88888888888888888888-750x430

همکاری مشترک اریکسون و اسپرینت در توسعه شبکه‌ای برای اینترنت اشیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت آمریکایی اسپرینت با همکاری بزرگترین اپراتور اروپا، اریکسون، قصد دارد علاوه برا ارائه یک سیستم عامل اینترنت اشیا در سطح کلاس جهانی ارائه کند، شبکه‌ای اختصاصی نیز برای اینترنت اشیا ایجاد نماید. این محیط جدید که برای آینده اینترنت اشیا طراحی شده است می‌تواند یک جریان بهینه از داده‌های دستگاه‌ها را ایجاد کرده و این امکان را فراهم می‌کند تا هوشمندی در  در لبه شبکه برای کاربران و کارآفرینان ایجاد شود. این همکاری مشترک میان دو شرکت مخابراتی و اپراتور فعال در آمریکا و اروپا  منجر  به توسعه شبکه اینترنت اشیاء و فناوری‌های نوینی همچون برقراری امکانات لازم برای شهرهای هوشمند می‌شود.

ایوو راک، معاون ارشد اینترنت اشیا شرکت اسپرینت می‌گوید: « ما در حال ترکیب راهبرد اینترنت اشیا خود با تخصص شرکت اریکسون هستیم تا یک پلتفورم اولیه برای پرتقاضاترین حوزه‌ها نظیر هوش مصنوعی، محاسبات لبه، روباتیک و خودروهای خودران ارائه کنیم. این شبکه در حال حاضر برای ۵G آماده است. پلتفورم ما برای آن دسته از شرکت‌های بزرگ و کوچک که اقتصادی فوری ایجاد می‌کنند، مناسب است.»

آسا تامسون، معاون ارشد شرکت اریکسون می‌گوید: « اسپرینت پیشگام در حوزه اینترنت اشیا است و ما از همکاری یکدیگر برای ایجاد کسب و کار در حوزه اینترنت اشیا استفاده می‌کنیم. اسپرینت یکی از اولین شرکت‌هایی است که شبکه هسته‌ای و سیستم عامل توزیع شده ویژه اینترنت اشیا را خواهد داشت، سامانه‌ای که از طریق سیستم عامل IoT Accelarator اریکسون به بازار عرض می‌شود. هدف ما این است که دسترسی و استفاده از هوش متصل را برای اسپرینت و مشتریان این شرکت تسهیل کنیم.»

اینترنت اشیاء به کاربران ساکن در شهرهای هوشمند این امکان را می‌دهد تا با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند خود به کارها و فعالیت‌های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه‌هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و به‌سزایی ایفا خواهد کرد. اینترنت اشیا به معنای یک شبکه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قراردادهای استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباط‌اند. این سیستم جدید کنترل از راه دور و کنترل هوشمند اشیاء و دستگاه‌ها، امروزه در کشورهای توسعه‌یافته‌ای همچون کره جنوبی در سیستم‌های اداری و همچنین وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اینترنت اشیاء در وهله اول در استفاده از زمان موجب صرفه‌جویی می‌شود که به تبع آن در حوزه‌های مربوط به انرژی نیز صرفه‌جویی اتفاق می‌افتد. این فناوری می‌تواند در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ برای استفاده درست و تنظیم مصرف انرژی، در کنترل سیستم‌های هوشمند، سلامت و بهداشت، ترافیک، کشاورزی، حمل و نقل نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram