Untitled

تراکتورها با اینترنت اشیا ایمن‌تر می‌شوند!

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

 

گروه استاندارد ETSI اولین تراکتور جهان را که به یک خودرو مجهز به اینترنت اشیا متصل است رونمایی کرد. این تراکتور با استفاده از فناوری اینترنت اشیا شرکت سنسینو می‌تواند با کمک دستورالعمل ارتباطی اینترنت اشیا، هشدار را به وسایل نقلیه جاده‌ای ارسال کند. این تراکتور به رانندگان هشدار می‌دهد که فاصله یک کیلومتری برای جلوگیری از تصادف را حفظ کنند.

هر ساله تقریبا ۴۰۰ تصادف کشنده در اروپا توسط وسایل نقلیه مزارع اتفاق می‌افتد، وسایلی که به خوبی و واضح در جاده دیده نمی شوند و مسبب تصادفات مرگبار هستند. این اتفاقات به ویژه در مناطق روستایی رخ می‌دهد. رانندگان تراکتور با سرعت کمتری نسبت به دیگر خودروها حرکت می‌کنند در نتیجه با اشغال بخشی از جاده، موجب مسدود شدن آن بخش شده و این بدان معناست که رانندگان نمی‌توانند به موقع عکس العمل نشان داده، ترمز کنند تا تغییر مسیر دهند. سازندگان ماشین‌آلات مزرعه در تلاش هستند تا با استفاده از فناوری‌های  نوین میزان تصادف‌های جاده‌ای را تا سال ۲۰۳۵ به نصف کاهش دهند.

یک نسخه نمایشی از این تراکتور در نمایشگاهی در آمریکا ارائه شده و در آن نشان داده شده است که چگونه این دو وسیله نقلیه با استفاده از سیگنال‌های دیداری و شنیداری با هم ارتباط برقرار می‌کنند تا با استفاده از استاندارد توسعه یافته در پروژه oneM2M ETSI نسبت به حضور خود هشدار دهند.

این خودرو از مشخصات ITS G5 با سرویس پایه  هشداردهندهEN302 637-2 و خدمت پایه هشداردهنده محیطی EN 302 637  استفاده می‌کند در حالی که تراکتور از پروتکل های OneM2M تهیه شده برای اینترنت اشیا استفاده می‌کند. دکتر مهدی بن علیا، مدیر عامل ارائه دهنده فن آوری Sensinov در تولوز، فرانسه می‌گوید در این فناوری از  از تراشه Autotalks  در تراکتور استفاده شده و  استاندارد ISO 11783 برای IoT در ان به کار گرفته شده است. با این فناوری تراکتور می‌تواند به خودرو متصل شده و در نتیجه می‌توان گفت که صنعت خودروسازی با استفاده از استانداردهای ETSI ITS به تجهیزات کشاورزی متصل می‌شود.

کمیسیون اروپا قصد دارد تا امنیت جاده‌ها را با ایجاد ارتباط میان تجهزات و ماشین‌آلات کشاورزی به دیگر وسایل نقلیه بهبود دهد

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram