش‌ها می‌توان به شهرهای هوشمند، جامعه هوشمند، اقیانوس هوشمند، پهپادها و خودروهای متصل به هم، اینترنت اشیا پزشکی و اتوماسیون صنعتی اشاره کرد.»

با توجه به چنین تمرکزی روی نوآوری، این موسسه انتظار دارد که نوآوری را در شبکه‌های سیستمی و هوش مصنوعی وارد کرده و به ایجاد ارتباط در جامعه کمک کند.

دیوید لوزی معاون ارشد تحقیقات و معاون رئیس دانشگاه نوآوری برلینگتون تصدیق می‌کند که اگر چه اینترنت اشیا در جهان در حال توسعه است اما هنوز تحقیقات جالب توجه زیادی وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود.

لوزی می‌گوید: « این محققان با انجام تحقیقات، دانشگاه را پشت سر گذاشته و قدم در آینده خواهند گذاشت. همه این کارها با راهبردی متفاوت و بین‌رشته‌ای انجام می‌شود تا بتواند آینده را رقم بزند. این ویژگی نگاه به آینده در گوشت و پوست ما در دانشگاه نورث‌وسترن است.»

این موسسه یک ماه پس از روزی آغاز به کار کرد که دارپا دانشگاه نورث‌وسترن را برای انجام یک پروژه انتخاب کرد تا روی یکی از شبکه‌های قدرتمند بی‌سیم کار کند. تاکنون ۲۵ میلیون دلار حمایت مالی برای این پروژه صرف شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram