اینترنت اشیا

راه‌اندازی کارخانه‌ای در ویتنام که از راه دور در تایوان کنترل می‌شود

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت برق و ماشین‌آلات تکو (TECO) در تایوان، کارخانه تولید موتورهای کوچک را در پارک بینه‌دونونگ ویتنام افتتاح کرد. این کارخانه ۱۲ میلیون دلاری  برای تامین نیاز استرالیا، نیوزلند، آمریکا و جنوب شرق آسیا به موتورهای کوچک راه‌اندازی شده است. در این کارخانه از اینترنت اشیا استفاده شده که موجب اتوماسیون تجهیزات و امکان کنترل از راه‌دور شده است.

ویتنام در مسیر توسعه Industry 4، اقدام به تاسیس این کارخانه کرده است تا چشم‌انداز کاهش مصرف انرژی، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و هوشمندسازی و اتوماسیون را دنبال کند. سوفیا چیو مدیر گروه تکو می‌گوید: « این اولین باری است که ما در خارج از تایوان کارخانه‌ای با استفاده از فناوری اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کنیم. اینترنت اشیا در این کارخانه به ما کمک می‌کند تا کیفیت محصول را ارتقا داده و کارایی تولید را مدیریت کنیم.»

برای حفظ محیط زیست، این کارخانه از تجهیزات تصفیه مواد شیمیایی بهره‌مند شده و میزان انتشار ترکیبات فرار را به حداقل رسانده است. با این کار میزان آلودگی هوا به حداقل می‌رسد. استفاده از تنها یک کوره موجب شده تا مصرف انرژی در این کارخانه ۶۰ درصد کمتر شود. علاوه‌براین، کارخانه به تجهیزات خودکار مجهز شده که این امر موجب افزایش کارایی ۳۳۳ درصدی نسبت به خط تولیدهای دستی شده است.

این کارخانه دارای یک منبع رنگ است که بازوهای روباتیک کار رنگامیزی را انجام می‌دهند که این کار موجب کاهش ده درصدی مصرف رنگ و ۸۰ درصدی مصرف حلال شده است. با استفاده از مدیریت مبتنی بر QR Code، کاربران دستگاه می‌توانند حرکت بازوهای روباتیک را به سرعت و به درستی تغییر دهند که این کار تولید انبوه سفارشی را تسهیل می‌کند.

چیو می‌گوید: «این کارخانه یک خط تولید هوشمند در جنوب شرکت آسیا است. ما قصد داریم طی چند سال آینده سامانه کنترل لجستیک را برای این خط تولید ایجاد کنیم و اتوماسیون بسیار پیشرفته‌ای را در آن راه‌اندازی کنیم.»

ظرفیت تولید این کارهانه ۲۰۰ هزار واحد در سال بوده که تا سال آینده به ۳۰۰ هزار واحد افزایش می‌یابد.

گروه تکو در راستای سیاست‌های دولت تایوان قصد دارد تا شرکت‌های تایوانی را ترغیب کند تا در این پارک صنعتی فعالیت کنند و یک خوشه صنعتی در این پارک ایجاد نمایند که با این کار رقابت‌پذیری شرکت‌های تایوانی افزایش می‌یابد.

براساس اطلاعات منتشر شده تکو، در مجموع ۱۵۰ شرکت تا سال ۲۰۲۷ به این پروژه ملحق خواهند شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram