اینترنت اشیا و آمازون

آمازون وارد حوزه اینترنت اشیا شده است

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

 

شرکت آمازون اعلام کرد که دستورالعمل جدیدی برای شبکه کردن ادوات اینترنت اشیا ارائه کرده است. براساس اظهارات این شرکت آمازون  در حال ایجاد و توسعه طیف وسیعی از پروتکل های بی سیم Bluetooth  و wifi با برد بلند است که بزرگترین خرده فروش آنلاین ایالات متحده امیدوار است شرکت‌های مختلف بتوانند در دستگاه های هوشمند از آنها استفاده کنند.

این دستورالعمل گزینه‌هایی برای اتصال دستگاه‌ها در شرایط مختلف به یکدیگر فراهم می‌کند جایی که بلوتوث یا وای‌فای نمی‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشند.  بسیاری از دستگاه‌های در نظر گرفته شده برای اینترنت اشیا برای باتری و اتصالات تلفن همراه فضای کافی ندارند. SildeWalk با باند طیف ۹۰۰ مگاهرتز گار می‌کند و بسته به شرایط می‌تواند تا یک فاصله یک مایل را نیز تحت پوشش قرار دهد.

آمازون امیدوار است تا مجموعه‌ای از نقاط دسترسی را ایجاد کند تا شبکه SildeWalk بتواند طیف وسیعی از پوشش را در مناطق شهری ارائه دهد. اولین دستگاهی که از این دستورالعمل استفاده کرده رینگ‌فچ است، یک دستگاه ردیابی از شرکت امنیتی منازل که مالکیت آن در اختیار آمازون است. این ردیاب برای کمک به صاحبان حیوانات خانگی ساخته شده است. به زودی سایر دستگاه‌های شرکت آمازون نیز از این فناوری بهره‌مند خواهند شد به خصوص که برای حسگرهای امنیتی خانه بسیار مناسب است. غول تجارت الکترونیک در نظر دارد تا مشخصات این دستورالعمل را منتشر کند تا ساید شرکت‌ها بتوانند از آن استفاده کنند.

آمازون برای توسعه این فناوری نیاز به کمک تولیدکنندگان دیگر دارد اما آنها دلایل زیادی برای خرید این فناوری ندارند. یکی از مزیت‌های این فناوری آن است که امازون برای استفاده از آن هزینه‌ ماهیانه‌ای درخواست نکرده است.

آمازون که سابقه کاوش در سرمایه گذاری های جدید، مانند ساخت برنامه های تلویزیونی اصلی برای مشترکین سرویس Amazon prime  را دارد. این شرکت به عنوان یکی از شرکت های بزرگ فناوری به همراه آلفابت، اپل و فیس‌بوک ظاهر شده است و پیشرو در ارایه دهنده خدمات ابری است.

آمازون همچنین اظهار داشت که sidewalk را برای اتصال دستگاه ها در سراسر لس آنجلس آزمایش کرده است، اما در مورد آنکه چه زمانی برای استفاده گسترده تر در دسترس خواهد بود صحبتی نکرده است. این شرکت اعلام کرده که یک  دستگاه رد یاب سگ را در سال ۲۰۲۰ برای هشدار به صاحب حیوان خانگی از یک محیط خاص به بازار  ارائه خواهد داد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram