تامین بودجه برای توسعه و عرضه تجاری حسگرهای اینترنت اشیا

تامین بودجه برای توسعه و عرضه تجاری حسگرهای اینترنت اشیا

شرکت نکسیوت بودجه ۳۵ میلیون دلاری برای راه‌اندازی حسگرهای مربوط به اینترنت اشیا فراهم خواهد کرد، حسگرهایی که می‌توانند داده‌های خام را جمع‌آوری کرده و برای نکسیوت ارسال کنند.

این شرکت که در حوزه رهیافت‌های دیجیتال کاربردی در بخش لجستیک فعالیت دارد، نسل جدید حسگرهای اینترنت اشیا را عرضه کرده است. شرکت دیامدکیر در بازل سوئیس یکی از تامین‌کنندگان این بودجه است که با اختصاص این حمایت مالی، تولید درازمدت این حسگرهای جدید را تضمین می‌کند. نصب این حسگر برای مشتریان نیز بخشی از این قرارداد خواهد بود. این حسگرها که به Globehipper شهرت دارد، داده‌های خام را جمع‌آوری کرده و برای نکسیوت ارسال می‌کند. این حسگرها از یک بخش مجزای بزرگ برخوردار هستند که وظیفه تامین نیاز انرژی این حسگرها را به عهده دارند.

هلوت کسپرس، مدیرعامل شرکت نکسیوت می‌گوید: «بودجه فعلی تولید نسل جدید این حسگرها اهمیت زیادی دارد بنابراین، ما می‌توانیم به‌طور قطع این فناوری را برای مشتریان جدیدمان تامین کنیم و با رشد نوآوری محصول به پیشروی ادامه دهیم. تامین این بودجه از مقیاس‌پذیری مدل کسب و کار ما در دراز مدت حمایت نموده و از استقلال راهبردی ما پشتیبانی می‌کند. این موقعیت ما را به‌عنوان یکی از رهبران بازار جهانی در زمینه محصولات دیجیتال تثبیت می‌کند.»

در حال حاضر، بیش از ۴۵ هزار شی نظیر واگن‌های کالا یا مخازن مجهز به حسگرهای این شرکت شده‌اند و هر ماه بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ شی به این تعداد اضافه می‌شود.

دیامدکیر شریک سرمایه‌گذاری در این پروژه است که راه‌حل‌های تامین مالی را برای شرکت‌های نوآور و در حال رشد در بخش بهداشت ارائه می‌دهد. با تامین بودجه سیستم‌های حسگری که توسط شرکت دیامدکیر انجام می‌شود، نکسیوت در حال توسعه نوع جدیدی از خدمات سخت‌افزاری است که می‌تواند برای بخش‌های فناورانه دیگر استفاده شود.

مسئولان این شرکت اعتقاد دارند که استفاده از این حسگرهای اینترنت اشیا می‌تواند ارزش فوق‌العاده‌ای برای بخش لجستیک ایجاد کند و با این کار بازار شرکت نکسیوت را توسعه دهد.

نسل جدید این حسگر موفق به دریافت چند گواهینامه مختلف شده‌است این بدان معناست که می‌توان این حسگرها را در مناطقی که خطر مداوم انفجار وجود دارد استفاده کرد؛ برای مثال، هنگام بارگیری و تخلیه تانکرها می‌توان از این حسگرها استفاده کرد. این حسگرها دارای پنل‌های خورشید و باتری بزرگ هستند.

حسگرهای اینترنت اشیا شرکت نکسیو می‌توانند ثبت دائمی اطلاعات را انجام داده و آن را برای شرکت ارسال نمایند، این اطلاعات در شرکت پردازش و تحلیل می‌شوند و در نهایت در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. در نتیجه، امکان ثبت وقایع غیرعادی یا هر نوع آسیبی وجود خواهد داشت.

همچنین مشتریان از طیف وسیعی از خدمات از مدیریت ناوگان گرفته تا نظارت بر حمل و نقل دسترسی دارند. این شرکت در سال ۲۰۱۹ موفق به دریافت جایزه فراست سولیون به دلیل توسعه و استفاده از فناوری‌های جدید دیجیتال شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram